KURTI JE NAPRAVIO ISTORIJSKU GREŠKU Premijer lažne države nadigran u Briselu, kritike pljušte sa svih strana
Predsednik Demokratskog saveza Kosova (DSK) LJumir Abdidžiku kritikovao je sporazum koji je premijer Aljbin Kurti prihvatio u Briselu, na osnovu Evropskog plana za normalizaciju odnosa sa Srbijom, opisujući ga kao “najveći propust i istorijsku grešku u procesu dijaloga”

– “Bez pristrasnosti prema statusu” – tako je počeo Kurtijev dogovor sa Vučićem. Ova statusno neutralna formulacija u preambuli je najveći ustupak ikada napravljen u procesu dijaloga, rekao je Abdidžiku u Gnjilanu.
To je, ocenjuje, “istorijska greška”.
– Očekivali smo sporazum o priznanju. Ovakav sporazum stavlja nejasnoću na politički status naše zemlje, rekao je Abdidžiku.
On je rekao i da Kurti nikada nije govorio o prevazilaženju nasleđa prošlosti, već uvek o suočavanju Srbije sa prošlošću, ali je sada, konstatuje Abdidžiku, pristao da se “prevaziđe nasleđe prošlosti”.
Naveo je i da je sporazum opasan za Kosovo.
– Kurti je otvorio opasna vrata za zemlju. Prva se odnose na jedinstvenu upravljačku organizaciju koja je više od udruženja, sa političkim statusom Srpske pravoslavne crkve. Pogledajte probleme u susednim zemljama, pa ćete razumeti razmere ovog propusta – rekao je Abdidžiku.
Izvor: alo.rs
PRATITE NAS
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.