Sa dolaskom jeseni, kreću i raznorazni virusi. Ambulante su pune ljudi, međutim, Institut za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“ saopštio je da su na teritoriji Srbije do 10. oktobra registrovana 62 slučaja obolevanja od groznice Zapadnog Nila u humanoj populaciji.

Prema podacima dostavljenim Batutu, prijavljeni slučajevi groznice Zapadnog Nila su na teritoriji 13 okruga i to u Beogradu gde je zabeleženo 23 slučaja. Kao i u Južnobačkom okrugu gde je zabeleženo 12 slučajeva. Dok su u Srednjobanatskom okrugu zabeležena četiri slučaja, kao i u Braničevskom, Južnobatskom i Podunavskom okrugu gde je takođe zabeleženo po četiri slučaja.
U Severnobanatskom, Moravičkom, Šumadijskom i Zapadnobačkom okrugu zabeležena su dva slučaja. Po jedan slučaj zabeležen je u Pomoravskom, Raškom i Sremskom okrugu. Među obolelima dominiraju osobe muškog pola, a sve obolele osobe su prosečne starosti 67,2 godine. U cilju smanjenja rizika od zaražavanja virusom Zapadnog Nila, preporučuje se primena mera lične zaštite od uboda komaraca.
Hypetv/srbijadanas/J.V.
SPEKTAKL U SKENDERIJI
foto: Plakat
Trio koji obećava Aca Lukas, Mira Škorić i Miroslav Ilić poznati su za stvaranje sjajne atmosfere. Po prvi put nastupiće zajedno na istoj bini! Kafanska noć u Skenderiji biće sve osim obične. Emotivna, energična, glasna i raspevana. Baš kakva i treba da bude!
Očekuje vas muzički spektakl koji briše granice između generacija i spaja sve koji znaju šta znači prava pesma. Zapevajte i vi 1. novembra. Biće ovo veče najvećih hitova i najveće žurke koja će dugo ostati u vašem sećanju! KARTE PRONAĐITE PUTEM OVOG LINKA