Background adbanner
calendar

Petak 11. Jul, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
RECEPT ZA NAJBOLJU GRČKU SALATU: Jedan sastojak svi u Srbiji dodaju, a samo joj kvari ukus OŽIVITE UVELO CVEĆE UZ POMOĆ OVOG TRIKA: Baštovani koriste rastvor od 1 sastojka iz kupatila, biljke se oporave preko noći SVAKI DAN PIJETE JOGURT? Evo da li je to zdravo i šta on radi vašem organizmu! BRED I ANĐELINA ZARATILI KAO NIKAD PRE! Novi skandal bivši ljubavnika – niko ne popušta, evo o čemu je reč! TUGA U DOMU JELENE GOLUBOVIĆ! Bivša učesnica potpuno SLOMLJENA: „Još je nisam sahranila, obilazim je i pomazim“ PROMENA REŽIMA RADA JAVNOG PREVOZA Izmena na ovim linijama! EVO ZBOG ČEGA DA SE KLONITE ŠKOPRIJA! Ovo su njihove najgore OSOBINE koje će vas DOKRAJČITI DOTAKLA DNO: Ena Čolić masirala Peji noge, molila za ljubav – USLEDIO HLADAN TUŠ! OVAKO IZGLEDAJU ĆERKA I ZET MIRE ŠKORIĆ! Isplivale fotografije sa svadbe – bave se više nego odgovornim poslom LUKA VUJOVIĆ KRIJE MRAČNU PROŠLOST?! Loše mu se piše ako pojedini ljudi PROGOVORE EVO KAKO IZGLEDA DEVER GOCE TRŽAN! Dve godine je stariji od Raše, nikada se ne pojavljuje u javnosti i radi kao specijalista vaskularne hirurgije! (FOTO) ENA ČOLIĆ JECA NA SAV GLAS! Hitno napustila SVE, nije mogla više da izdrži, stravične scene PEVAČ ED ŠIRAN OTVARA IZLOŽBU U LONDONSKOJ GALERIJI Prihod od prodaje slika biće doniran u humanitarne svrhe NINA BADRIĆ ZAVRŠILA NA SUDU! On je prijavio zbog kletve, pevačica nemoćna: „Osećala sam se jadno, bedno i prljavo“ OBAVEZNO SE PREGLEDAJTE! Ovaj test koji otkriva da li ste u riziku da dobijete smrtonosni karcinom kože „KAŽEŠ MI ZA STOLOM PI*KO“ Marko Stefanović ponizio Sanju za SVA VREMENA, ona dotakla PONOR: „Mislila sam da ti je lepo“

STRAH SE ŠIRI EVROPOM! ŠVAJCARSKA HITNOM MEROM SPASAVA DAVLJENIKA! „Kredi Svis“ uzima 50 milijardi franaka za likvidnost, haos iz SAD se preliva na ostatak sveta?!

Objavio: RHT
16/03/2023 12:05 PM

Bankarski gigant „Kredi Svis“ (Credit Suisse) saopštio je da će pozajmiti do 50 milijardi franaka (54 milijarde dolara) od švajcarske centralne banke kako bi osigurao svoje finansije.

Foto: Pinterest

„Kredi Svis“ je saopštila da preduzima odlučne mere da ojača svoju likvidnost, dok su akcije banke juče pale za 24 odsto, nakon što je objavljeno da su pronašli „slabost“ u finansijskom izveštavanju.

To je izazvalo opštu prodaju na evropskim tržištima i strahove da će nastupiti veća finansijska kriza, navodi BBC. 

„Moj tim i ja smo rešeni da brzo napredujemo kako bismo pružili jednostavniju i fokusiraniju banku izgrađenu na potrebama klijenata„, saopštio je izvršni direktor „Kredi Svise“ Ulrih Kerner.

Problemi u bankarskom sektoru javili su se prošle sedmice, kada je u SAD propala „Banka Silicijumske doline“ (Silicon Valley Bank), 16. po veličini banke u zemlji, da bi dva dana kasnije usledio kolaps „Signačer banke“ (Signature Bank).

Švajcarska nacionalna banka, koja je centralna banka Švajcarske, i Švajcarska uprava za nadzor finansijskog tržišta nastojali su da smire strahove investitora, rekavši da su spremni da pomognu „Kredi Svis-u“ ako bude potrebno.

Za švajcarske finansijske institucije važe stroga pravila kako bi se „osigurala njihova stabilnost“, a „Kredi Svis“ ispunjava zahteve za banke koje se smatraju sistemski važnim, rekli su regulatori.

Izvor: Informer

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner