Sigurnom i ubedljivom igrom, naročito u drugoj četvrtini, košarkaši Partizana stigli su do devete uzastopne pobede u ABA ligi.

Savladan je rumunski Kluž rezultatom 90:79, a tim Đoana Penjaroje diktirao je tempo tokom cele utakmice, ne dozvolivši gostima nijednom da zaprete.
Zbog toga španski stručnjak na trenerskoj klupi crno-belih nije krio oduševljenje zbog novog trijumfa:
– Srećni smo što smo što smo pobedili utakmicu. Težak meč za nas, Kluž je dobar tim, veliki tim. Posebno kada se uzme u obzir da smo pre 44 sata igrali vrlo tešku utakmicu u gostima protiv Milana, mislim da smo igrali dobro, kontrolisali smo ceo meč, osim pet minuta u prvoj četvrtini. Igrali smo konstantno i solidno, srećni smo zbog pobede – rekao je Penjaroja na konferenciji posle meča.
Prokomentarisao je Španac i debi Alekse Radanova, nekadašnjeg igrača Crvene zvezde:
– Prva utakmica, nije imao trening sa timom. Ima iskustva i danas je pokazao da može da nam pomogne u narednim nedeljama. Važan je igrač, Može da igra na tri pozicije, igrao je dobru utakmicu posebno kada se uzme u obzir da nije trenirao.
Otkrio je trener Partizana i da li će biti povrataka povređenih, uoči „duplo kolo“ Evrolige protiv Makabija u Tel Avivu i Panatinaikosa:
– Ne znam, nemam novosti o njima. – zaključio je Đoan Penjaroja.

