PROMENA REŽIMA RADA JAVNOG PREVOZA U BEOGRADU: Od utorka izmene na ovim linijama
PROMENA REŽIMA RADA JAVNOG PREVOZA U BEOGRADU: Od utorka izmene na ovim linijama
![](https://hypetv.rs/wp-content/uploads/2024/12/Tan2024-09-1217153078_0-1536x1024-1-500x333.jpg)
FOTO TANJUG/ BEOINFO/ bs
Od utorka, 18. februara, linije javnog prevoza 704 (Zeleni Venac-Zemun polje), 706 (Zeleni venac-Batajnica) i 707 (Zeleni venac-Altina-Zemun polje), umesto sa terminusa “Zeleni venac” svoje polaske vršiće sa terminusa “Novi Beograd (Blok 20)”, saopštio je Sekretarijat za javni prevoz.
Nakon rekonstrukcije Prizrenske ulice i izgradnje prošira kolovoza za autobusko stajalište u Ulici Zeleni venac, inicirana je izrada idejnih rešenja za ulice Sarajevska, Balkanska, Admirala Geprata, Nemanjina, Kneza Miloša. A sve u funkciji veće protočnosti saobraćaja i preraspodele saobraćajnih tokova. Poseban segment u organizaciji saobraćaja čini javni prevoz. Gde se kroz korekcije u prostoru i na mreži linija vrši reorganizacija u cilju što bolje realizacije i izbegavanja konfliktnih zona.
PROMENA REŽIMA RADA JAVNOG PREVOZA U BEOGRADU: Od utorka izmene na ovim linijama
Na osnovu analiza saobraćaja u proteklom periodu, na deonici Brankov most – Brankova – Zeleni venac – skretanje u Jug Bogdanovu, doneta je odluka da se u funkciji pouzdanije realizacije reda vožnje i intervala nailaska vozila. Linije javnog prevoza 704, 706 i 707 koje saobraćaju na relaciji prema Zemun polju i Batajnici, preusmere na korišćenje terminusa “Novi Beograd (Blok 20)”. Nova trasa linija je: “Novi Beograd (Blok 20)”, Vladimira Popovića, Bulevar Zorana Đinđića, Milentija Popovića, Ušće, Bulevar Nikole Tesle i dalje redovnom trasom.
Glavno presedačko stajalište za korisnike navedenih linija biće stajalište “Blok 21” u Ulici Milentija Popovića u zoni Hotela “Hajat”. Gde se mogu koristiti ostale linije koje nastavljaju kretanje ka terminusu “Zeleni venac”, odnosno ka drugim delovima grada. Navedenom izmenom biće rasterećen javni saobraćaj na Zelenom vencu u Ulici Jug Bogdanova.
Manji broj vozila omogućio je reorganizaciju stajališta u terminusu. Čime će dolazno stajalište biti izmešteno iz raskrsnice sa Ulicom Kraljice Natalije dalje ka Ulici Jug Bogdanova. A sama raskrsnica postaće prohodnija za sva vozila, navodi se u saopštenju.
![](https://hypetv.rs/wp-content/uploads/2025/01/WhatsApp-Image-2025-01-21-at-15.29.05-500x315.jpeg)
“HYPE ZVEZDE” PRIJAVE ZA AUDICIJU:
Prijavljivanje kreće od 15.2. I kandidati se prijavljuju za audicije u Beogradu, Nišu, Šapcu, Sarajevu, Banja Luci, Zagrebu, Skoplju, Podgorici. Audicije se održavaju u pomenutim gradovima od 15.4. do 1.6
PRIJAVITE SE KLIKOM OVDE ZA “HYPE ZVEZDE”
HypeTv.rs / Alo / M.K.