ponedeljak, 27. okt 2025.
  • NAJNOVIJE
  • HOROSKOP
  • HYPE ŽENA
Pretraga
Hype TV
Ad imageAd image
  • Naslovna
  • VESTI
    • DRUŠTVO
    • POLITIKA
    • KULTURA
  • HYPE ZVEZDE
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • Rijaliti
  • SPORT
  • HRONIKA
Reading: PATRIOTSKI! Prvi čovek Telekoma skresao Šolakovom čoveku: Lučić odbranio državu od laži SBB-a!
Font ResizerAa
Hype TVHype TV
  • NASLOVNA
  • VESTI
  • HYPE ZVEZDE
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • RIJALITI
  • SPORT
  • HRONIKA
  • TV PROGRAM
  • NASLOVNA
  • VESTI
    • DRUŠTVO
    • POLITIKA
    • KULTURA
  • HYPE ZVEZDE
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • RIJALITI
  • SPORT
  • HRONIKA
  • TV PROGRAM
Pratite nas
© 2025 Hype TV
Home » PATRIOTSKI! Prvi čovek Telekoma skresao Šolakovom čoveku: Lučić odbranio državu od laži SBB-a!
NEWSVESTI

PATRIOTSKI! Prvi čovek Telekoma skresao Šolakovom čoveku: Lučić odbranio državu od laži SBB-a!

17.09.2021 | 14:52
NEWS VESTI
Vreme čitanja 4 min.
Podeli

“Ne čudi me što se SBB i Junajted grupa teško snalaze na konkurentnom tržištu, jer su navikli na povlašćeni položaj, da prave kartele i da krše zakone”, odgovorio je Lučić na optužbe tajkuna protiv Republike Srbije.

Republika/Tanjug/D.Kujundzic printskrin

Na panelu o telekomunikacijama u okviru konferencije “Digital 2021”, gde su čelni ljudi vodećih kompanija trebalo da govore o stručnim edukativnim temama, dogodio se pravi skandal! 

Naime, direktor SBB-a Milija Zeković iskoristio je priliku da se obruši na državu Srbiju, u maniru svog šefa Dragana Šolaka, prvog čoveka Junajted grupe čiji je SBB deo. Zeković je optužio državu da guši konkurenciju na tržištu telekomunikacija i da ne dozvoljava njegovoj kompaniji da se dalje širi, kao i da je Šolakova grupacija zbog toga podnela tužbu protiv Republike Srbije u Vašingtonu.

Generalni direktor Telekoma Vladimir Lučić, iznenađen ovakvim postupkom Zekovića, nije hteo da ostane nem na izgovorene laži i na nastavak Šolakove kampanje protiv države.
“Nisam očekivao ovako nekorektan nastup direktora SBB-a, ovaj skup je zamišljen kao mesto za stručan, edukativan razgovor. I ne mogu da prećutim izgovorene laži”, smirenim tonom je počeo Lučić.

Vladimir Lucic, direktor telekoma
D.Kujundzic/Tanjug

Potom je prvi čovek Telekoma udario na SBB i Junajted grupu, podsetio je na njihovu praksu iz prošlosti i ukazao na aktuelne činjenice.
“Zahvaljući ovoj državi, koju bez prestanka optužujete za sve i svašta, svojevremeno je napravljen SBB. Država vam je u nekim ranijim periodima dozvoljavala da rastete na ilegalnoj izgradnji infrastrukture koristeći upravo Telekom i elektro-mrežu države, čak u mnogim segmentima potpuno nezakonito, nanoseći multimilionsku štetu državnom budžetu i samim tim građanima Srbije. SBB je u svim većim gradovima imao 80-90 odsto tržišnog učešća, čak je i danas u Novom Sadu na primer tako. Postojao je kartel kablovskih operatera rukovođen SBB-om, nisu napadali jedni druge, a svi su napadali Telekom”, odlučno je objasnio Vladimir Lučić.

Potom je generalni direktor Telekoma podsetio na još neke činjenice.
“SBB je godinama, potpuno nezakonito, rukovodio kartelima. Manji kablovski operateri nisu smeli  da napadaju svog ‘šefa’, nisu smeli da ulaze u velike gradove, imali su podelu teritorije, za šta je znao svaki građanin! Tek konsolidacijom Telekoma, kada se kompanija trgla iz zimskog sna, zapravo je došlo do uspostavljanja konkurentnog tržišta u Srbiji, na kojem se SBB i Junajted grupa očigledno teško snalaze jer su navikli na povlašćeni položaj”, zaključio je Vladimir Lučić.

Govoreći o strategiji Telekoma, on je rekao da je vrlo jednostavna i okrenuta srednjeročnom i dugoročnom poslovnom uspehu te velike državne kompanije.
“Prvo smo konsolidovali poslovanje na tržištima u Srbiji, BiH i Crnoj Gori, gde smo prisutni kao operater i sa klasičnim uslugama. Kada smo se stabilizovali, kada smo postigli nivo tržišnog učešća koji je zadovoljavajući i koji nam daje sigurnu bazu stalnog prihoda u narednih 10 godina, okrenuli smo se novim izvorima prihoda – ulaganje u medijske sadržaje poput serija, filmova i sportskih programa, zatim u nove inovativne projekte poput Venture Capital Fonda za podršku startapovima, kao i ulaskom u nova tržišta poput Severne Makedonije. Ulazimo i na tržišta Nemačke i Švajcarske, po uzoru na Austriju gde već imamo 100.000 korisnika”, naveo je generalni  direktor Telekoma Vladimir Lučić.

 

“Državni službenik” u Latinskoj Americi!

“Sa digitalnim servisima i sadržajem iz naše proizvodnje nameravamo da napadnemo čitav svet! Pored proboja u delu Zapadne Evrope, sa čime upravo krećemo, postajemo izvoznik serijskog programa, pa je serija ‘Državni službenik’, veoma uspešna i popularna u Srbiji, nedavno prodata za emitovanje u Latinskoj Americi!”, rekao je prvi čovek Telekoma Vladimir Lučić.

 

IZVOR: REPUBLIKA.RS/HYPETV.RS

FOTO: Republika,Tanjug,D.Kujundzic,printskrin

 

OZNAKE:Dragan ŠolakJunajted medijaSBBTELEKOM SRBIJAVladimir Lučić
Podeli
Facebook Whatsapp Whatsapp Threads Email Copy Link Print
Prethodna objava Ljuba Perućica o borbi sa korona virusom: „Tri meseca sam morao da koristim pumpicu”
Sledeća objava OGLASIO SE KOMPOZITOROV ADVOKAT: Mili je Ceci platio 800.000 €, ona njemu duguje stotine hiljada evra! Ovo je prava istina!
Nema komentara

Ostavite odgovor Odustani od odgovora

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pratite nas

FacebookLike
InstagramFollow
YoutubeSubscribe
TiktokFollow

Najnovije

ANELI AHMIĆ TRUDNA?! Luka sija od sreće: „Životna želja mi da je imam ĆERKU“

SUTRA JE VELIKI PRAZNIK! Takođe se POSTI, a evo šta je ZABRANJENO

KATASTROFA ZA CRVENU ZVEZDU! Nije samo Nvora! Još jedan BRUTALAN igrač preskače Asvel!

BEOGRAĐANIN OPERISAN U BELGIJI UZ ASISTENCIJU ROBOTA! Revolucija u hirurgiji!

MARKO NIKOLIĆ POMAŽE NARODU ŠIROM SVETA: „Meni nije bitno da istrčim, već da spasim dete!“

ZEMLJOTRES JAČINE 6 RIHTERA POGODIO ISTANBUL! Jezivo podrhtavanje trajalo 30 sekundi

Ne propustite

SAŠA MIRKOVIĆ OBORIO SVE REKORDE GLEDANOSTI U PODCASTU BOKIJA 13! Više od POLA MILIONA pregleda za samo par dana!

SHOWBIZ VESTI

„PREŠLI SMO 2450 KILOMETARA ZA DECU OBOLELU OD RAKA“ Marko Nikolić progovorio o nesvakidašnjem humanitarnom PODVIGU

Emisije SHOWBIZ TV VESTI

IVA ŠTRLJIĆ NE KRIJE SREĆU!

DRUŠTVO SHOWBIZ VESTI

NAPAD NOŽEM U RAKOVICI! Sin nasrnuo na majku, žena hitno prevezena u Urgentni centar

CRNA HRONIKA VESTI
Prikaži više
2787641c-092d-4dcf-8bd1-654231d30950

ČITAJTE NAS I NA HYPE TV KANALIMA WHATSAPP, VIBER I TELEGRAM

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na društvenim mrežama Instagram, Facebook, Threads, TikTok!
  • Impresum
  • Politika privatnosti
  • Uslovi korišćenja
  • Kontakt
Pratite nas
2025 © Hype TV
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?