Vučić u Malom Crniću: Evo šta obilazi
Vučić u Malom Crniću: Evo šta obilazi
Predsednik Srbije nalazi se na području Braničevskog okruga gde je obišao i fabriku “Policart”.
Foto Printscreen Tanjug Video
Reč je o fabrici koja se bavi proizvodnjom poliuretanskih obloga za rotacione štanc mašine. Vučića su ispred fabrike sačekali vlasnici, porodica Nikolić, kao i grupa građana.
Vučić u Malom Crniću: Evo šta obilazi
Fabrika upošljava oko 60 radnika, a osnovala ju je 2016. godine porodica Nikolić. Oni su se vratili u Srbiju iz Italije. Sa Vučićem u obilasku je i ministarka privrede Adrijana Mesarović.
Predsednik je poručio da država može da pomogne proširenje proizvodnih pogona sa 30 do 50 odsto bespovratnih sredstava.
“Ovo su uradili ljudi koji su odavde, a znanje su stekli u inostranstvu. Ovo je za nas malo čudo. Za njih je malo blago, a veliko blago za našu zemlju”, rekao je predsednik Srbije. On je istakao da su stanovnici istočne Srbije decenijama odlazili u inostranstvo, ali da se sada vraćaju i traže načine da pokreću svoje poslove.
Vučič u Kući meda “Milošević”
Potom se predsednik uputio ka selu Drmno kod Požarevca gde je posetio Kuću meda “Milošević”.
Njega je dočekao domaćin Dejan Milošević sa porodicom, a u obilasku su i ministri poljoprivrede Aleksandar Martinović i privrede Adrijana Mesarović. Vučića su i u Drmnu dočekali građani koji su sa njim želeli da razgovaraju. Porodica Milošević se pčelarstvom bavi od 1947. godine i već četiri generacije se bave ovim poslom. Imaju 800 košnica i proizvode sve vrste meda i ostale pčelinje proizvode, uključujući i šampanjac od meda, koji prave jedini u Srbiji.
Predsednik je danas obišao i manastir Zaova kod Malog Crnića.
PROČITAJTE I:
Vučić u Petrovcu na Mlavi: “NISAM SE BAŠ PROSLAVIO U PRAVLJENJU KIFLE, ALI SAM BAR POKUŠAO”
Hypetv.rs V.M.
Hype Zvezde
Mira Škorić poznata je članica žirija “Hype Zvezda“, takmičenja koje je lansirano od strane Hype produkcije. Takmičari se mogu do 1. marta prijaviti za audicije u Beogradu, Nišu, Šapcu, Sarajevu, Banja Luci, Zagrebu, Skoplju i Podgorici. Prijava se vrši klikom na OVAJ LINK.
“Producent Saša Mirković je medijski mag! Hype Zvezde su nešto potpuno inovativno i predivno osmišljeno za mlade, divne, talentovane ljude. Pre svega potpuno drugačije od svega do sada. Ja sam oduševljena zato što će Hype Zvezde biti najrelevantnije i najregularnije takmičenje kod nas”, započela je Mira stavivši tako do znanja da ovde neće biti mesta nameštaljkama i malverzacijama.