Vučić: Smanjenje cene ogrevnog goriva, za ove građane će biti BESPLATNO!
Vučić: Smanjenje cene ogrevnog goriva, za ove građane će biti BESPLATNO!
Aleksandar Vučić predstavlja nove ekonomske mere, koje će, kako je rekao, biti najbolje za običan narod.

Četvrta mera odnosi se na smanjenje cene ogravnog drveta u narednih 6 meseci.
U vezi sa cenama ogrevnog drveta, predsednik Srbije kaže da ako hoćete da kupite metar drva, tvrdolišćara, košta 5.269 dinara.
„Mi ćemo za sve ljude koji su socijalno ugroženi, i već plaćaju nižu cenu, 4.581 dinar. Mi ćemo to spustiti za dodatnih 36,7 odsto, i oni će moći da plaćaju metar drva 2.900 dinara“, najavio je Vučić.
Vučić: Smanjenje cene ogrevnog goriva, za ove građane će biti BESPLATNO!
Predsednik je rekao da će ova mera važiti 6 meseci, dok će mera za kredite važiti godinu dana.
„Idemo sa ovih 5.269 za penzionere, invalide, borce, za njih će cena biti -15 odsto. Dakle na 4.470 dinara“, rekao je predsednik.
Ove mere su plod zahteva građana, kaže Vučić, dodavši da kada se bavite velikim temama, ne možete uvek sve da vidite.
„Mi ćemo za hiljadu najugroženijih porodica obezbediti po 8 kubnih metara ogreva besplatno! To je pomoć vitalno ugroženim porodicama, oni će to dobiti potpuno za džabe“, rekao je predsednik.
Vučić je zaključio da će oni najugroženiji imati pravo da dobiju ogrevno drvo besplatno, na račun države.
Hypetv.rs/alo.rs
PROČITAJTE I:
Predsednik: Niže cene za 3.000 proizvoda u 23 grupe – zahvaljujući smanjenju trgovačkih marži