
Dvadeset godina nakon što su se upoznali i gotovo dve decenije posle venčanja u Sidneju, slavna glumica Nikol Kidman podnela je u septembru zahtev za razvod braka od muzičara Kita Urbana.
Samo nedelju dana nakon te vesti, 58-godišnja Oskarovka je u iskrenom intervjuu za Vogue govorila otvoreno o karijeri, ženstvenosti i svojoj spremnosti da preuzme kompleksne i izazovne uloge.
Kidman je tom prilikom istakla i da se položaj žena u filmskoj industriji značajno promenio od početka njene karijere:
– Kako glumice sve češće osnivaju sopstvene producentske kuće, menjaju se i priče koje pričamo – objasnila je.
Govoreći o intimnim scenama, priznala je da smatra kako su one važan deo umetničkog izraza, ali i da o toj temi društvo i dalje nerado govori:
– A ne bi trebalo da bude tako.
Tokom karijere tumačila je brojne provokativne likove – od filmova „Mrtvo zatišje“ (1989) i „Za umreti“ (1995), preko kultnog „Oči širom zatvorene“ (1999), pa sve do najnovijeg projekta „Babygirl“ iz 2024. godine. Na pitanje zašto je privlače takve uloge, iskreno je odgovorila:
– Ne znam. Zar nije čudno što ne znam zašto?
Dobitnica Oskara otkrila je da obožava da prihvata uloge koje je pomalo plaše, jer joj omogućavaju da raste i uči.
– Rizik je ono što sam oduvek radila. Padneš, ustaneš, ponovo probaš i naučiš nešto. I dalje se vraćam niskobudžetnim nezavisnim filmovima – tamo sam rođena – rekla je.
Priznala je i da često koristi sopstvene emocije i životne uspone i padove u glumi.
– To je lepota mog posla. Imam prostor da nešto eksplodira, implodira, da procesuiram i otkrijem – ispričala je. Dodala je i da bi neko morao da je „veže“ da bi je sprečio da radi, jer posao jednostavno obožava.
Na pitanje o razvodu, Nikol je kratko prokomentarisala:
– Koliko puta moraš da naučiš da misliš da znaš gde tvoj život ide – i onda shvatiš da ne ide tamo? Naglasila je da joj je izbegavanje negativnih komentara na internetu pomoglo da sačuva mir:
– Samo se skloni od toga. Bukvalno. Jer će te uništiti.
U filmu „Babygirl“, koji je izazvao mnogo pažnje, Nikol tumači Romi, direktorku velike kompanije i majku koja započinje aferu s mnogo mlađim zaposlenim, kog igra Haris Dikon.
U razgovoru za The Hollywood Reporter rekla je da joj je bilo „predivno“ da igra ženu koja u poznim godinama istražuje svoju senzualnost:
– Većina žena biva odbačena u određenom trenutku karijere, a ova uloga to menja.
– Moj lik je žena koja ima moć, uspeh i status, ali ne zna ko je zapravo, šta želi, ni čemu teži – i mislim da mnoge žene mogu da se poistovete s tim – rekla je Nikol.
Nikol Kidman i Kit Urban razišli su se 2025. godine nakon devetnaest godina braka i dvoje dece, iako su spolja delovali kao savršen par. U zahtevima za razvod, Nikol je tražila da bude primarni staratelj i da devojčice provode 306 dana godišnje s njom, dok bi Kit imao 59 dana.
Nikol i Kit upoznali su se 2005. godine na događaju G’Day USA Gala u Los Anđelesu, a venčali su se naredne godine u Sidneju. Njihova starija ćerka Sandej rođena je u julu 2008, a mlađa, Fejt, u decembru 2010. godine.
Hypetv.rs/Glossy/M.K.
GLEDAJTE NAS!

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!