Background adbanner
calendar

Subota 19. Jul, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
EMOTIVNA OBJAVA ANITE STANOJLOVIĆ ODUŠEVILA SVE: Bivša rijaliti učesnica pokazala najbitniju OSOBU u životu (FOTO) RIJALITI UČESNICA PRIZNALA DA JE ZAVISNICA OD ESTETSKE HIRURGIJE! Muk u studiju, evo šta je sve uradila na sebi! POMAMA ZA ACOM LUKASOM I ANOM NIKOLIĆ: Dok drugi spuštaju Mirković podiže cene za Lukasa i Anu! PREVRNUO SE BROD! 18 nastradalo, 23 osobe se vode kao nestale UČESNICA RIJALITIJA OŠIŠANA ĆELAVO! Procurila njena šokantna fotka iz prošlosti, javnost u neverici VRAČAR OSTAJE BEZ VODE 22. JULA: Poznat uzrok, stižu i cisterne, ovo su DETALJI OPROŠTAJ OD TEA: Pefi, Nedović, Belineli, Vučević, Jokić, Bogi sa cigarom i Novak sa pesmom (VIDEO) GRMI NA JAHTI! Naša influenserka pokazala BOMBASTIČNO TELO – čokoladna koža i grudi koje jedva drži bikini (FOTO) HYPE TV PROGRAM ZA NEDELJU, 20. JUL! Evo šta vas sve očekuje – NE PROPUSTITE! KONAČNO ODLUČIO! Peja raskrstio s Enom, pred kraj rijalitija joj ZABIO NOŽ U LEĐA! „IZBAČENA IZ ŠKOLE ZBOG ALKOHOLA I DR*GE, VARA LJUDE ZA NOVAC“ Isplivali skandalozni navodi o rijaliti učesnici, NACIJA FRAPIRANA LAZAR RISTOVSKI OBNAŽEN! Devojka se javno pohvalila: „Markantno moje“ (FOTO) ANJA BLA U NAJPROVOKATIVNIJEM IZDANJU DO SADA! Skinula se i bacila internet u trans (FOTO) SESTRA NATAŠE BEKVALAC ZAPALILA PLAŽU! Pokazala bujne grudi u izazovnoj haljini – svi gledali samo u jedno 170 godina od rođenja Živojina Mišića: Struganik i dalje privlači posetioce Stavite jednu novčanicu na ovo mesto i gledajte kako se bogatstvo množi

Nemačka planira da legalizuje marihuanu?

Objavio: RHT
27/10/2022 10:54 AM

Nemačka želi da omogući odraslim osobama da kupe i poseduju do 30 grama kanabisa za rekreativnu upotrebu i da u svojim domovima uzgajaju do tri biljke, najavio je nemački ministar zdravlja Karl Lojterbah koji dodaje da je legalizacija marihuane namenjena zaštiti korisnika i da bi novi zakon mogao da predstavlja presedan koji će pratiti druge evropske zemlje.

Pixabay

„Ukoliko ovaj zakon bude usvojen, predstavljaće jedan od najliberalnijih projekata za legalizaciju kanabisa u Evropi, ali će i napraviti i najregulisanije tržište”, istakao je Karl Lojterbah.

Glavni cilj zakona koji će omogućiti kupovinu i pušenje kanabisa u Nemačkoj je da bolje zaštiti mlade ljude, koji već konzumiraju kanabis nabavljajući ga na crnom tržištu.

„Ne želimo da proširimo konzumaciju, ali da unapredimo zaštitu mladih ljudi”, rekao je Lojterbah, koji je naveo model prohibicije očigledno ne funkcioniše pošto statistika pokazuje da je oko četiri miliona ljudi u Nemačkoj konzumiralo kanabis u poslednjih 12 meseci.

Tropartijska koalicija u Nemačkoj najavila je legalizaciju kanabisa, prenosi RTS, kao jedan od svojih ciljeva, ali je napredak bio spor jer se strahuje da bi taj korak mogao da bude u suprotnosti za zakonima EU i međunarodnim sporazumima.

Kako bi umanjili rizik da zakon bude oboren u Evropskom sudu pravde, nemački političari planiraju da pošalju nacrt Evropskoj komisiji i zatraže mišljenje.

Ukoliko EK jasno kaže da nemački model nije kompatibilan sa zakonima EU, onda nemačka vlada neće nastaviti sa legalizacijom na toj osnovi. Ukoliko, sa druge strane, Brisel da zeleno svetlo, nacrt zakona naći će se pred parlamentom početkom 2023. godine.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner