Background adbanner
calendar

Četvrtak 10. Jul, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
PLAŠI SE DA SEBI NE ODUZME ŽIVOT! Stravično Terzino priznanje, učesnici zabrinuti za njega, PANIKA U RIJALITIJU! EVO KAKVO JE STANJE NA GRANIČNIM PRELAZIMA: Putnička vozila će ipak morati da pričekaju TERZA SE GUŠI U SUZAMA! Ugledao ćerku u rijalitiju, ne može da dođe sebi „PREVARA PONIŠTAVA NAŠ IDENTITET I VREDNOST!“ Branislava Pavlović ekskluzivno u emisiji „Male stvari“ sa Snežanom Dakić! PREDSEDNIK VUČIĆ NAJAVIO POBEDU SRBIJE NA SVIM FRONTOVIMA: „118 zemalja dolazi na Ekspo, povećavamo plate i penzije“ GASTOZ KROZ SUZE PROGOVORIO O SVOJOJ NAJVEĆOJ LJUBAV – ANĐELA MENJA BOJE: „Ponela me popularnost i izgubio sam je“ „PLJAČKAJU, PA RUŠE DRŽAVU“ Predsednik Vučić: „Rektor Đokić direktno vrši krivično delo!“ „NARAVNO DA JE ORTODOKSNA LAŽ“ Vučić o laži da je pretučeno trogodišnje dete GLEDAMO DA LJUDI ŠTO PRE DOBIJU KUĆE I DEO STOČNOG FONDA! Vučić: Već danas smo krenuli da raščišćavamo ruševine! „AKO NE PODRŽAVAŠ LJUBAV, ŠTA PODRŽAVAŠ? MRŽNJU?! Lukina majka brutalno odgovorila Jasmini Ahmić, BUKTI RAT U SPOLJOM SVETU! PROLAZNICI U ŠOKU! Evo u kakvom izdanju je Sanja Marinković UHVAĆENA NA PLAŽI (FOTO) ZATVARA SE SAM CENTAR BEOGRADA ZBOG RADOVA: Važne informacije za sve koji koriste GSP „ČAŠĆAVAO SAM SVE ŽIVE“ Miki Đuričić za samo jednu reklamu ZARADIO VRTOGLAVU CIFRU, a onda priznao NAJVEĆU GREŠKU ANĐELI ĐURIČIĆ UGROŽEN BORAVAK U RIJALITIJU? Moraće da izađe pre finala – evo o čemu je REČ „MALO DETE I 5000 REFLEKTORA!“ Raskrinkani mračni detalji ulaska Aleksandre Nikolić u rijaliti! RETROGRADNI NEPTUN ĆEMO OSETITI SVI, ALI OVA 4 ZNAKA POGOTOVO: Do decembra ih čekaju priliv novca i ravnoteža na svim poljima!

POKOLJ: U Selu Rakovica čopor pasa lutalica zaklao 28 koza!

Objavio: RHT
28/04/2023 10:51 AM

U Selu Rakovica na dve farme lutalice napale koze, ali i jednog od vlasnika koji je pokušao da odbrani stado!

Pravi pokolj dogodio se u Selu Rakovica kada je čopor pasa u dva odvojena domaćinstva zaklao 28 koza. Tom prilikom povređen je i Nenad Životić, koji je pokušao da odbrani stado. Njega je po plećki izujedao jedan od pasa iz čopora u kome je bilo sedam, osam lutalica. Šteta nanesena domaćinima je velika i meri se u hiljadama evra. Najgore je što psi još nisu uhvaćeni pa meštani u Selu Rakovica strahuju od novih napada.

Poklane koze – web screenshot

– Pre tri dana komšiji, koji ima farmu u blizini moje, psi su zaklali osam koza. Pomislio sam da neće više napadati i da im je dosta krvavog pira. Ali, kada sam u sredu ujutro oko četiri sata došao sa posla na farmu, imao sam šta da vidim. Dvadeset koza, među kojima je bilo i jarića, ležalo je preklano u ograđenom dvorištu. Taj prostor gde su bile koze ogradio sam armaturnom mrežom, ali su psi iskopali vlažnu zemlju i ušli ispod ograde. Još su bili tu kada sam ja stigao. Pokušao sam da odbranim koze, ali su oni nasrnuli na mene. Dok sam ja terao jednog, drugi me ujedao – priča Nenad i ističe da je u čoporu bilo i velikih i malih pasa, raznih rasa i „mešavina”.

U selu ima dosta napuštenih kučića, u blizini je i veliki azil, ali i šuma u kojoj mnogi sugrađani ostavljaju pse i štenad.

Farmu je, kaže, oformio pre tri godine i do sada nije bilo ovakvih situacija.

– Dešavalo se da da psi udave jare ili kozu, ali to sam smatrao kao danak prirodi. Ono što se sada dogodilo ne može se porediti ni sa čim. Posle ovog napada obavestili smo privatnu Veterinarsku službu u Ripnju koja je nadležna za koze jer su ih oni i markirali. Obavestili smo policiju, Veterinarsku komoru i Veterinarsku inspekciju, ali su nam rekli da oni ne mogu ništa da urade dok veterinar iz Veterinarske službe iz Ripnja ne izađe na teren. On mora da utvrdi da su psi zaklali koze, a ne mi, da bismo bilo šta drugo mogli da radimo. Moramo da obavestimo i „Zoo-higijenu” kako bi neko došao da pohvata pse da više ne prave pokolj po selu – objašnjava Životić.

Šteta nanesena domaćinima je ogromna. Samo Životiću gubitak je veći od 2.000 evra, plus što je svakog dana u manjku jer nema mleko od koza, a nema ni čime da hrani jariće.

– Moram da kupim nove koze da bih prehranio bar preostale jariće – kaže Životić.

Kako su nedavno u „Veterini Beograd” rekli, sve lutalice u gradu su sterilisane. Problem su, kako su napomenuli, neodgovorni vlasnici koji svoje ljubimce, kada im dosade, puštaju na ulicu. To iznova pravi problem u prestonici pa tako da ne čudi podatak da je prošle godine zabeleženo 860 napada pasa na ljude. Od toga broja 175 napada izvršili su vlasnički psi. Sugrađani su prošle godine zbog ujeda pasa i mačaka protiv grada podneli 541 tužbu.

Ono što je vidljivo jeste da velikog broja pasa lutalica nema u užem gradskom jezgru, ali ih u prigradskim opštinama ima. Često se dešava da jednu grupu pasa pokupi „Zoo-higijena”, ali da se nekoliko dana kasnije na istom mestu pojavi nova grupa lutalica.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner