Background adbanner
calendar

Sreda 20. Avgust, 2025

ZELENSKI REKAO DA BI MOGAO PRISTATI NA SPORAZUM O PREKIDU RATA! Evo detalja, ovo je jedan uslov!

Objavio: RHT
29/11/2024 8:43 PM

ZELENSKI REKAO DA BI MOGAO PRISTATI NA SPORAZUM O PREKIDU RATA!

Ovome se mnogi nisu nadali.

Foto Hype TV

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski dao je naznaku da bi pristao na primirje kako bi okončao rat u Ukrajini, ali postoji jedan uslov. Da NATO pristane da primi njegovu zemlju kao članicu. On je istakao da bi, ako bi teritorija kojom trenutno upravlja bila stavljena „pod kišobran NATO-a“, mogao da vrati ostatak teritorije, koji je trenutno pod ruskom okupacijom, na „diplomatski način“.

Zelenski je ranije sugerisao da rat neće prestati dok se njegova zemlja ne vrati na međunarodno priznate granice.

ZELENSKI REKAO DA BI MOGAO PRISTATI NA SPORAZUM O PREKIDU RATA!

„Ako želimo da zaustavimo vrelu fazu rata, moramo u NATO-ov kišobran staviti teritoriju Ukrajine kojom trenutno upravljamo“, izjavio je Zelenski i dodao:

„To moramo uraditi brzo. A zatim, na [okupiranoj] teritoriji Ukrajine, Ukrajina ih može vratiti na diplomatski način.“

Ova izjava dolazi nakon što je šef NATO-a prošlog meseca uverio da će Ukrajina postati članica NATO-a u budućnosti, ali nije mogao da kaže kada bi zemlja mogla da se pridruži.

„Ukrajina će u budućnosti postati članica NATO-a“, rekao je generalni sekretar NATO-a Mark Rutte. „Pitanje je tačno kada. Ne mogu sada odgovoriti na to.“

Pominje se da bi jedan od planova izabranog predsednika Donalda Trampa za okončanje rata u Ukrajini uključivao da Kijev ustupi teritoriju koju je zauzela Rusija. U zamenu za članstvo Ukrajine u NATO-u. Ovo pitanje je izazvalo znatnu pažnju i spekulacije o mogućim posledicama.

Perspektiva Ukrajine kao člana NATO-a i dalje ostaje neodređena. Sa izjavama generalnog sekretara Marka Rutea da će zemlja sigurno postati članica Alijanse u budućnosti. Ali da je pitanje „kada“ još uvek otvoreno.

Hypetv.rs V.M./Alo.rs

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner