ponedeljak, 19. jan 2026.
  • NAJNOVIJE
  • HOROSKOP
  • HYPE ŽENA
Pretraga
Hype TV
Ad imageAd image
  • Naslovna
  • VESTI
    • DRUŠTVO
    • KULTURA
  • POLITIKA
  • HYPE ZVEZDE
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • Rijaliti
  • SPORT
  • HRONIKA
Reading: ZBOG SNEGA DESETINE HILJADA KORISNIKA BEZ ELEKTRIČNE ENERGIJE!
Font ResizerAa
Hype TVHype TV
  • NASLOVNA
  • VESTI
  • POLITIKA
  • HYPE ZVEZDE
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • RIJALITI
  • SPORT
  • HRONIKA
  • TV PROGRAM
  • NASLOVNA
  • VESTI
    • DRUŠTVO
    • KULTURA
  • POLITIKA
  • HYPE ZVEZDE
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • RIJALITI
  • SPORT
  • HRONIKA
  • TV PROGRAM
Pratite nas
© 2026 Hype TV
Home » ZBOG SNEGA DESETINE HILJADA KORISNIKA BEZ ELEKTRIČNE ENERGIJE!
DRUŠTVONEWSNOVOVESTIVREME

ZBOG SNEGA DESETINE HILJADA KORISNIKA BEZ ELEKTRIČNE ENERGIJE!

23.12.2024 | 14:58
DRUŠTVO NEWS NOVO VESTI VREME
Vreme čitanja 3 min.
Podeli

ZBOG SNEGA DESETINE HILJADA KORISNIKA BEZ ELEKTRIČNE ENERGIJE

Obilne snežne padavine koje su danas zahvatile BiH prouzrokovale su velike probleme na elektrodistributivnoj mreži, pa je desetine hiljada korisnika bez električne energije. Potvrđeno je iz distributivnih firmi u BiH.

foto: pixabay

Iz Elektroprivrede BiH, čije je sedište u Sarajevu, pojasnili su da je tokom prepodneva bez struje ostalo čak 180.000 njihovih korisnika, uglavnom na području Unsko-sanske županije. Gde je zbog toga morala biti otkazana nastava u svim školama. Iako su sve raspoložive ekipe od jutarnjih sati bile na terenu. Do 12 sati uspele su osposobiti samo dve trećine oštećene distributivne mreže.

Najviše je pogođenih korisnika bilo je u Bihaću, Bosanskoj Krupi, Cazinu, Sanskom Mostu i Velikoj Kladuši. Slično je stanje bilo i u Tuzlanskoj županiji, gde je bez električne energije ostalo šire područje Čelića, Gradačca i Gračanice. Snežne padavine prouzrokovale su probleme u osnabdevanju strujom. I to u Zenici, Maglaju, Tešnju i Zavidovićima te u Bugojnu, Donjem i Gornjem Vakufu, Travniku i Novom Travniku, Vitezu i Fojnici.

ZBOG SNEGA….

Iz banjolučke firme Elektrokrajina koja snabdeva severne delove Republike Srpske potvrdili su do su na njihovoj teritoriji zbog snega i rušenja stabala izvan pogona bila tri visokonaponska. I čak 50 srednjenaponskih dalekovoda, što je brojna domaćinstva ostavilo bez struje. Stanje na saobraćajnicama u BiH pogoršava se iz sata u sat zbog intenzivnih padavina i loše raščišćenih puteva.

Najviše je pogođenih korisnika bilo je u Bihaću, Bosanskoj Krupi, Cazinu, Sanskom Mostu i Velikoj Kladuši. Slično je stanje bilo i u Tuzlanskoj županiji, gde je bez električne energije ostalo šire područje Čelića, Gradačca i Gračanice. Snežne padavine prouzrokovale su probleme u opskrbi strujom i u Zenici, Maglaju, Tešnju i Zavidovićima te u Bugojnu, Donjem i Gornjem Vakufu, Travniku i Novom Travniku, Vitezu i Fojnici.

Većina magistralnih puteva i autoputeva u severnim i centralnim delovima je pod snegom visokim iznad 20 centimetara. A brojni kamioni tegljači blokirani su u snežnim nanosima pa to dodatno otežava saobraćaj i čišćenje puteva, prenela je Hina.

Hypetv.rs/alo/J.V.

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i linkovanja na vest na Hypetv.rs

OZNAKE:BeogradBiHBosnahypetv.rsNEVREMEsnegSrbijazavejani putevi
Podeli
Facebook Whatsapp Whatsapp Threads Email Copy Link Print
Prethodna objava Na današnji dan Foto:Pixabay/Hype ilustracija DOGODILO SE NA DANAŠNJI DAN! U cunamiju izazvanom erupcijom vulkana Anak Krakatau u Indoneziji, poginulo je 437 ljudi! Umro Mihail Kalašnjikov
Sledeća objava „Staru godinu bacite u prošlost, bila je nesavršena I ZAHVALITE SE BOGU ŠTO MOŽETE DA JE PUSTITE“: Dea u Temišvaru, poslala JAKU PORUKU posle raskida sa Mladenom
Nema komentara

Ostavite odgovor Odustani od odgovora

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pratite nas

FacebookLike
InstagramFollow
YoutubeSubscribe
TiktokFollow

Najnovije

Hitna pomoć: Požar u Altini, šest osoba intoksinirano, ali niko nije životno ugrožen

DNEVNI HOROSKOP ZA 19. JANUAR: Ovan, Bik i Blizanci, ovo su šokantna predviđanja za vaš dan, a šta je sa ostalima?!

„NE KUPA SE POSLE INTIMNIH ODNOSA, ALJKAVUŠA!“ Starleta žestoko osula paljbu po Maji Marinković: „Taki je platio SILIKONE TEODORI DELIĆ“

„HVALA TI ŽENO, HVALA TI BOŽE!“ Jovana i Bogdan grle sina Jakova povodom prvog rođendana, SLAVLJE U NJIHOVOM DOMU (FOTO)

EDITA POKAZALA TRUDNIČKI STOMAK! Pevačici osmeh ne silazi s lica zbog BLAGOSLOVENOG STANJA!

LEDENI TALAS STIŽE! U Srbiji narednih dana temperature padaju i do -11°C, stiže jak košavski vetar

Ne propustite

PET TRIKOVA ZA UŠTEDU STRUJE! Ovi uređaji troše energiju čak i kada su ugašeni!

DRUŠTVO VESTI

ANDRIJA KUZMANOVIĆ O OČINSTVU KOJE MU JE PROMENILO ŽIVOT! „Siguran sam da ćemo iz godine u godinu biti sve bliži“

SHOWBIZ VESTI

HITNO UPOZORENJE PUTEVA SRBIJE! Vozači, ove 3 stvari su obavezne tokom ledenih dana!

DRUŠTVO VESTI

POTPUNO RASKRINKAN! Slađa razotkrila laži Luke Vujovića, NEMA NIŠTA SVOJE NA ZLATIBORU, pa DEMOLIRALA ANITU!

Rijaliti VESTI
Prikaži više
2787641c-092d-4dcf-8bd1-654231d30950

ČITAJTE NAS I NA HYPE TV KANALIMA WHATSAPP, VIBER I TELEGRAM

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na društvenim mrežama Instagram, Facebook, Threads, TikTok!
  • Impresum
  • Politika privatnosti
  • Uslovi korišćenja
  • Kontakt
Pratite nas
2026 © Hype TV
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?