SVAKOG DANA STIŽE NAM PO NEKOLIKO UCENJIVAČKIH PORUKA: 7 centara moći u akciji rušenja Srbije
Na koju god stranu da se okrenemo i pogledamo, videćemo nekog ko nas pritiska. Vašington, Brisel, London, Moskva, pa onda Priština, Zagreb, delovi vlasti u Sarajevu… I tu nije kraj: tu su i podele na srpskoj političkoj sceni, ali i u javnosti, narodu.
Jedni bi da odmah uvedemo sankcije Rusiji, okrenemo se potpuno Zapadu, pa šta košta da košta, drugi smatraju da bi pridruživanje kaznenim merama protiv Moskve bila nacionalna katastrofa, treći imaju neko svoje viđenje. A između čekića i nakovnja, pre svih i ispred svih – predsednik Aleksandar Vučić.
Nema dana a da odnekud ne stigne neka poruka kojom nam sole pamet da moramo ovako ili onako (najčešće je to više poruka odjednom sa više strana), bez obzira na cenu koju bismo morali da platimo. Da li ćemo se smrzavati ove i naredne zime, hoćemo li imati dovoljno benzina, hrane, koga to briga.
Vašington i Brisel pritiskaju nas naizmenično. Tako ambasador SAD u Beogradu Kristofer Hil traži da Srbija Americi razjasni šta su to potpisali Selaković i Lavrov (a reč je o benignom tehničkom rasporedu konsultacija u narednom periodu), onda portparol EU Peter Stano manje-više direktno poručuje da Srbija ne može i ne sme da održava bilo kakve veze sa Rusijom, na sve to idu izjave gomile navodnih analitičara, a u stvari propagandista.
S druge strane, iz Moskve ne propuštaju da nas koriste kao monetu za potkusurivanje sa Zapadom, neprestano ponavljajući priču o kosovskom presedanu, koji, kao, njima daje za pravo da na isti način prisvoje delove Ukrajine. I tako redom…
Kao što rekosmo, po dobro razrađenoj matrici, iz Prištine se doliva ulje na vatru, uz stalno ponavljanje laži o Srbiji kao navodnom eksponentu Moskve na Balkanu. Tako Vjosa Osmani, predsednica privremenih prištinskih institucija, tvrdi da Srbija širi ruski uticaj i ugrožava ceo region.
– Dešavanja u Ukrajini treba da budu lekcija za Zapad da su s državama koje su vođene načinom razmišljanja ruskog predsednika Vladimira Putina potrebni jasan pristup i jasne akcije – rekla je Osmanijeva.
SLOVA I ZASTAVE
U sličnom tonu juče je Aljbin Kurti, premijer lažne države, elaborirao zašto bi moglo doći do sukoba u regionu, okrivljujući, naravno, Beograd.
– Zvanični Beograd održava bliske veze s despotskim ruskim predsednikom Putinom – pokušao je da poentira Kurti.
Ako pređemo na domaći teren, i tu se jasno vidi rascep na liniji zapad-istok. Reč, nažalost, nije samo o političkim strankama, već se ta linija podele nepogrešivo raspoznaje i u narodu. Uporedo imamo protestne skupove protiv Putina i mobilizacije u Rusiji i samozvane litijaše, koji s ponosom šetaju noseći slovo Z i razvijaju ruske zastave.
Izvor: alo.rs