Background adbanner
calendar

Utorak 29. April, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
OPAAA! MARKO MARKOVIĆ GRLI OVU PLAVUŠU – HYPE PAPARAZZO ga uhvatio u CENTRU GRADA MISTERIJA JE KONAČNO REŠENA! Pomirili se Ana i Švajni! Ovaj DETALJ sve govori! (FOTO) OVO JE NOVI DEČKO SANJE VUČIĆ! Dovezao je u BESNOJ MAŠINI na snimanje, ona ne skida OSMEH SA LICA (FOTO) “PRONAŠLI SU GA OBEŠENOG U SOBI! Posle te kuće više nije bio isti!” Legenda o kući u Kursulinoj i dalje proganja ceo komšiluk! (VIDEO) “U RUKAMA SAM DRŽALA VIŠE OD 10.000 EVRA” Folkerka o bakšišu (VIDEO) STRAVIČNA TRAGEDIJA! Poginuo Srbin u Nemačkoj – pao sa velike visine, nije mu bilo spasa EVO SA KIM JE UHVAĆENA MILICA KEMEZ! Nakon razvoda od Santane uživa u slobodi NOVAK ŠOKIRAO CELU PLANETU! Đoković ODUSTAO od Mastersa u Rimu! SRBIJA IMA MNOGO TOGA DA PONUDI EVROPI! Đuro Macut se sastao sa Martom Kos! SADA JE I ZVANIČNO! Prijavljena TROJICA Srba za NBA Draft! NIJE SVE U PARAMA! Trener odbio UNOSNU PONUDU sa drugog kontinenta! Sve zbog NJIH! VUČIĆ OBAVIO RAZGOVOR SA ORBANOM: Dogovorili smo skoro viđenje i dalje ubrzavanje saradnje u svim sferama RADA VASIĆ I ANA NIKOLIĆ NAPUSTILE RIJALITI! Danas je TEŽAK DAN za njih, produkcija ih MOMENTALNO IZVELA NAPOLJE U OVOJ KUĆI U SLOVENIJI JE ODRASLA MELANIJA TRAMP! Komšije razvezale jezik o njoj: “Iz njihove kuće nikad ništa ne ide” (FOTO) “ODLIČNA AUDICIJA HYPE ZVEZDA U TUZLI” Saša Mirković sa svima podelio utiske i istakao jedno! (FOTO) ITALIJAN IMA NOVU DEVOJKU! Raskinuo je sa prezgodnom Anom zbog OVE LEPOTICE! (FOTO)

TOP DESET NAJPRIVLAČNIJIH GRADOVA ZA INVESTITORE! Britanci svrstali Beograd, Leskovac, Kragujevac, Zrenjanin i Suboticu

Objavio: RHT
21/02/2024 1:38 PM

Top deset najprivlačnijih gradova za investitore!

Beograd je zauzeo visoko sedmo mesto na listi evropskih gradova i regiona budućnosti za 2024. godinu, a ovo je top deset najprivlačnijih gradova za investitore! Leskovac prvo mesto kao najprivlačniji mali grad za investitore! Svoje mesto u različitim kategorijama zauzelo je čak šest mesta iz Srbije. Tako u pomenutoj publikaciji čuvenog britanskog Fajnenšel tajmsa visoke ocene dobili i Kragujevac, Šimanovci, Zrenjanin i Subotica.

foto: youtube/printscreen

 Poboljšanje investicione klime i privlačenje direktnih investicija su glavni prioriteti vlade od 2012. Što rezultira time da Srbija postaje vodeća investiciona destinacija širom sveta. Navodi se u tekstu fDi i dodaje da je u poslednjoj deceniji Srbija privukla 34 milijarde evra direktnih stranih investicija. Podvlači se da su mnoge strane kompanije prepoznale prednosti Srbije. Izuzetan talenat i raspoloživost kvalifikovane radne snage. Konkurentnost operativnih troškova, jaku podršku vlade u realizaciji investicija, atraktivne finansijske i nefinansijske podsticaje…

 Napor da se poboljša investiciona klima je stalno prisutan u svim sektorima srpske privrede. Najistaknutiji primeri su usluge e-uprave, kontinuirane strateške investicije u javnu infrastrukturu. Brza pruga Beograd-Budimpešta jedna od najvećih infrastrukturnih projekata u ovom delu Evrope), unapređenje i usklađivanje zakona sa standardima EU. Takođe, Srbija ima izuzetan geografski položaj pošto se, kako je navedeno, nalazi na raskrsnici puteva između Istoka i Zapada. To čini idealnom lokacijom za kompanije koje žele da posluju na tržištima oba regiona.

Beograd je, zahvaljujući bogatoj kulturnoj sceni, zauzeo sedmo mesto u kategoriji ljudski kapital i stil života, dok je po efikasnosti troškova na devetom. U kategoriji poslovno okruženje pripalo mu je osmo mesto.

foto: youtube/printscreen

Leskovac je zauzeo prvo mesto kao najpovoljniji evropski mikrograd budućnosti po efikasnosti troškova. Što ga čini izuzetno atraktivnim za investitore koji traže ekonomično poslovanje. A očekuje se da će, uz razvijanje infrastrukture i dodatna ulaganja, privući još investitora.

Kragujevac je u kategoriji srednjih gradova na osmom mestu po efikasnosti troškova zbog povoljnih troškova života i poslovanja. Ima bogatu industrijsku tradiciju i razvijenu industrijsku infrastrukturu, što ga čini atraktivnim za investiranje u proizvodnju i automobilsku industriju. Uskoro u Kragujevcu počinje i izgradnja Inovacionog distrikta, koji će uz Data centar doprineti da se velike IT i inovacione kompanije razvijaju i u tom gradu.

U kategoriji lokalnih samouprava Šimanovci su po efikasnosti troškova zauzeli četvrto. Zrenjanin peto, a Subotica šesto mesto, jer pružaju podršku i olakšice za investitore, kao i obučenu radnu snagu.

Premijerka Ana Brnabić je istakla da je ovo veliko priznanje za Srbiju. Da će nam to pomoći da nastavimo s rekordima u privlačenju direktnih stranih investicija u našu zemlju. Ali da je to važno i za domaće investitore. Naša mikro, mala i srednja preduzeća, porodične firme, koji će postajati sve konkurentniji.

Ona je istakla da je ovo rezultat višegodišnjeg timskog rada između kabineta predsednika Srbije Aleksandra Vučića i Vlade.

Hypetv.rs/J.V./sd

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner