ponedeljak, 15. sep 2025.
  • NAJNOVIJE
  • HOROSKOP
  • HYPE ŽENA
Search
Hype TV
  • Naslovna
  • VESTI
    • DRUŠTVO
    • POLITIKA
    • KULTURA
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • Rijaliti
  • SPORT
  • HRONIKA
Font ResizerAa
Hype TVHype TV
Pretraži
  • Naslovna
  • VESTI
    • DRUŠTVO
    • POLITIKA
    • KULTURA
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • Rijaliti
  • SPORT
  • HRONIKA
Pratite nas
© 2025 Hype TV
Home » Ministarka prosvete POSLALA DOPIS DIREKTORIMA ŠKOLA sa zahtevom: “Pozivam vas da 20. januara…”
NEWSNOVOTEME DANAVESTI

Ministarka prosvete POSLALA DOPIS DIREKTORIMA ŠKOLA sa zahtevom: „Pozivam vas da 20. januara…“

19.01.2025
NEWS NOVO TEME DANA VESTI
Vreme čitanja 4 min.
Podeli

Ministarka prosvete poslala dopis direktorima škola sa zahtevom

Foto Hype TV

Foto Hype TV

Ministarka prosvete Slavica Đukić Dejanović poslala je danas, 19. januara, dopis direktorima osnovnih i srednjih škola povodom početka drugog polugodišta.

Ona je pozvala sve zaposlene u obrazovanju da zajednički učine sve da nastava redovno počne 20. januara.

Đukić Dejanović je u pismu podsetila da je nakon uspešnih pregovora između Vlade i reprezentativnih sindikata u prosveti postignut dogovor. O ispunjenju ključnih zahteva čime su omogućeni svi uslovi za redovan nastavak školske godine.

– Podsećamo da je krajem novembra 2024. godine, Narodna skupština Srbije usvojila i izmene i dopune Krivičnog zakonika. Koje se odnose na posebnu krivično pravnu zaštitu prosvetnih radnika. Ovim radnjama Vlada Srbije je pokazala punu posvećenost unapređenju sistema obrazovanja. I vaspitanja kao jednom od stubova na kojem počiva naše društvo – navela je ministarka.

Kako je dodala, učitelji i nastavnici, kao i svi ostali koji su uključeni u obrazovni proces su oni koji grade budućnost dece. Zbog čega će uvek moći da računaju na zaštitu, puno razumevanje i pomoć Vlade u ostvarivanju njihovih zakonskih prava.

Ministarka prosvete poslala dopis direktorima škola sa zahtevom

Navodeći da smo svedoci ogromnih pritisaka prema nastavnicima, ali i roditeljima koje vode formalne i neformalne grupe sa ciljem ostvarivanja političkih ciljeva, Đukić Dejanović naglašava da su društvene mreže i internet grupe postale mesto verbalnog linča i diskriminacije prema svima koji imaju drugačije mišljenje.

– Svesno se zaobilaze zakonita tela i načini komunikacije kako bi se među građanima napravila konfuzija i izazvala uznemirenost. Najavljeno nezakonito odbijanje pojedinih nastavnika i učitelja da održe nastavu nema nikakvog opravdanja. Sa druge strane, Zakonom je zabranjeno u obrazovnim ustanovama stranačko organizovanje i delovanje i korišćenje prostora ustanove u te svrhe. Ne smemo dozvoliti politizaciju i urušavanje obrazovnog sistema – navela je Đukić Dejanović.

Ministarka podseća da je Zakonom o osnovama vaspitanja i obrazovanja određeno da su direktori odgovorni za zakonitost rada i za uspešno obavljanje delatnosti ustanove, a ne neformalne internet grupe.

Prema njenim rečima, Ministarstvo prosvete i Vlada Srbije će svim svojim kapacitetima pružiti pomoć direktorima i nastavnicima u ispunjenju njihovih zakonskih obaveza, a putem dopisa od direktora zahtevaju da preduzmu sve neophodne mere za normalno odvijanje procesa nastave.

– Na kraju, ukoliko dođe do samovoljne i nezakonite obustave nastave od strane pojedinih nastavnika ključno pitanje je kako će deca nadoknaditi propuštene časove, a pred nama je celo drugo polugodište, polaganje maturskih i prijemnih ispita.

Zbog svega iznetog, vođeni interesom učenika, roditelja i obrazovnog sistema pozivamo sve zaposlene u obrazovanju da zajednički učine sve da nastava redovno počne 20. januara, 2025. godine – poručila je Đukić Dejanović.

Hype tv.rs/Tanjug/M.K.

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!

ČITAJTE NAS I NA HYPETV KANALIMA WHATSAPP, VIBER I TELEGRAM.

OZNAKE:direktoridopisdrugo polugodišteministarstvo prosvetenastavak školsle godine
Podeli
Facebook Whatsapp Whatsapp Threads Email Copy Link Print
Prethodna objava TRENER PARTIZANA O POVREĐENIMA! Blagojević OTKRIO zdravstveno stanje u ekipi!
Sledeća objava Stanko i Stanoje Budimkić foto:Hype tv „HEJTERI SU NAŠI NAJVEĆI FANOVI“ Stanko i Stanoje „Muškarci su ljubomorni na nas“
Nema komentara

Ostavite odgovor Odustani od odgovora

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pratite nas

FacebookLike
XFollow
YoutubeSubscribe
TiktokFollow
WhatsAppFollow

Najnovije

TRANSFORMACIJA SOFIJE JANIĆIJEVIĆ! Bivša rijaliti učesnica PROMENILA LIČNI OPIS, evo KAKO SADA IZGLEDA (FOTO)

ŠOK IZDANJE POPULARNE GLUMICE! Anoreksičnim izgledom zgrozila javnost!

GUST DIM SE ŠIRI NA NOVOM BEOGRADU! Izbio požar, vatrogasci na licu mesta!

EKSKLUZIVNO! Astrolog OTKRIVA: „Ovo je kraj Kristijana i Kristine, ona se udaje za drugog!“ (VIDEO)

„IMAM VELIKI PROBLEM…“ Nada Obrić otkrila zašto je u invalidskim kolicima

HAOS U SMEDEREVU! Voz koji je prevozio gas sudario se sa dostavnim vozilom!

Ne propustite

VESTI

DRAMA IZNAD ZAGREBA! Piloti primetili dim u kabini, AVION HITNO SLETEO, ovo su DETALJI

Vreme čitanja 2 min.
VESTI

DRAMA U BEOGRADU! Privedena pijana majka tek rođene bebe, ovo su svi detalji

Vreme čitanja 2 min.
POLITIKAVESTI

PREDSEDNIK VUČIĆ SUMIRAO RADNU NEDELJU! „Svaka odluka koju donosimo ima jedno merilo, da građanima bude lakše“ (VIDEO)

Vreme čitanja 2 min.
NECENZURISANIH 11 MINUTA SA NADZORNE KAMERE VOZA: Najpotresnija emisija “(NE)DOKAZANIH” poslednji udah Iryne Zarutske
CRNA HRONIKADIJASPORAEKSKLUZIVNOEmisijeNEWSNOVORAZNOSVETTEME DANATVVESTIVIDEO

NECENZURISANIH 11 MINUTA SA NADZORNE KAMERE VOZA: Najpotresnija emisija “(NE)DOKAZANIH” poslednji udah Iryne Zarutske

Vreme čitanja 1 min.
HypeTV je stvoren sa namerom da se tinejdžeri i mladi zabave uz svoje omiljene balkanske YouTube zvezde.
  • Impresum
  • Politika privatnosti
  • Uslovi korišćenja
  • Kontakt
Pratite nas
2025 © Hype TV
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?