Košarkaši Partizana poraženi su od Fenerbahčea sa 87:99 (11:24, 28:32, 29:19, 19:24) u 12. kolu Evrolige!

U najgoroj partiji ove sezone crno-beli su produbili rezultatsku krizu i doživeli peti poraz u poslednjih šest mečeva.
Iako je došao od evropskog šampiona, ovaj poslednji od ekipe iz Istanbula je najviše bolan. Ne zbog visokog rezultata, već što su izabranici Željka Obradovića očajno ušli u utakmicu!
Čak šest minuta srpski i regionalni šampion nije dao koš! To su iskoristili gostujući igrači i serijom 14:0 maltene rešili utakmicu već na njenom početku!
Uspeo je Partizan sredinom drugog kvartala da spusti minus na jednocifreni, ali to je samo dodatno razbesnelo goste koji su novom serijom otišli na maksimalnih +19 i vođstva 56:37 u poslednjim trenucima prvog poluvremena.
Serijom 11-2 Partizan je otvorio nastavak meča i prišao na samo -10 već na startu ove deonice (48:58). Razigrao se Sterling Braun koji je već tada imao 15 poena na kontu.
Nisu se zaustavili domaći, pa su ekspresno stigli na dva poseda zaostatka 56:62. Arena je proključala i nastala je drama. Stao je šut igrače Fenera. Prekinuo je to trojkom Boldvin, a onda je drugu vezanu pogodio Tarik Biberović i Fener se očas posla odlepio na +12, jer je na semaforu stajalo 56:68.

Fenerbahče je održavao rezultatsku prednost, nijednog trenutka domaći nisu mogli do preokreta i prvog vođstva u meču.
Ipak, uspeo je Partizan da u poslednji kvartal uđe sa jednocifrenim minusom, pošto je Sterling Braun pogodio za 68:75 uoči završnog kvartala.
Sve nade je, međutim, srušio Nikolo Meli pogodivši dve vezane trojke iz kornera za novih 12 razlike, kada je Fener pobegao na 84:72 u 33. minutu. To je bila ukupno 15. trojka za Turke…
Tada domaćima više nije bilo povratka. Snage da stignu do prvog preokreta i važne pobede su nestale, pa je prvak Evrope rutinski priveo posao kraju.
Partizan posle šestog poraza u poslednjih sedam utakmica sad ima skor 4-8, dok je Fenerbahče posle četvrte pobede u nizu na skoru 7-5.
Najefikasniji kod domaćih bio je Sterling Braun sa 27 poena, Tajrik Džons je dao 18, Šejk Milton 13, a Dvejn Vašington 11.
Ličnim rekordom sezone Fenerbahče je predvodio Mikael Jantunen sa 19 poena, Vejd Boldvin je dao 15, 14 dao Tarik Biberović, 12 Bonzi Kolson, a Nikolo Meli 11 poena, od toga dve vezane trojke koje su prelomile meč.
U narednom kolu, sledeće nedelje, Partizan ide u goste Panatinaikosu.
Kako je meč tekao pročitajte OVDE.
PARTIZAN – FENERBAHČE 87:99 (11:24, 28:32, 29:19, 19:24)
DVORANA: Beogradska arena. SUDIJE: Mehdi Difala (Francuska), Emilio Perez (Španija), Amit Balak (Izrael).
PARTIZAN: Milton 13 (4as.), Murinen, Vašington 11, Osetkovski, Bošnjaković, Mijailović, Pokuševski 2, Braun 27, Bonga 8 (8sk.), Fernando 8, Kalates, T. Džons 18.
FENERBAHČE: Bejkot 3, Boldvin 15 (8as.), Meli 11 (6sk.), Horton Taker 6 (5sk.), Boston 4, Biberović 14, Bitim, Jantunen 19 (4/5 za tri), Hol 9 (6as.), Žagars, Kolson 12, Birč 6.
EVROLIGA – 12. kolo
Četvrtak
Anadolu Efes – Barselona 74:73
/Kordinije 14 – Veseli 16/
Panatinaikos – Dubai 103:82
/Nan 22 – Kabengele 18/
Olimpija Milano – Hapoel Tel Aviv 83:105
/Bolmaro 16 – Blejkni, Oturu 20/
Real Madrid – Žalgiris 100:99
/Maledon 25 – Fransisko 33/
Petak
Olimpijakos – Pariz 98:86
/Furnije 18 – Robinson 35/
Virtus – Makabi Tel Aviv 99:89
/Edvards 26 – Marsio 19/
Partizan – Fenerbahče 87:99
/Braun 27 – Jantunen 19/
Baskonija – Bajern 95:73
/Luvavu Kabaro 18 – Obst 14/
Valensija – Crvena zvezda (u toku)

Hypet.rs/B.S./
Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!
