Background adbanner
calendar

Četvrtak 24. April, 2025

“SVI PACIJENTI IZ KOČANA SU U TEŠKOM STANJU” Ovo su nove informacije

Objavio: RHT
19/03/2025 3:50 PM

“SVI PACIJENTI IZ KOČANA SU U TEŠKOM STANJU” Ovo su nove informacije

U Republici Srbiji sada je zbrinuto 30 pacijenata iz susedne Makedonije, koji su teško povređeni u požaru u Kočanima.

Foto Printscreen/Youtube/light2tube

Anesteziolog potpukovnik docent dr Goran Rondović iz Kikinde za anesteziju i intenzivnu terapiju Vojnomedicinske akademije rekao je da se u sistemu lečenja vojnog zdravstvana Vojnomedicinskoj akademiji i u Vojnoj bolnici Niš nalazi 12 pacijenata.

On je istakao da je zdravstveno stanje pacijenata izuzetno ozbiljno i otkrio neke detalje.

 “Svi pacijenti na VMA nalaze se u teškom stanju. Njih je ukupno deset od čega šest pacijenata se nalaze u jedinici intenzivnog lečenja sa teškim povredama koje su nastale kao opekotine. I teškim inhalacionim povredama, a četiri pacijenta se nalaze u Klinici za plastičnu i rekonstruktivnu hirurgiju. Nastavljaju svoje dalje lečenje na plastičnoj hirurgiji. Uključeni su svi od anesteziologa, plastičnih hirurga i svih ostalih specijalnosti. Koji potpomažu da se ovi pacijenti stabilizuju, da se nastavi njihovo lečenje. Za sada su svi stabilno”, izjavio je anesteziolog.

U MAKEDONIJI SUTRA SAHRANA I OVIH ČLANOVA BENDA DNK!

“SVI PACIJENTI IZ KOČANA SU U TEŠKOM STANJU” Ovo su nove informacije

Rondović naglašava da su dva pacijenta koji su smešteni u Vojnoj bolnici Niš, takođe, u teškom stanju. Ali da su stabilno i da se kod njih sprovodi multidisciplinarno lečenje kao i na Vojnomedicinskoj akademiji.

Potpukovnik je naročito istakao da su u evakuaciji učestvovali timovi stručnih ljudi koji su uvežbani za ovakve zadatke.

Inače, anestezilolog je učestvovao u akciji spasavanja.

“Svi lekari i tehničari koji su poleteli sa mnom na izvršenja zadataka su spremni da u bilo kom trenutku po naređenju izvrše zadatak transporta pacijenata. Dobrovoljno su se svi javili i spremni smo da letimo svakog dana ukoliko je potrebno da dovedemo što više pacijenata na lečenje u Republiku Srbiju. Ovo je jedan od najzahtevnijih vidova evakuacija, odnosno transporta pacijenata koji su u teškom stanju

Hypetv.rs V.M./Blic.rs

ZAVRŠENA OBDUKCIJA TELA NASTRADALIH U KOČANIMA: Oglasio se MUP Makedonije

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner