Background adbanner
calendar

Utorak 29. Jul, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
Ministarstvo spoljnih poslova preporučuje državljanima Srbije da ne putuju u Hrvatsku od 1. do 10. avgusta Tri osobe povređene u udesu na Smederevskom putu Od danas promena režima rada linija javnog prevoza zbog radova na Vračaru! Danas oblačno, svežije i vetrovito, mestimično sa kišom DNEVNI HOROSKOP ZA UTORAK, 29. JUL: Blizanci rešavaju nesuglasice, Jarac na izmaku snage, a evo i ŠTA ČEKA OSTALE… „GASIM TELEFON, SUZE SAME IDU“ Peja ne krije emocije prema bivšoj – Ena ga potpuno slomila ZOLA SE OBRATIO ŽELJKU KULIĆU! Direktna provokacija za Miljanu Kulić – poludeće kada bude videla „PROPATILA SAM, POMIRILA SAM SE SA TIM DA NIJE MOJ…“ Katarina iskreno o odnosu sa Darkom Lazićem, o ovome do sad NIJE GOVORILA „VIDEO SAM SNIMKE, BIO SAM U PRAVU ZA SVE“ Peja RAZOTKRIO Enu, javno obelodanio NJENE TAJNE PAKAO ČEKA PARTIZAN! Glavobolja za Blagojevića! Ovo u Humskoj nisu hteli da ČUJU! SUTRA je dan velikih mučenika: Ova molitva donosi snagu i zaštitu svakome ko je pročita POLJACI ISKRENO VOLE SRBIJU! Posle meča u Pazaru okačili SNIMAK koji je sve RASPAMETIO! (VIDEO) NEVIĐENI HAOS! Peja priznao sve o Eni, u sve umešana i Zlata Petrović: „Udarala me je…“ BIVŠA ŽENA MILANA KALINIĆA MAMI POGLEDE U ITALIJI: Sandra sve oduševila u miniću, svi se OKREĆU ZA NJOM (FOTO) NIJE JOJ VIŠE DO SUZA! Milijana se RAZVELA od 53 godine starijeg Milojka, pa po pljusku pokazala telo u tigrastom bikiniju! ZVEZDA ODLOŽILA DERBI: Potencijalni protivnik hoće da igra

ZVANIČNO POČINJU OLIMPIJSKE IGRE U PARIZU! Spektakularna ceremonija otvaranja na Seni je večeras

Objavio: RHT
26/07/2024 8:45 AM

Danas počinju Olimpijske igre u Parizu!

Olimpijske igre u Parizu, 33. po redu, svečano će biti otvorene večeras od 19.30 sati spektakularnom ceremonijom karnevalom brodova na Seni.

foto: tanjug/video/Aleksandar Palajić

Prvi put u istoriji ceremonija otvaranja biće održana na otvorenom, uz rekordan broj od 45.000 policajaca koji će voditi računa o bezbednosti učesnika. Pariz je treći put u istoriji domaćin, nakon 1900. i 1924. godine. Pridružio se Londonu, koji je organizovao Igre 1908, 1948. i 2012. godine.

Danas počinju Olimpijske igre u Parizu!

Organizacija Igara koštaće oko devet milijardi evra. Na Igrama učestvuje 10.714 sportista, u 32 sporta, iz 206 država i teritorija, plus grupa sportista koja će se takmičiti pod zastavom MOK-a. Kao i Izbeglički tim. Zbog rata u Ukrajini ne učestvuju Rusija i Belorusija. Olimpijski tim Srbije predstaviće se sa 112 sportista. A na otvaranju zastavu će nositi odbojkašica Maja Ognjenović, kojoj su Igre u Parizu pete. Ali i vaterpolista Dušan Mandić, koji će četvrti put učestvovati na Igrama. Srbija će pokušati da osvoji najmanje 10 medalje i tako obori rekord iz Tokija, kada je osvojeno devet – tri zlatne, jedna srebrna i pet bronzanih. Najveći aduti Srbije su Novak Đoković, Ivana Španović, basketaši, košarkaši, odbojkašice, odbojkaši, vaterpolisti, strelci, rvači, bokseri…

foto: tanjug/video/Aleksandar Palajić

Najbrojniji su Amerikanci sa 592 člana tima, slede domaćini Francuzi sa 573, Australijanci sa 460, Nemci sa 428, Japanci imaju 403, Kina 388, Španija 383, Italija 371, Velika Britanija 327…. Jedini sport koji „debituje“ je brejkdens. Igre traju do 11. avgusta, a ceremonija svečanog zatvaranja održaće se na stadionu „Francuska“ u Sen Deniju, predgrađu Pariza.

Hypetv.rs/tanjug/J.V.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner