Background adbanner
calendar

Sreda 9. Jul, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
DAUNOV SINDROM ĆE USKORO BITI ISKORENJEN?! Šokantno otkriće japanskih naučnika! ON JE BIO META PUCNJAVE? Poznati detalji užasa na Novom Beogradu, svemu svedočila deca – u toku je uviđaj PUKLA VELIKA LJUBAV KATARINE I DARKA LAZIĆA?! Njihove nove objave šokirale pratioce! (FOTO) UPOZORENJE GRAĐANIMA! PODIGNUTA RAMPA ZA PRELAZ PRUGE, A VOZ PROLAZI! Na licu mesta TRAGEDIJE, gde je pre nekoliko dana ČOVEKA UDARIO VOZ! „DA MI DETE BUDE SIROČE?!“ Milica Veličković ŠOKIRALA IZJAVOM: „Pa šta sam ja, Munja i Stefani?“ NIKOLI JOKIĆU STIGLO POJAČANJE! Denver angažovao novog igrača! ANĐELA ĐURIČIĆ IGRA PRLJAVU IGRU?! Kad je shvatila da gubi kontrolu, ovo je uradila ODNOS IGORA KOJIĆA I NJEGOVE 15 GODINA MLAĐE ŽENE NA KLIMAVIM NOGAMA?! Žive odvojene živote, ona se ponaša kao slobodna devojka?! „ZAHVALAN SAM VATROGASCIMA KOJI SE JUNAČKI NOSE SA VATRENOM STIHIJOM“ Vučić u poseti selima oko Žitorađe i Bojnika „HTELI SU SOCIJALNO DA MI ZOVU“ Drama u domu Milice Veličković, van sebe zbog Uroša Rajačića: „Doživela sam stravično…“ „TOLIKO LAŽEŠ DA NE ZNAM KAKO TE NIJE SRAMOTA!“ Anđela i Gastoz u neviđenom klinču! ILON MASK RASKRINKAVA! Evo ko se još nalazi u dosijeima o pedofilu Džefriju Epstajnu – padaju ozbiljne OPTUŽBE KO JE BLIŽI MARAKANI? Rezultat sa Farskih Ostrva ZANIMAĆE sve zvezdaše! Počele kvalifikacije za LŠ! DAVID DRAGOJEVIĆ POKAZAO KAKO ON USPAVLJUJE SINA! Ima neobičnu igricu sa sinom – pohvalio se na Instagramu! UDARIO TERZU GDE GA NAJVIŠE BOLI: „Je*aću ti ja mater jer si mi dete spominjao!“ SUTRA ISKLJUČENJE VODE U BEOGRADU: Ova opština je na spisku

CRNO-BELI IZBEGLI SENZACIJU! Partizan GAZIO Megu sa +18, pa SPASAVAO pobedu!

Objavio: RHT
04/05/2025 9:39 PM

Crno-beli izbegli senzaciju!

Košarkaši Partizana savladali su u poslednjem 30. kolu ABA lige ekipu Mege sa 88:82 (34:23, 20:16, 22:19, 12:24).

Photo: Dusan Milenkovic/ATAImages

Domaći su još pre ovog meča obezbedili drugo mesto na tabeli regionalnog takmičenja, dok će Mega krenuti sa osme pozicije.

Već u prvoj četvrtini domaći su obezbedili prednost, kojom su maltene prelomili meč.

Obradovićevi izabranici su serijom 12:0 stekli dvocifrenu prednost u ranoj fazi.

CRNO-BELI IZBEGLI SENZACIJU!

Tačnije u petom minutu vodili su 22:10, a tokom uvodne deonice ta prednost je išla na maksimalnih 18 poena viška (50:32) u finišu drugog kvartala.

Do kraja poluvremena, domaći su održavali visoko vođstvo. S tim što je Mega postepeno smanjivala minus na jednocifren.

Foto: ABA liga/KK Partizan/Dragana Stjepanovic

Uvodnih 20 minuta obeležio je Vanja Marinković. Kapiten Partizana ubacio je nestvarnih 19 poena i bio bez dileme najbolji akter utakmice.

Mega je bolje otvorila nastavak meča i uspela da priđe na samo 10 koševa zaostatka u 24. minutu (60:50).

Ipak, crno-beli su odbili ovaj nalet preko Brendona Dejvisa. Sa četiri uzastopna poena Amerikanca pobegli su ponovo na 14 razlike i učinili da finiš susreta privedu mirno kraju.

Mega je na početku poslednjeg kvartala napravila seriju 8:0 i prišla samo na 10 razlike (76:66). Reagovao je Obradović tajm-autom, posle kojeg su gosti zaigrali još angažovanije.

Poenima Filipa Jovića u 36. minutu su posle dužeg vremena prišli na jednocifreni zaostatak 80:73, pa poenima 2+1 preko Mihaila Petrovića samo na dva poseda 82:76.

Ipak, Frenk Nilikina je na 20 sekundi pre kraja meča pogodio iz karambola pod košem gostiju za 88:82 i rešio sve dileme oko pobednika. Ife Lundberg je samo potvrdio sa penala, pogodivši jedno bacanje.

Partizan je do pobede vodio kapiten Vanja Marinković sa 23 poena, ali samo četiri data u nastavku.

Kod Mege se istakao Filip Jović sa 15, jedan manje dao je Mihailo Petrović, Bogoljub Marković 13, a Malovec je meč završio sa 12 poena.

Crno-beli će u četvrtfinalu ABA lige igrati protiv subotičkog Spartaka.

PARTIZAN – MEGA 89:82 (34:23, 20:16, 22:19, 13:24)

DVORANA: Beogradska arena. SUDIJE: Sašo Petek, Josip Radojković, Franko Gracin.

PARTIZAN: Dejvis 7 (4sk.), Lundberg 5, K. Džouns 6, Nilikina 9, Vašington 7, Nakić, Marinković 23 (4/6 za tri), Pokuševski 9 (12sk.), Braun 7, Bonga 7 (4sk.), Lakić 3, Majk 6 (4sk.).

MEGA: Milenković, Miljenović 7, Jelavić 10 (7sk.), Vukčević, Marković 13 (6sk.), Kroflič, Milijašević 8, Srzentić 3, Jović 15, Tanasković, Petrović 14 (4sk., 6as.), Malovec 12 (5sk.).

Kako je meč tekao pročitajte OVDE.

Hypetv.rs/B.S./

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu. Sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na InstagramuFacebookThreads!

ČITAJTE NAS I NA HYPETV KANALIMA WHATSAPPVIBER I TELEGRAM.

POSLE 15 GODINA MIROSLAV ILIĆ SE VRAĆA U ARENU ZAGREB! “Nema dana kad me neko iz Hrvatske ne zove na nastupe”

Na velikoj pozornici Arene Zagreb pridružiće mu se veliki orkestar. Ali i nekoliko slavnih gostiju, koji se drže u tajnosti do poslednjeg dana. A sve kako bi se ova dugoiščekivano veče zaista mogla nazvati spektaklom. Tom prilikom će Miroslav Ilić u Zagrebu proslaviti više od 50 godina uspešne karijere kao što je nedavno napravio u Beogradu.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner