Tokom noći ukrajinske snage izvele su široko koordinisan napad dronovima na više ruskih gradova. Na udaru su se našli Saratov, Taganrog, Smolensk, Novorosijsk i još nekoliko lokacija.

Eksplozije su prijavljene u nekoliko ruskih gradova, uključujući Taganrog, Smolensk i Saratov, tokom noći 28. novembra usred široko rasprostranjenog napada ukrajinskih dronova.
Eksplozije kod vojnog aerodroma Taganrog-Južni
Prema navodima nezavisnog medija Astra, pozivajući se na lokalne stanovnike, eksplozije su se čule u blizini vojnog aerodroma Taganrog-Južni.
Dodatne detonacije u Saratovu i Smolensku
Svedoci su prijavili eksplozije i u Saratovu i Smolensku, uz snimke koji navodno prikazuju trenutke detonacija u ova dva grada.
Vazdušna uzbuna u Novorosijsku
Lokalni stanovnici navode da su se u primorskom gradu Novorosijsku, na obali Crnog mora, oglasile sirene za vazdušnu opasnost zbog prijavljenog napada dronovima.
Taganrog se nalazi na severnoj obali Azovskog mora, Smolensk istočno od Belorusije, a Saratov uz reku Volgu.
Near Saratov is the Engels-2 airfield, from which Tu-95/160 take off, as well as the Saratov oil refinery. https://t.co/Sl6LaRWFnm
— 🇺🇦 paolo (@paolobucci18) November 28, 2025
Česti udari na rusku vojnu infrastrukturu
Kijev redovno gađa rusku vojnu infrastrukturu kako bi oslabio sposobnost Moskve da nastavi rat u Ukrajini.
Rano 26. novembra, neidentifikovani dronovi pogodili su ruski grad Čeboksari u Republici Čuvašiji, a Generalštab Ukrajine je kasnije saopštio da su uspešno pogođene fabrike koje proizvode elektroniku za rusku odbrambenu industriju.
🚨 Ukrayna’nın dün gece Rusya’nın güneybatısındaki Saratov petrol rafinerisine yönelik bir insansız hava aracı saldırısı düzenlediği bildirildi pic.twitter.com/EnYFgwZBya
— Times of Defence (@timesofdefencee) November 28, 2025
HypeTv.rs / N.Š.
Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!