SPREMNI SPISKOVI ZA ODMAZDU: Oni su meta jer su podržali Srbiju!
SPREMNI SPISKOVI ZA ODMAZDU
Oni koji su vodili kampanju za rezoluciju o Srebrenici u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija, Nemci i Amerikanci, računali su na sigurnih 115, a objektivno 120 glasova za sramnu rezoluciju, rekao je sinoć predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujući na RTS-u.
Kako se ispostavilo, svega su 84 države glasale za rezoluciju, što je bio pravi fijasko za najmoćnije zapadne sile koje su se upregle da se ta rezolucija izglasa. Izneverilo ih je, kako oni to vide, najmanje tridesetak zemalja i sada će se te države i njihovi lideri, kako se može čuti u diplomatskim krugovima, suočiti sa odmazdom.
Naime, kao što veliki i moćni nikada neće oprostiti maloj Srbiji i Aleksandru. Vučiću što su se usudili da podignu glas i bore se svim raspoloživim snagama za međunarodno pravo i pravdu, tako su spremni i spiskovi za neku vrstu odmazde protiv onih koji su stali uz nas. Ili bolje rečeno, nisu pristali da na tako brutalan način budu pogažene pravda i istina u najvišem telu organizacije. Ujedinjenih nacija, čiji su proklamovani ciljevi upravo da se bori za poštovanje međunarodnog prava i ravnopravan tretman (koliko je to moguće) svih zemalja bez obzira na to koliko su velike i moćne.
Predsednik Vučić je, podsetimo, izneo da se scenario velikih nije realizovao jer su oni potcenili. Srbiju, računali su – mala Srbija ne može da im se suprotstavi.
– Bili su besni na mene, oni nisu razumeli koliki je ugled iz Srbije, ako hoćete da budem u jednom trenutku nedovoljno skroman, i moj lično, posebno među slobodarskim zemljama i narodima, na globalnom jugu. Ja sam to iskoristio ne za sebe lično, za partiju koju volim ili bilo šta, iskoristio sam za našu zemlju i uvek ću to da činim u budućnosti – rekao je Vučić i dodao da zna za svaku zemlju na svetu kako se ponašala i kako je glasala, a posebno je zahvalio Mađarskoj, koja je izuzetan prijatelj, i još grčkim prijateljima jer zna sa čime su se suočavali.
Dakle, kao što rekosmo, da predsedniku Srbije Aleksandru. Vučiću neće biti oprošteno što nije pristao da pogne glavu, već se hrabro borio i izborio u. Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija, to se zna. Međutim, na meti osvete naći će se i još neke države. Naravno, Rusiji, Kini ili Belorusiji teško će moći da se osvete po ovom pitanju, s obzirom na to da protiv njih ionako vode specijalni rat na mnogim poljima, ali druge zemlje sa spiska onih koji su bili protiv (a naći će se tu i poneko od uzdržanih) moraće dobro da pripaze i obrate pažnju na ono što im se sprema. To se, svakako, odnosi i na njihove lidere, koji će biti personalne mete.
Svoje razočaranje ishodom glasanja o rezoluciji o Srebrenici zapadne sile će po prirodi stvari morati na nekom da iskale. A nije teško pogoditi ko je taj neko…
Podsetimo, uz Srbiju, još 18 država izjasnilo se protiv sramne rezolucije o Srebrenici. Neki od kojih smo očekivali ovo isto ostali su uzdržani, međutim, neki, poput. Mađarske, jedine države EU koja je bila protiv, bili su na našoj strani i na strani pravde i istine. Upravo je mađarski premijer. Viktor Orban jedan od onih koji će se naći na udaru, baš kao što je i pred glasanje, kako je sam rekao predsedniku. Vučiću, bio suočen sa strašnim pritiscima. Evo kako je Vučić opisao njihov telefonski razgovor pred glasanje u UN:
– Zvao sam Viktora Orbana da ga zamolim za nešto drugo jer mi nemamo ambasadu u jednoj zemlji, pa da dobijem od njega neke kontakte i da ga pitam za jednu evropsku zemlju. Viktor je divan i kao brat mi je i imam u njega najveće poverenje. I kada ga ne bude, siguran sam da će biti mnogo spomenika premijeru. Orbanu u našoj zemlji jer je on najzaslužniji za najbolje moguće odnose. Viktor mi je rekao tada preko telefona:. “Aleksandre, bolje da ti ne govorim, jasno ti je koliko je teško, ja ne mogu da budem sam u. Evropi jer su sve pritisli.” Ja sam rekao, nije problem, ostaću ja sam. Kako je to čuo, završili smo razgovor i Viktor i Peter Sijarto su pozvali posle 15 minuta i rekli:. “Idemo zajedno i bićemo sa svojom srpskom braćom.”
U brojkama, 84 države bile su za, 19 protiv, 68 uzdržano, dok su. 22 zemlje napustile salu i tako poručile da se ne slažu sa izmišljotinom o navodnom genocidu u Srebrenici. Dakle, 43,5% država UN je glasalo za. Može i ovako: dve trećine svetske populacije nije stalo uz ovu rezoluciju.
Na meti će se, naravno, najviše naći oni koji su bili protiv, ponovimo, mimo Rusije, Belorusije, Kine, pa i. Severne Koreje, s kojima zapadnjaci ionako ratuju, pa pogledajte kojih je to preostalih. 14 država i njihovih lidera najugroženije od Zapada: Mađarska, Antigva i Barbuda, Komorska Ostrva, Kuba,. Dominikana, Sirija, Demokratska Republika Kongo, Eritreja, Esvatini, Grenada, Mali, Nikaragva, Sao Tome i Prinsipe i Nauru.
hypetv/Alo!
Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!