Background adbanner
calendar

Subota 21. Jun, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
NEĆETE VEROVATI ŠTA SE DEŠAVA KADA SPOJITE JAJA I OVE TRI NAMIRNICE – doručak koji MENJA SVE Vučić danas u poseti porodici koja je pomoću kredita za mlade rešila stambeno pitanje PORODILA SE VIKI MITROVIĆ! Njena VEZA u rijalitiju bila je NAJSTRAŠNIJA, nestala je, a sada je došla BEBA! Slavimo zaštitnika vojnika! Ovo morate da uradite da biste oterali nevolju „ZUBE TREBA PRATI“ OSMAN KARIĆ URNISAO ANĐELU ĐURIČIĆ! Upozorio Gastoza na ovo! Menjaju se devize – Evo kako stoje stvari Nova isključenja struje: Ove beogradske opštine se nalaze na spisku Evo kada nam stiže novi tropski talas! Objavljena najnovija prognoza Dnevni horoskop za subotu, 21. jun: Bikovi imaju ljubomornog partnera, Blizanci, da povedu računa o kičmi, Škorpija će čuti važnu vest BIZARNO! EVO KAKO BIVŠA RIJALITI UČESNICA ZARAĐUJE NOVAC Otkriveni detalji koji su ostavili sve bez teksta ZA POLA MINUTA SE REŠITE SVRABA! Baš ova metoda smiruje kožu od ujeda komarca ANĐELA I GASTOZ IMALI INTIMNE ODNOSE?! On ustao i SVE OTKRIO u PROGRAMU UŽIVO, ona ZANEMELA nakon OVIH REČI RODILA SE NOVA LJUBAV U RIJALITIJU NA SAMOM KRAJU?! Gastoz napokon javno rekao ISTINU – nije reč u Anđelu! ANELI MAJKA DOŽIVELA NEVNI SLOM! Drama u domu učesnice, Jasmina van sebe zbog jedne stvari! PUTIN OZBILJNO PRETI „Ako Ukrajina upotrebi prljavu bombu…“ MARKO ĐEDOVIĆ NAPUSTIO RIJALITI ZBOG ZDRAVSTVENOG STANJA! Evo o čemu se radi

ZAJEDNIČKA BORBA PROTIV NASILJA NAD ŽENAMA

Objavio: RHT
28/11/2022 9:15 PM

Dana 28. novembra 2022. godine, u Svečanoj sali Skupštine Grada Novog Sada održana je tribina pod temom „Narandžasto – simbol borbe protiv nasilja nda ženama“.

Foto: MUP

Organizator tribine Strukovno udruženje policije „Dr R. A. Rajs“, uz podršku Grada Novog Sada, okupili su istaknute stručnjake u ovoj oblasti iz državnih organa i predstavnike nevladinog sektora. Na tribini su sumirani razultati dosadašnjeg rada institucija i razmenjena iskustva nevladinog sektora sa gradskim i pokrajinskim institucijama u Novom Sadu.

Pošto je povod za tribinu bio 25. novembar koji se obeležavao kao Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama i dvonedeljna kampanja „16 dana aktivizma u borbi protiv nasilja nad ženama“, organizatori su imali za cilj da skrenu pažnju na to koliko je važno da jačamo svest kod građana o rodnoj ravnopravnosti i da je rodno zasnovano nasilje ono što treba da potpuno eliminišemo iz okruženja.

Na tribini su govorili stručnjaci sa visokoobrazovnih institucija, Osnovnog javnog tužilaštva u Novom Sadu, predstavnci Grada Novog Sada i nevladinog sektora. Specijalni gost tribine je bila doc. dr Dragana Ćorić, koja je pre nekoliko dana stupila na novu dužnost Pokrajinske zaštinice građana. Tribinu je otvorila zamenica predsednice Skupštine Grada Novog Sada, Kristina Kraić.

Predsednik Glavnog odbora Strukovnog udruženja policije, Boban Pavlović, pozvao je sve građanke koje trpe nasilje ili znaju da neko to doživljava, da prijave, i ukazao na to da treba da imaju poverenja u sve institucije koje u tome postupaju. Istakao je da su svi rođeni sa jednakim pravima i jednakim uslovima za ostvarivanje tih prava.

Niko ne treba da trpi nasilje, a moralna je odgovornost svih nas da ga prijavimo ukoliko ga uočimo u okruženju. Na taj način ćemo zajedno sprečiti pojave koje štetno deluju na sve odnose, a posebno na razvoj naših najmlađih članova, naše dece, istakao je Boban Pavlović.

Uz podršku rukovodstva Grada Novog Sada, poslata je jasna poruka svim građanima da je empatija i tolerancija u zajednici preko potrebna, da treba da širimo svest o rodnoj ravnopravnosti i da je borba predstavnika državnog i civilnog sektora protiv rodno zasnovanog nasilja zajednička.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner