PATRIJARH PORFIRIJE U PEĆKOJ PATRIJARŠIJI: Danas služi liturgiju
Patrijarh Porfirije danas će služiti svetu liturgiju u Pećkoj patrijaršiji, a zatim će se sresti sa stipendistima iz Fonda Privrednik i Zadužbine Sime Igumanova.
Srbi na Kosovu i Metohiji obeležili su Vidovdan u Gračanici, a zbog bezbednosnih razloga, parastos palim srpskim ratnicima u Kosovskom boju nije služen na Gazimestanu.

Uprkos novoj krizi koja je zahvatila severne delove KiM, centralni događaj obeležavanja Vidovdana organizovan je u Gračanici u srednjovekovnom manastiru, odakle je patrijarh Porfirije poručio da su Kosovo i Metohija naš dom i naše nebo.
Patrijarh srpski Porfirije stigao je juče u Pećku patrijaršiju.
U patrijarhovoj sveštenoj pratnji nalaze se episkopi raško-prizrenski Teodosije, marčanski Sava, novobrdski Ilarion, jegarski Nektarije i toplički Petar, kao i visokoprepodobni arhimandrit Danilo, direktor Patrijaršijske upravne kancelarije, i protođakon Radomir Vrućinić, rektor Bogoslovije Svetog Save u Beogradu.
hypetv.rs / alo.rs
PRATITE NAS
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.