
Malo poznata priča o nastanku jednog od najvećih hitova legende narodne muzike Halida Bešlića otkriva koliko slučajnost može odigrati ključnu ulogu u stvaranju pesme koja traje decenijama.
Halid Bešlić, koji je preminuo u 72. godini života, iza sebe je ostavio bogatu muzičku karijeru dugu više od četiri decenije. Njegove pesme obeležile su bezbroj proslava, emotivnih trenutaka i sećanja generacija širom regiona.
Jedan od njegovih najupečatljivijih singlova, „Neću, neću dijamante„, snimljen je davne 1984. godine. Ova numera, koja je postala evergrin, nastala je gotovo slučajno, a upravo ta neplaniranost dala joj je posebnu emociju i iskrenost zbog koje je publika i danas rado sluša.
Zanimljivo je da tekst ove pesme potpisuje tekstopisac koji je u to vreme radio kao konobar i prodavao ćevape.
– Pesma je nastala 1983. godine. Dobio sam je od Fahrudina Pecikoze Pece, kojem se odmah zahvaljujem jer mi se dopala na prvo čitanje. Tri meseca sam je nosio u džepu i čitao poznanicima; svima se svidela. Kad smo pripremali album, setio sam se te pesme i odlučio da je uvrstimo – ispričao je Bešlić u jednoj emisiji.
– Ponudili su mi melodiju nalik sevdalinci, što mi se nije dopalo. U to vreme sam bio stava da je ‘moja zadnja’, pa sam predložio ritam devet osmina, u kojem je pesma i danas. Kada sam je čuo u tom aranžmanu, odmah sam znao da je to to. Malo smo je doradili, deo ‘Neću, neću’ je moja ideja, i sve ostalo je istorija. Pesma je i danas veliki hit – zaključio je pokojni Bešlić.
Hypetv.rs/Srbija Danas/M.K.
GLEDAJTE NAS!

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!