ponedeljak, 8. dec 2025.
  • NAJNOVIJE
  • HOROSKOP
  • HYPE ŽENA
Pretraga
Hype TV
Ad imageAd image
  • Naslovna
  • VESTI
    • DRUŠTVO
    • KULTURA
  • POLITIKA
  • HYPE ZVEZDE
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • Rijaliti
  • SPORT
  • HRONIKA
Reading: ISKLJUČITE WI-FI KAD IZLAZITE IZ KUĆE: Ovu grešku prave milioni korisnika svaki dan
Font ResizerAa
Hype TVHype TV
  • NASLOVNA
  • VESTI
  • POLITIKA
  • HYPE ZVEZDE
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • RIJALITI
  • SPORT
  • HRONIKA
  • TV PROGRAM
  • NASLOVNA
  • VESTI
    • DRUŠTVO
    • KULTURA
  • POLITIKA
  • HYPE ZVEZDE
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • RIJALITI
  • SPORT
  • HRONIKA
  • TV PROGRAM
Pratite nas
© 2025 Hype TV
Home » ISKLJUČITE WI-FI KAD IZLAZITE IZ KUĆE: Ovu grešku prave milioni korisnika svaki dan
DRUŠTVOVESTI

ISKLJUČITE WI-FI KAD IZLAZITE IZ KUĆE: Ovu grešku prave milioni korisnika svaki dan

08.12.2025 | 15:23
DRUŠTVO VESTI
Vreme čitanja 5 min.
Podeli

U trenutku kada izlazite iz stana ili kuće, većina vas proverava da li ste zaključali vrata, uzeli ključeve i telefon. Ono što skoro niko ne proverava jeste da li je Wi-Fi uključen. Upravo ta mala navika otvara vrata jednoj od najčešćih digitalnih pretnji danas, a to je krađa podataka preko nesigurnih mreža.

foto: Pixabay

Problem nastaje u trenutku kada se telefon automatski poveže na javnu ili lažnu mrežu. U tom trenutku, bez vašeg znanja, vaši podaci mogu početi da “putuju” preko tuđeg sistema, koji uopšte nije bezbedan. Na taj način mogu biti presretnute lozinke, poruke, fotografije, ali i podaci sa kartica ako se povežete na bankarske aplikacije.

Jedna od najčešćih tehnika napada naziva se presretanje saobraćaja. Haker se praktično ubacuje između vas i sajta koji koristite. Vi mislite da ste bezbedni, a u realnosti neko čita vašu komunikaciju u realnom vremenu. Ovakvi napadi su posebno česti na otvorenim Wi-Fi mrežama u kafićima, tržnim centrima, na aerodromima i u hotelima.

Još opasnija varijanta su lažne Wi-Fi mreže. Sajber kriminalci često postavljaju pristupne tačke sa imenima koja liče na prave mreže. Dovoljno je da se povežete i sav vaš internet saobraćaj ide direktno preko njihovog sistema. U tom trenutku oni imaju potpunu kontrolu nad onim što radite na internetu.

Posebna opasnost dolazi od funkcije automatskog povezivanja na poznate mreže. Telefon može sam da se poveže na mrežu koju ste nekada koristili, čak i kada je ona sada lažna. Vi to često ni ne primetite, jer sve izgleda potpuno normalno dok koristite aplikacije.

Korišćenje VPN servisa dodatno štiti vaše podatke jer pravi šifrovanu vezu između uređaja i interneta. Čak i ako ste na javnoj mreži, vaši podaci su tada znatno bezbedniji. Ipak, ni VPN nije zamena za osnovne mere opreza.

Velika greška je i prijavljivanje na mejl, društvene mreže i naročito internet bankarstvo dok ste povezani na javnu mrežu. Jedna kompromitovana lozinka često znači da su ugroženi svi ostali nalozi koje koristite.

Dodatni sloj zaštite dolazi i kroz HTTPS protokol, koji označava da je veza sa sajtom šifrovana. Ako adresa sajta ne počinje sa „https://“, najbolje je da ga uopšte ne koristite dok ste na javnoj mreži.

Jedna od najvažnijih, a ujedno i najjednostavnijih navika jeste redovno ažuriranje sistema i aplikacija. Bezbednosni propusti se najčešće zatvaraju upravo kroz ta ažuriranja, zbog čega telefoni koji nisu redovno ažurirani predstavljaju lakšu metu za napade.

Ipak, najbezbednije rešenje ostaje i najjednostavnije. Isključite Wi-Fi čim izađete iz kuće i koristite mobilni internet ili sopstveni hotspot sa jakom lozinkom. Na taj način praktično u potpunosti uklanjate najveći broj rizika koji dolaze sa javnim i nepoznatim mrežama.

Bezbednost na internetu danas više nije luksuz, već osnovna potreba. A često je za nju dovoljno samo jedno dugme na telefonu.

Hypetv.rs/Alo/I.R.

GLEDAJTE NAS!

 

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!

ČITAJTE NAS I NA HYPETV KANALIMA WHATSAPP, VIBER I TELEGRAM.

VELIKI KONCERT MIROSLAVA ILIĆA!

Legenda domaće muzičke scene, Miroslav Ilić, nastupio je prethodne godine 10. i 11. decembra pred publikom u Plavoj dvorani. Gde je, osim što je slavio pedeset godina uspešne karijere, obeležio i svoj rođendan.

Oba koncerta, koja su apsolutno bila rasprodata. Dokaz su veličine ovog neponovljivog pevača, čija muzika i danas vlada scenom. A publika je imala priliku da uživa u pesmama koje su zauvek postale evergreeni naših prostora.

Zbog velikog interesovanja i upita da se ovaj spektakl ponovi Miroslav je i za ovu godinu zakazao dva mega koncerta. Koja će biti prava rapsodija za sve ljubitelje prave i kvalitetne domaće muzike.

  • Datum: 10.12.2025 / 11.12.2025.
  • Mesto: Plava dvorana, Sava Centar
  • Organizator: Hype Entertainment

KARTE MOŽETE KUPITI NA OVOM LINKU!

OZNAKE:hakerikrađa podatakaSajber bezbednostWifiWifi mreža
Podeli
Facebook Whatsapp Whatsapp Threads Email Copy Link Print
Prethodna objava OVO JE BIVŠA SUPRUGA NEDELJKA BAJIĆA BAJE! Fatalna plavuša koja je ZALUDELA NACIJU, viđali ste je u NJEGOVOM SPOTU (FOTO)
Sledeća objava PREMINUO ČUVENI MOSTARSKI LEKAR!
Nema komentara

Ostavite odgovor Odustani od odgovora

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pratite nas

FacebookLike
InstagramFollow
YoutubeSubscribe
TiktokFollow

Najnovije

OČEKUJE NAS OŠTRA ZIMA: Tačno ove noći Srbiju će okovati sneg!

METEOROLOŠKA BOMBA EKSPLODIRALA U EVROPI! Jaka oluja juriša ka ovim zemljama! STIŽE POTOP

STRAVIČAN ZEMLJOTRES POGODIO JAPAN! Izdato upozorenje na CUNAMI

JEDNA OSOBA UMRLA ZBOG TROVANJA GLJIVAMA, NA DESETINE ZAGLAVILI U BOLNICI!

PREMINUO ČUVENI MOSTARSKI LEKAR!

ISKLJUČITE WI-FI KAD IZLAZITE IZ KUĆE: Ovu grešku prave milioni korisnika svaki dan

Ne propustite

OVO JE BIVŠA SUPRUGA NEDELJKA BAJIĆA BAJE! Fatalna plavuša koja je ZALUDELA NACIJU, viđali ste je u NJEGOVOM SPOTU (FOTO)

SHOWBIZ VESTI

Tramp uručio priznanja glumcima i pevačima! (FOTO)

JET SET VESTI

LUKA SE VRATIO U VELIKOM STILU! Dončić je u OVOME ispred Jokića!

SPORT VESTI
Foto: Zorana Mandic/ATAImages/

STRAVIČAN POŽAR U UMCI! Ima MRTVIH

CRNA HRONIKA DRUŠTVO VESTI
Prikaži više
2787641c-092d-4dcf-8bd1-654231d30950

ČITAJTE NAS I NA HYPE TV KANALIMA WHATSAPP, VIBER I TELEGRAM

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na društvenim mrežama Instagram, Facebook, Threads, TikTok!
  • Impresum
  • Politika privatnosti
  • Uslovi korišćenja
  • Kontakt
Pratite nas
2025 © Hype TV
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?