SRPSKA SPORTISTKINJA OTVORILA PEKARU PA MORALA DA JE ZATVORI! “Ovde u Srbiji je sramota raditi, a nije sramota krasti i lagati”
SRPSKA SPORTISTKINJA OTVORILA PEKARU – USLEDIO PREOKRET!
Svetlana Ceca Kitić osvojila je brojne medalje i 1988. godine je bila najbolja rukometašica Evrope.

O njoj se pričalo i nakon što se potpuno povukla iz sporta, a učestvovala je i u rijaliti programima. Govorila je javno i o egzistencijalnim problemima, a u jednom trenutku pokrenula je novi biznis. Pre nekoliko godina mediji su saznali da je Ceca Kitić otvorila pekaru.
SRPSKA SPORTISTKINJA OTVORILA PEKARU – USLEDIO PREOKRET!
Opisala je kako se sve odvilo tada.
“Krenula sam u ovaj posao jer mi je bilo dosadno. Iz sporta sam izašla prezasićena, u rukometu sam bila 45 godina i pauze sam pravila samo kad sam rađala decu. Loptu više nisam mogla da pogledam. A i htela sam da se odmorim. I odmarala sam se, a korona je produžila odmor.

“Nakon sportske karijere, želela sam da radim nešto. Moj kum Radivoje Korać rekao mi je da otvara pekaru sa još dvojicom saradnika. Pozvao me je da budem četvrti partner. Prihvatila sam. Radila sam, prodavala peciva i kruna s glave mi nije pala. Zato što sam ipak ja krunisana kraljica. Svidelo mi se. Ništa mi tu nije bilo strano. Radilo se dosta, ali bila sam u kontaktu s ljudima. Što mi je prijalo jer sam oduvek timski igrač. Kada se ta naša četvorka razišla, uz pomoć drugog prijatelja, Gagija, iznajmila sam prostor i otvorila svoju pekaru. Samo kvalitet je važan. Nikada ne bih davala proizvode od juče. Nisam ni skupa. Burek se sviđa mušterijama. Imam stalnu klijentelu. Ne planiram da se obogatim od pekare, niti to mogu”, izjavila je Ceca.
DRŽALA I KUVANA JELA
“Sada imam i kuvaricu Cacu i u pekari nudimo i gotova jela. Čujem ljude kako govore: “Ne mogu da verujem da me služi Ceca Kitić”. Ja ne služim već prodajem pecivo i kažem: “Izvolite.” A šta i ako služim? Bila sam najbolja na terenu, ali nikad nisam živela niti živim za prošlost. Decu sam vaspitavala da se ne živi od stare slave. Idem danas misleći na sutra i ne obazirem se na juče. I uživam u svom poslu”, dodala je Kitićeva za medije.

Međutim, morala je da zatvori pekaru iz privatnih razloga.
“Zatvorila sam pekaru jer sam u Tuzli i baš mi je krivo. Uživala sam i to je bilo moje. Ovde u Srbiji je sramota raditi, a nije sramota krasti i lagati. Ne umem da lažem i volim da radim”, rekla je i spomenula utiske posetilaca:
“Volim proje i to mi je najbolje išlo i da napravim, pola jedem, a pola prodajem. Kada ljudi uđu u pekaru, bilo je pola – pola, neki su se čudili zato što radim i pitali “ti ne uživaš u penziji“, a neki su bili pozitivno iznenađeni. Pola Srbije je ipak normalno.”
Hypetv.rs V.M.