Background adbanner
calendar

Ponedeljak 1. Septembar, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
BEOGRAD DOBIJA NOVE PAMETNE SEMAFORE! Evo kako će funkcionisati NOVI HAOS U GRČKOJ! Požari ponovo bukte! KULIĆI PRUŽILI RUKU IVANU MARINKOVIĆU! Cela porodica ispred škole malog Željka u Nišu! PEVAČ I MANEKENKA PUCAJU OD SREĆE! Slavlje u njihovom domu od ranog jutra! POSLE 15 GODINA – VIDIMO SE U ARENI ZAGREB! Miroslav Ilić najavio sve jesenje velike koncerte! (FOTO) NEOPISIVA TRAGEDIJA! Jutros potvrđena vest o smrti rijaliti lepotice KOJA JE TREBALO da bude deo nove sezone! ŠOK HALJINA POPULARNE GLUMICE! Svi je isprozivali zbog bizarnog detalja na festivalu u Veneciji! (VIDEO) „ŽAO MI JE, BOLESTAN SI“ Jodžir kao baštenski patuljak – odgovorio Baki Prasetu na PROZIVKE! (Foto) STRAVIČNA NESREĆA NA VOŽDOVCU! Oborena dvanaestogodišnja devojčica na PEŠAČKOM PRELAZU! „KO IMA DLAKAVIJE S*SE?!“ Baka Prase podelio kadrove sa letovanja, a evo šta se uočava na njegovoj devojci! (FOTO) Jedan dan BEZ TELEFONA: kako mladi PREŽIVLJAVAJU digitalni detoks? ZLATNI SEPTEMBAR – MESEC NADE i PODRŠKE MALIM HEROJIMA: DECI KOJA SE SVAKODNEVNO BORE PROTIV KANCERA EKSKLUZIVNO ZA HYPE! Goldenito i Dina Terzin BRUTALNO opleli: „Baka Prase i Luka Silni su SELJAČINE!“ (VIDEO) JELENA GOLUBOVIĆ STALA NA STRANU IVANA MARINKOVIĆA! „Treba da uradi DNK jer je Miljana promiskuitetna, a Marija je iskorišćava i iživljava se“ (VIDEO) STOJKOVIĆ ISKREN PRED LETONIJU! Priznao šta je ZABRANJENA tema! Piksi o POSETI košarkašima u Rigi, pa se OBRATIO Pešićevim „orlovima“! SOFIJA JANIĆIJEVIĆ NEMA KUD! Stigla nova optužba na njen račun!

ZBOG SILOVANJA I POLNOG UZNEMIRAVANJA: Nastavljeno suđenje Miroslavu Aleksiću, ispitana jedna od oštećenih

Objavio: RHT
20/12/2022 8:12 PM

Suđenje vlasniku škole glume Miroslavu Aleksiću, koji je optužen za četiri krivična dela silovanja i pet krivičnih dela polnog uznemiravanja, nastavljeno je danas u Beogradu ispitivanjem jedne od oštećenih devojaka.

Youtube printscreen

Ona je skoro tri sata odgovarala na pitanja Aleksićevog branioca, Zorana Jakovljevića pa je tako, između ostalog, govorila o svom iskustvu u Aleksićevoj školi glume i odnosu koji je on imao prema polaznicima škole.

Navela je da im Aleksić nije pričao o svojim slabostima i da je voleo da gradi sliku o sebi da je „veliki i neustrašiv”, kao i da im je postavljao neprijatna pitanja.

„Trudio se da ulije strahopoštovanje kod svih nas”, rekla je oštećena.

Navela je da je „abnormalna” bila tajnovitost u grupi jer, kako je rekla, polaznici škole nisu smeli da prenose svojim roditeljima ono što su pričali na predavanjima sa Mikom koji je insistirao „da to bude naša stvar”.

Devojka je rekla da se niko od polaznika nije obratio roditeljima iz straha i da školu nisu napuštali, jer je grupa, kako je rekla, pružala osećaj pripadnosti.

Takođe, ona je ispričala da ju je Aleksić seksualno uznemiravao i detaljno opisala način na koji je to učinio.

Navela je da je bila zbunjena i da je shvatila šta se desilo tek kada je izašla iz prostorije, te da roditeljima nije ništa rekla, jer joj je bilo neprijatno.

„Bilo mi je lakše u tom trenutku da zaboravim na to”, rekla je devojka na suđenu.

Nakon skoro tri sata ispitivanja, Aleksićev advokat je iz privatnih razloga zatražio da se suđenje odloži sa čime se zamenik višeg tužioca nije složio uz obrazloženje da je Jakovljević znao koliko će ispitivanje da traje.

Ipak, suđenje je odloženo, a punomoćnik oštećenih Jugoslav Tintor rekao je da je Jakovljevićev postupak školski primer kako u sudnici „žrtva može biti iscrpljivana”, te da je dužnost suda da je od toga zaštiti.

Naredno ročište zakazano je za 31. januar.

Aleksiću je sud 9. marta ukinuo kućni pritvor u kom je bio od 10. septembra prošle godine, nakon što mu je Apelacioni sud ukinuo pritvor i odredio zabranu napuštanja stana uz elektronski nadzor.

Aleksić je optužen za četiri krivična dela silovanja, od toga dva u produženom trajanju i pet krivičnih dela polnog uznemiravanja, od čega su dva takođe kvalifikovana u produženom trajanju.

Njega je prva za seksualno zlostavljanje prijavila glumica Milena Radulović, a ubrzo se optužbama protiv njega pridružila Iva Ilinčić, a potom i druge devojke.

Uhapšen je 16. januara prošle godine i do 10. septembra je bio u pritvoru, koji mu je tada zamenjen kućnim pritvorom uz elektronski nadzor.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner