PARTIZAN PREŽIVEO U STOŽICAMA! Kapiten PREDVODIO crno-bele do trijumfa!
Partizan preživeo u Stožicama!
Košarkaši Partizana savladali su Cedevita Olimpiju rezultatom 71:81 (18:23, 14:21, 18:15, 21:22) u 29. kolu ABA lige.

Već do poluvremena, Obradovićeva četa imala je dvocifrenu zalihu, koja je u nastavku potvrđena novim trijumfom u sezoni.
Furiozno je Partizan otvorio utakmicu. Vođstvo od 11:0 ispostavilo se nedistožnim za Slovence, pa se gost pitao za sve u preostale tri deonice.
Uspela je Cedevita Olimpija da do kraja uvodne četvrtine smanji minus na pet razlike. Ali je već u drugoj na krilima raspoloženog Brendona Dejvisa, evroligaš povećao vođstvo.
Sjajna rola zamenika kapitena crno-belih, uz efektna zakucavanja, vratila su Obradovićev tim na dvocifrenu prednost, pa je na poluvreme otišao sa 12 koševa viška (32:44).
PARTIZAN PREŽIVEO U STOŽICAMA!
Zapretila je Cedevita Olimpija u drugom delu. Krajem treće deonice preko Beranžea i Lemara približila se samo na minus pet. Međutim, Beograđani su trojkama Bonge i Marinkovića, odnosno, zakucavanjem Tajrika Džonsa odbili ovaj nalet domaćina i vratili se na dvocifreno vođstvo (49:59).
Poenom Radovića sa bacanja, domaći su ipak spustili na jednocifreni minus, uoči poslednjih 10 minuta.
A, onda drama! Cedevita Olimpija je preko Lemara i Beranžea uspela da u poslednjih pet minuta spusti na minus četiri (65:69) zakucavanjem Roka Radovića!
Međutim, poenima Ajzee Majka je Partizan na minut pre kraja pobegao na 69:75. Smanjio je Nikolić sa penala na 71:75, da bi dramu rešio Isak Bonga realizovavši zicer za 71:77.
Crno-beli su pobedom ponovo preskočili Dubai na drugom mestu i kolo pre kraja imaju realne šanse da se tu zadrže. Sada su na skoru 25-4.
S druge strane, Cedevita je ostala na 18 pobeda i upisala 11 poraz. Zmajevi će po svoj prilici sa šeste pozicije u plej-of takmičenje.
Zvanje najefikasnijeg ide u ruke Vanje Marinkovića koji je potigao 14 poena, uz izvanredne procente šuta. Pogodio je četiri trojke iz pet pokušaja.
Dvocifreni su još bili Tajrik Džons i Sterling Braun sa po 12 poena, dok je 10 imao Karlik Džons uz pet asistencija.
Kod domaćina prednjačio je Lemar sa 17 poena, dok je Di DŽej Stjuart dao četiri manje.
Kako je meč tekao pročitajte OVDE.
ABA LIGA – 29. kolo
Petak:
Borac – Cibona 72:66
/Nikolić 14 – Radovčić 20/
Subota:
Igokea – Dubai 86:97
/Džons 24 – Bertans 21/
Nedelja:
Cedevita Olimpija – Partizan 71:81
/Lemar 17 – Marinković 14/
Crvena zvezda – Krka 20.00
Ponedeljak:
Budućnost – FMP 17.00
Mornar – Split 18.00
Spartak Subotica – Zadar 19.00
Mega – Studentski centar 20.00
Hypetv.rs/B.S./
POSLE 15 GODINA MIROSLAV ILIĆ SE VRAĆA U ARENU ZAGREB! “Nema dana kad me neko iz Hrvatske ne zove na nastupe”
Na velikoj pozornici Arene Zagreb pridružiće mu se veliki orkestar. Ali i nekoliko slavnih gostiju, koji se drže u tajnosti do poslednjeg dana. A sve kako bi se ova dugoiščekivano veče zaista mogla nazvati spektaklom. Tom prilikom će Miroslav Ilić u Zagrebu proslaviti više od 50 godina uspešne karijere kao što je nedavno napravio u Beogradu.
Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!
ČITAJTE NAS I NA HYPETV KANALIMA WHATSAPP, VIBER I TELEGRAM.