Background adbanner
calendar

Sreda 9. April, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
EVO KAKO DA NA PRIRODAN NAČIN IZBELITE SMEĐA JAJA! Potopite ih u ovu tekućinu i imaćete ljuske bele kao sneg GLEDAJ MAJKU, BIRAJ ĆERKU! Voditeljka pokazala ćerku Mašu, o njenoj LEPOTI SVI BRUJE, izgleda kao da je iz Holivuda MATOROJ BRAT SLOMIO VILICU?! Stefani se dere iz sveg glasa, ne prestaje sa iznošenjem prljavog veša! OVAJ ZNAK U APRILU ČEKA BRDO PARA! Finansije im se menjaju iz korena NADA TOPČAGIĆ NAPRAVILA PARASTOS KUČETU! Odlazila mu na grob i palila sveće – Bila je zavijena u crno! “ORLICE” PRATE LET “ORLOVA”! Srpkinje PREGAZILE rivalke za OPSTANAK u Ligi nacija! OTKRIVEN NOVI BIZNIS DUŠKA TOŠIĆA: Uložio u njega MILIONE, evo na kojoj DESTINACIJI SE NALAZI! (FOTO) MARIJA ŠERIFOVIĆ NA POSEBAN NAČIN VASPITAVA SINA MARIA?! Mnogim roditeljima se ovo neće svideti: “Ne može da bude budala, mora da zna” JOKIĆ DOBIO NOVOG TRENERA! Dobro poznato PREZIME Srbima menja Melouna na klupi Nagetsa! TERZA NAŠAO NOVU ŽRTVU! Ne prestaje da hara po rijalitiju, nakon što je prevario Milicu sa Sofijom smuvao još DVE DEVOJKE! (FOTO) LJUBA PANTOVIĆ SE UDAJE?! Majka Sandre Subotić objavom u venčanici bacila sve u rebus – EVO KAKO IZGLEDA! (FOTO) KRALJ VEĆ PREDAO KRUNU! Rajsovi slobodnjaci UNIŠTILI Real! Inter jednom nogom u POLUFINALU LŠ! DRAGANA MIRKOVIĆ OTKRILA ŠTA STUDIRA NJEN SIN! Pevačica nikad ponosnija na Marka, a ovo za njega nikako ne želi! OGNJEN DANAS UŽIVA U BRAKU SA MINOM, A EVO KAKO IZGLEDA NJEGOVA BIVŠA ŽENA: Danijela Dimitrovska (37) se skinula, pa pokazala čime raspolaže! (FOTO) PREMINULA PEVAČICA ANA (29) Bila je čerka poznatih roditelja! DANICU CRNOGORČEVIĆ NISMO IMALI PRILIKE DA VIDIMO U OVOM IZDANJU: Pevačica se opustila, muž je drži oko struka! (FOTO)

NEMAČKOJ SAD KRIVA RUSIJA ŠTO NEMAJU GASA: Nemački ministar okrivio Putina za ekonomske probleme!

Objavio: RHT
17/10/2022 9:04 AM

Nemački ministar privrede i klime Robert Habek okrivio je danas u Pragu ruske vlasti i predsednika Rusije Vladimira Putina za ekonomske probleme Evrope: da su namerno i svesno izazvali ekonomsku krizu i probleme Evropljana i preduzeća u Evropskoj uniji u nastojanju da je destabilizuju i unište demokratiju.

Foto: Screenshot Youtube

„Visoke cene energija i visoka inflacija mogu da unište evropski ekonomski model. Uništenjem ekonomskog modela uništiće se i društveni, stabilnost u društvu i na kraju i demokratija. Sve to je deo sudara s Putinovom Rusijom”, kazao je Habek na Češko-nemačkom ekonomskom forumu u Pragu.

Nemački ministar je naglasio da inflaciju vuku cene energenata, i da su razlozi za to spolja i to zbog ograničenja isporuka iz Rusije, prenose češki mediji.

„Nijedna evropska vlada nije odlučila da ograniči isporuke gasa i time poveća njegovu cenu, svemu tome su uzrok koraci ruske strane. To što se dešava, šta moraju da trpe preduzeća, zbog čega se muče ljudi u Evropi je bilo namerno izazvano. Te namere vide se iz Putinovih javnih istupanja”, rekao je Habek, prenosi Beta.

Nemački zvaničnik je rekao da je sada vreme da EU kao celina nađe rešenje da se postave granice rastu cena gasa, kao što je to već učinjeno sa električnom energijom.

Habek je dodao da je uveren da će Evropa ipak izaći na kraj sa gasnom krizom jer su skladišta punija nego prošlih godina u isto vreme, a smatra i da već u proleće i leto može da se očekuje pad cena gasa.

Robert Habek je takođe upozorio da se Rusiji ne sme popuštati, kao što ne sme da se posustane u pomoći Ukrajini jer bi u suprotnom Rusija uspela da destabilizuje širok pojas teritorija od baltičkih zemalja do Gruzije.

Nemački ministar industrije i klime danas će o rešenjima za visoke cene energije i inflaciju razgovarati s češkim ministrom industrije i trgovine Jozefom Sikelom.

Izvor: Politika

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner