Background adbanner
calendar

Nedelja 15. Jun, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
KRISTIJAN GOLUBOVIĆ JE POBEDNIK RIJALITIJA! Evo ko je zauzeo drugo mesto! TARA SE POPELA KOD MAME NA BINU! Ćerka Ane Nikolić oduševila sve postupkom! KEJTI PERI I ORLANDO BLUM RASKINULI?! Odavno se ne podnose, šuška se da je ovo bila prelomna tačka! ANA NIKOLIĆ SIŠLA U PUBLIKU NA KONCERTU! Verni fanovi oduševljeni postupkom pevačice – svi pevaju sa njom uglas! KAJLI DŽENER EROTSKIM FOTKAMA RASPLAMSALA MAŠTU MUŠKARCIMA! Bujne grudi samo što joj nisu ispale! „ANĐELA JE NAMAZANA SVIM BOJAMA“ Bivši rijaliti učesnik ŽESTOKO OPLEO po Đuričićevoj! OVO JE RAZLOG ZBOG KOG VAM RASTE RAČUN ZA STRUJU! Jedan uređaj vam potajno prazni novčanik i može izazvati požar! GOCA TRŽAN ZAVRŠILA KOD LEKARA! Pevačica jauče od bolova, evo šta joj se desilo SPEKTAKL NAKON ARENE, Ana Nikolić najavila i KONCERT NA UŠĆU, pa žestoko osudila pokušaj ubistva Saše Mirkovića! TERZA PONOVO PAO NA SOFIJU! Pogazio svoju reč, Milica neće moći da dođe sebi! ANU NIKOLIĆ ODUŠEVIO FAN U BEKSTEDŽJU! Pevačica od njega i svoje ćerke dobila poklone koje će pamtiti! PARTIZAN DOBRO NAPUNIO BUDŽET! Crno-beli prodali igrača u MILIONSKOM transferu! „NISI MISLILA NA TO DETE ŠTO TE ČEKA 10 MESECI!“ Aneli Ahmić zbog jednog postupka etiketirana kao LOŠA MAJKA! „JA SAM MORALA DA PRELOMIM!“ Milica Jokić otkrila kako je ušla u vezu sa Lukom Dačićem! IRAN POKRENUO NOVI RAKETNI NAPAD NA IZRAEL! Hitno se oglasio IDF: „Morate odmah ući u zaštićene zone“ RALE SA ANINOM ĆERKOM U PRVOM REDU! Dirljivi trenuci pred pevačicin spektakl u Nišu (FOTO)

SAŠA MIRKOVIĆ NAGRAĐEN ZA DOPRINOS KULTURNOJ SCENI BEOGRADA: Direktoru Hype televizije uručena nagrada „Zlatni beočug“

Objavio: RHT
21/05/2025 12:23 PM

SAŠA MIRKOVIĆ NAGRAĐEN ZA DOPRINOS KULTURNOJ SCENI BEOGRADA: Direktoru Hype televizije uručena nagrada „Zlatni beočug“

Danas se u Beogradu održava svečana dodela prestižne nagrade „Zlatni beočug“, jednog od najznačajnijih priznanja u oblasti kulture u glavnom gradu.

Foto: Hype TV

Nagrada se dodeljuje od 1970. godine, a njome Kulturno-prosvetna zajednica Beograda odaje priznanje pojedincima, umetnicima, naučnicima, ansamblima, organizacijama i ustanovama koji su svojim radom trajno doprinosili kulturnom životu Beograda, negovanju duhovnih vrednosti i unapređenju duhovnog života grada.

Naziv nagrade osmislio je pesnik Vasko Popa. A među njenim osnivačima su i Radomir Stević Ras i Jevta Jevtović. Nagrada „Zlatni beočug“ je simbol velikih ostvarenja i istinskog uticaja na kulturnu scenu grada. Do sada su je dobili mnogi istaknuti pojedinci i kolektivi.

Foto: Hype TV

Ove godine, „Zlatni beočug“ dodeljen je i direktoru i vlasniku Hype televizije Saši Mirkoviću, u znak priznanja za njegov značajan doprinos muzičkoj industriji i medijskoj sceni.

Ova prestižna nagrada dolazi kao priznanje njegovom vizionarskom radu, kao i uticaju koji Hype produkcija ima na muzičku scenu i popularizaciju kulture. Mirković je time postao deo izuzetnog društva dobitnika koji su svojim radom oblikovali kulturni život Beograda.

Foto: Hype TV

Sašu Mirkovića je voditelj programa najavio nabrajajući njegova mnoga dostignuća i dela koja je ostvario.

“Karijeru menadžera i producenta započeo je na Taš estradi. Osnovao je produkcijsku kuću Beoton, sarađivao sa Marijom Šerifović i vrhunac te saradnje je pobeda na Eurosongu u Helsinkiju. Posle te pobede, zajedno sa ovom pevačicom postaje evropski ambasador za interkulturalni dijalog na predlog evropske komisije i njenog sekretara za kulturu. Saša Mirković je održao veliki broj koncerata i producirao je filmove i televizijske serije u izdanju Hype produkcije. Izašlo je mnoštvo numera naših najpoznatijih pevača. Pre svih Ace Lukasa, Miroslava Ilića i drugih.”

SAŠA MIRKOVIĆ NAGRAĐEN ZA DOPRINOS KULTURNOJ SCENI BEOGRADA

Pored Saše Mirkovića „Zlatni beočug“ osvojili su: Aničič Crljenica Nada, Vlajić Zoran, Dojčinović Nikoleta, Ilić Verica, Kovačević Kalina, Štrljić Iva, Tomašević Branislav, Neda Ukraden.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели hypetv.rs 🗞️ (@hypetvportal.rs)

HypeTv.rs /Alo/I.R.

ČITAJTE NAS I NA HYPETV KANALIMA WHATSAPPVIBER I TELEGRAM.

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na InstagramuFacebookThreads!

 

Ostavite komentar

Obavezna polja su označena sa * Vaša adresa neće biti vidljiva drugim korisnicima.

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner