Background adbanner
calendar

Ponedeljak 14. Jul, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
DETE PALO SA MOTORA I POGINULO! Horor u Hrvatskoj, dečak upravljao BEZ VOZAČKE DOZVOLE HIRURG SVEDOK SKOČIO SA ZGRADE?! Doktor Fevr, koji je u istrazi potvrdio da je Brižit Makron promenila pol, pronađen mrtav! ANĐELA ZAVRŠILA SA GASTOZOM ZA SVA VREMENA! Ponizila ga novom izjavom kao nikada: „Pao mi je u očima…“ LUIS ENRIKE GURNUO NA POD ČELSIJEVOG STRELCA: Mogli smo da izbegnemo tu situaciju (VIDEO) RAZORAN ZEMLJOTRES POGODIO OSTRVSKU DRŽAVU! Vlast upozorava na mogući cunami VUČIĆ DANAS SA ŽIOFREOM! GASTOZ UCENJUJE FANOVE DA GLASAJU ZA NJEGA U FINALU! Poslao preteću poruku, učesnici šokirani: „Ako ne pobedim…“ DRAGANA MIRKOVIĆ OPERISANA! Ovo su detalji borbe! Pevačica je prošla kroz pakao Vernici mole za zdravlje i duhovni mir! Ako vam je POTREBNO ČUDO, danas je taj dan Socijalna služba joj dolazila na vrata zbog bebe!? Drama u domu Stefani, sve je spremno za SUD HOROSKOP ZA PONEDELJAK, 14. JUL! Device morate se posvetiti svom zdravlju, a ovaj znak obaviće OZBILJAN LJUBAVNI RAZGOVOR GRLJENJE I MAŽENJE SMANJUJE DEPRESIJU I ANKSIOZNOST! Evo zbog čega je još dobro za zdravlje! ANA IVANOVIĆ SE VRAĆA SVOJOJ NAJVEĆOJ LJUBAVI! Konačno presekla, ovo niko nije OČEKIVAO Najbolje ljubavne kombinacije za Vodoliju: S kim zvezde prave magiju? „POSLE NJEGOVE KRITIKE SAM SE PROMENILA!“ Anja Bla sada RATUJE sa Bakom Prasetom, a ovako je govorila o nepoznatim detaljima veze sa njim! VERNICI SUTRA PROSLAVLJAJU DVA VELIKA SVETITELJA! Obavezno ispoštujte OVE običaje ako želite da vas zdravlje prati tokom cele godine

SUĐENJE ZBOG PALJENJA KUĆE PENZIONISANOM POLICAJCU U GROCKI: Odbrana tražila izuzeće tužioca Predraga Milovanovića

Objavio: RHT
14/12/2022 12:21 PM

Odbrana u postupku protiv bivšeg predsednika opštine Grocka Dragoljuba Simonovića, kojem se sudi za optužbe da je navodno druge okrivljene podstrekavao da zapale imovinu penzionisanog policajca Milana Jovanovića iz Grocke, danas je na suđenju zatražila izuzeće jednog od postupajućih tužilaca Predraga Milovanovića.

Video screenshot

Advokat Aleksandra Zlatić je na početku suđenja u Drugom osnovnom sudu u Beogradu stavila zahtev za izuzeće Milovanovića jer, kako je obrazložila, postoji opravdana sumnja u njegovu pristrasnost u ovom predmetu.

Zlatić je rekla i da Milovanović nije prirodno došao na poziciju tužioca u ovom predmetu, već je nametnut, kao i da je izabran za člana Državnog veća tužilaca, a da Drugo osnovno javno tužilaštvo ima dovoljno zamenika koji mogu da postupaju u ovom predmetu.

Takođe je navela da je Milovanović predložen od strane odbrane kao svedok jer se sastajao sa jednim okrivljenim, a o kom predlogu sud još nije odlučio.

Sudija je nakon ovog zahteva odlučio da odloži suđenje do odluke o izuzeću.

Odluku treba da donese javni tužilac Drugog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu.

Sledeće suđenje zakazano je za 16. januar.

U ovom predmetu pored Simonovića optuženi su Vladimir Mihajlović, Aleksandar Mirković, i Vladimir Novaković.

Postupajući sudija je na prethodnom ročištu spojila predmet protiv Novakovića sa ovim postupkom, pošto je Apelacioni sud nedavno ukinuo prvostepenu presudu kojom je Novaković bio osuđen na četiri godine i vratio prvostepenom sudu na ponovno suđenje.

Nakon ukidanja prvostepene presude kojom su Simonović, Vladimir Mihailović i Aleksandar Marinković bili osuđeni na višegodišnje kazne zatvora ovaj predmet dobio je da sudi novi sudija, pošto je prethodni otišao u penziju.

Predmet je međutim dobio da vodi i novi tužilac uz asistenciju prethodnog Predraga Milovanovića kojem je to na lični zahtev odobrilo Državno veće tužilaca čiji je član.

Marinkoviću, koji se tereti kao direktni izvršilac krivičnog dela, sudi se u odsustvu jer je od 2020. godine u bekstvu, i za njim je raspisana međunarodna poternica.

Svi se terete za krivično delo izazivanje opšte opasnosti. Simonović od početka procesa kategorički negirao optužbe, Jovanović tvrdi da je napadnut isključivo zbog svog navodnog pisanja o navodnim aferama predsednika opštine, iako se sumnja da je on samo potpisivao tuđe tekstove jer je bio policajac po struci i navodno uopšte nije stručan kao novinar.

Naime, u noći između 11. i 12. decembra 2018. godine zapaljen je automobil Jovanovićeve supruge, a požar se tada proširio na garažu i deo kuće.

U požaru je pričinjena materijalna šteta, ali niko nije povređen.

Simonović se tereti da je navodno druge optužene podstrekavao da u znak opomene zapale imovinu Jovanovića.

U ovom predmetu odmah na početku istrage, pevačica Bojana Cvetković Šijacki, priznala je krivicu i zaključila sporazum sa tužilaštvom na osnovu kojeg je osuđena na šest meseci kućnog zatvora i novcanu kaznu od 50.000 dinara.

Ona je priznala da je dovezla Marinkovića do mesta Jovanovićeve kuće, gde je krivično delo počinjeno.

Tagovi:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner