sreda, 28. jan 2026.
  • NAJNOVIJE
  • HOROSKOP
  • HYPE ŽENA
Pretraga
Hype TV
Ad imageAd image
  • Naslovna
  • VESTI
    • DRUŠTVO
    • KULTURA
  • POLITIKA
  • HYPE ZVEZDE
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • Rijaliti
  • SPORT
  • HRONIKA
Reading: Peskov: Specijalna operacija se nastavlja – Amerika postaje strana u sukobu!
Font ResizerAa
Hype TVHype TV
  • NASLOVNA
  • VESTI
  • POLITIKA
  • HYPE ZVEZDE
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • RIJALITI
  • SPORT
  • HRONIKA
  • TV PROGRAM
  • NASLOVNA
  • VESTI
    • DRUŠTVO
    • KULTURA
  • POLITIKA
  • HYPE ZVEZDE
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • RIJALITI
  • SPORT
  • HRONIKA
  • TV PROGRAM
Pratite nas
© 2026 Hype TV
Home » Peskov: Specijalna operacija se nastavlja – Amerika postaje strana u sukobu!
NOVOPOLITIKAVESTI

Peskov: Specijalna operacija se nastavlja – Amerika postaje strana u sukobu!

28.09.2022 | 06:17
NOVO POLITIKA VESTI
Vreme čitanja 5 min.
Podeli

 Teritorija Donjecke Narodne Republike još uvek nije cela oslobođena, pa je, u najmanju ruku, potrebno osloboditi celu teritoriju i specijalna vojna operacija će biti nastavljena, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov govoreći o ciljevima specijalne operacije u svetlu referenduma.

Foto: Screenshot Youtube

„Ono što mogu da vam kažem sa apsolutnom tačnošću, znate da još nisu oslobođene sve teritorije Donjecke Narodne Republike. Radi se o teritoriji u granicama 2014. Zbog toga je, u najmanju ruku, potrebno osloboditi čitavu teritoriju Donjecke Narodne Republike“, odgovorio je Peskov na pitanje novinara da li će specijalna operacija biti nastavljena nakon što Rusija potpiše dokument o prisajedinjenju novih regiona.

On je podsetio da je teritorija LNR već oslobođena.

Peskov je istakao da će specijalna vojna operacija biti nastavljena nakon mogućeg prisajedinjenja novih teritorija Rusiji gde su održani referendumi.

Odgovarajući na pitanje ko će štititi granice novih teritorija nakon potpisivanja četiri sporazuma i da li se planira slanje ruskih pograničnih trupa tamo, Peskov je odgovorio da je tamo u toku specijalna vojna operacija.

„Naravno, ona će se nastaviti. Tamo su u toku borbena dejstva“, primetio je portparol.

SAD postaju strana u sukobu

Peskov je dodao da se SAD sve više približavaju tome da postanu strana u sukobu u Ukrajini, što je izuzetno opasno.

Portparol Kremlja je naglasio da ruska strana ima negativan stav prema izjavi američkog državnog sekretara Entonija Blinkena o mogućnosti upotrebe oružja koje SAD isporučuju Ukrajini protiv teritorija na kojima su održani referendumi o pridruživanju Rusiji.

„Američka strana sve više de fakto ulazi u ovaj sukob, sve više se američka strana približava tome da postane strana u ovom sukobu, što je izuzetno opasno“, naglasio je Peskov.

Povodom reči predsednika Ukrajine Vladimira Zelenskog, koji je rekao da „neće imati o čemu da razgovara“ sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom ukoliko Moskva prizna referendume na teritoriji DNR, LNR, Hersonske i Zaporoške oblasti, Peskov je napomenuo da je ovo nije nova izjava.

„On (Zelenski) je odavno rekao da nema o čemu da razgovara. On je odavno odlučio da odustane od bilo kakve ideje o pregovorima“, zaključio je portparol.

Blinken je ranije izjavio da SAD nemaju ništa protiv da Kijev upotrebljava zapadno oružje na teritorijama koje bi mogle postati deo Rusije nakon referenduma.

O referendumima

Referendumi o prisajedinjenju Rusiji održani su od 23. do 27. septembra u Donjeckoj i Luganskoj Narodnoj Republici, kao i u Hersonskoj i Zaporoškoj oblasti. Prema rezultatima obrade 100 odsto glasačkih listića u DNR, 99,23 odsto izašlih glasalo je za prisajedinjenje Ruskoj Federaciji, u LNR – 98,42 odsto, u Hersonskoj oblasti – 87,05 odsto, u Zaporoškoj oblasti – 93,11 odsto. Predstavnici niza zapadnih zemalja, uključujući i Evropsku uniju, saopštili su da ne priznaju rezultate referenduma. Istovremeno, međunarodni posmatrači, uključujući i one iz zemalja EU, pratili su referendume i potvrdili slobodnu volju građana.

Predsednik Rusije Vladimir Putin obratio se građanima u 21. septembra povodom situacije u Donbasu i toka specijalne operacije. On je naveo da će Rusija podržati odluke referenduma LNR, DNR, Zaporoške i Hersonske oblasti i objavio delimičnu mobilizaciju u Ruskoj Federaciji, nazvavši to odlukom koja je u potpunosti adekvatna aktuelnim pretnjama.

Specijalna vojna operacija u Ukrajini

Predsednik Rusije Vladimir Putin je 24. februara objavio o početku vojne operacije demilitarizacije Ukrajine. On je u obraćanju sugrađanima rekao da okolnosti „zahtevaju odlučnu i hitnu akciju“, pošto su se republike Donbasa obratile Moskvi za pomoć. Putin je istakao da je cilj operacije „zaštita ljudi koji su već osam godina izloženi maltretiranju i genocidu od strane kijevskog režima“. Za to je, prema njegovim rečima, planirano da se izvrši „demilitarizacija i denacifikacija Ukrajine“ i da se privedu pravdi svi ratni zločinci odgovorni za „krvave zločine nad civilima“ u Donbasu.

Izvor: Sputnjik

OZNAKE:AmerikaPeskovratUkrajina
Podeli
Facebook Whatsapp Whatsapp Threads Email Copy Link Print
Prethodna objava OBRNULI IGRICU: AMERIKANCI IZ KALIFORNIJE SE ZBOG INFLACIJE MASOVNO PRESELJAVAJU U MEKSIKO!
Sledeća objava NAJDŽEL FARAŽ: PLAN PREMIJERKE DA POVEĆA BROJ MIGRANATA U BRITANIJI JE IZDAJA! (VIDEO)
Nema komentara

Ostavite odgovor Odustani od odgovora

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pratite nas

FacebookLike
InstagramFollow
YoutubeSubscribe
TiktokFollow

Najnovije

Đoković iskren: Ovakav plasman u polufinale mi ne pričinjava zadovoljstvo

EVO ZBOG ČEGA SE RAZVEO! Aca Kos bio u braku sa Ruskinjom pre nego što je POČEO DA ŽIVI sa Čedom Jovanovićem!

DANIJELA DIMITROVSKA SE UDALA U VENČANICI VIKTORIJE BEKAM! Ovaj detalj iz crkve je sve oduševio! (FOTO)

ZEMLJOTRES POGODIO NOĆAS OVO MESTO U SRBIJI

SPC DANAS PRAZNUJE SVETOG PAVLA TIVEJSKOG: Prema narodnom verovanju ovo treba strogo da izbegavate

BEZ MUKE! Novak Đoković u polufinalu Australijan opena!

Ne propustite

SPREMITE SE ZA NEVREME: OLUJNI VETAR danas, kiša stiže tokom večeri – RHMZ izdao upozorenje

DRUŠTVO VESTI

PREDSEDNIK VUČIĆ SA BOCAN-HARČENKOM: Tačno u 11 časova

POLITIKA VESTI

HOROSKOP ZA SREDU, 28. JANUAR! Ovnovi donose VAŽNE ODLUKE, a ovaj znak će OPROSTITI PREVARU

HOROSKOP VESTI

„UHODIO IH, RAZBIJAO KOLA“ Uroš Stanić zaprepastio priznanjem kako je ZAGORČAVAO ŽIVOT BIVŠIMA: „Psiho sam…“

Rijaliti VESTI
Prikaži više
Gde gledati HypeTV

ČITAJTE NAS I NA HYPE TV KANALIMA WHATSAPP, VIBER I TELEGRAM

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na društvenim mrežama Instagram, Facebook, Threads, TikTok!
  • Impresum
  • Politika privatnosti
  • Uslovi korišćenja
  • Kontakt
Pratite nas
2026 © Hype TV
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?