Na Institut za zdravstvenu zaštitu dece i omladine Vojvodine dovezeno je sedmoro dece povređeno u saobraćajnoj nesreći, uzrasta od 13 do 15 godina.

„Nakon urađene dijagnostike, dvoje dece je smešteno u jedinicu intenzivne nege. Jedno dete ima povredu vratne kičme i u toku je transport za Beograd“, rekli su iz Dečje bolnice.
Oni su naveli i da je drugom detetu u uslovima opšte anestezije urađena obrada rana i on je u dobrom opštem stanju.
„Ostalo petoro dece je na odeljenju. Primljeni su radi observacije, u dobrom su stanju i nisu vitalno ugroženi“, rekla je portparolka dr Andrea Đuretić.
Podsetimo, jutros oko pola četiri na auto-putu Beograd – Novi Sad dogodila se saobraćajna nesreća u kojoj je jedno dete poginulo. Kombi, koji je prevozio decu, posle naplatne rampe sleteo sa puta, probio ogradu i upao u kanal.
Prema dosadašnjim informacijama, kako je saopštio MUP, iz za sada neutvrđenih razloga došlo je do prevrtanja kombi vozila marke „opel vivaro“. Vozilom beogradskih registarskih oznaka upravljao je S. S. (1982).
U vozilu se nalazilo osmoro maloletnih putnika uzrasta od 13 do 16 godina, koji su članovi džudo kluba „Partizan“ iz Beograda i vraćali su se sa međunarodnog sportskog kampa i takmičenja u Azerbejdžanu.
Alkotestiranjem je utvrđeno da vozač kombija nije bio pod dejstvom alkohola.
Vozač S. S. (1982.) primljen je rano jutros u Urgentni centar Univerzitetskog kliničkog centra Vojvodine sa višestrukim traumatskim povredama i nalazi se na opservaciji.
Hypetv/Tanjug/J.V.
GLEDAJTE NAS!

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!
