Background adbanner
calendar

Subota 19. Jul, 2025

„IDEM U NAJZNAČAJNIJU POSETU U SVOJOJ KARIJERI“ Vučić najavio razgovor sa najmoćnijim liderom od koga mnogo toga zavisi

Objavio: RHT
21/09/2023 1:56 PM

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boravi u Njujorku gde će danas od 17 časova govoriti na opštoj debati Generalne skupštine Ujedinjenih nacija.

Foto: Printscreen Instagram

Vučić je juče u razgovoru sa novinarima iz Srbije rekao da će glavna tema njegovog govora u Opštoj debati na početku Godišnjeg zasedanja Generalne skupštine UN biti „principi međunarodnog javnog prava i, naravno, Kosovo“. Dodao je da on i Vlada Srbije povlače sva politička sredstva kako bi zaštitili interese srpskog naroda, kao i da će doneti odluku o zahtevu za sazivanje vanredne sednice Saveta bezbednosti UN o Kosovu.

Predsednik je rekao da je stav Srbije da „razgovara sa svima, da sarađuje sa Rusima, Amerikancima, kineskim prijateljima, sa svima“, ali dodaje da kada je računanje na nekoga u pitanju, da ćemo uvek moći da računamo isključivo samo na sebe. 

– Zato nam je potrebna jaka vojska, jaka ekonomija i mislim da to radimo. Naša vojska je mnogo jača, a biće još jača. Ulažemo mnogo i nastavićemo da ulažemo i da kupujemo. Mnogo očekujem od razgovora sa našim kineskim prijateljima i od posete Republici Kini, za koju smatram da će biti jedna od najvažnijih poseta u istoriji Srbije u poslednjih 30 godina – rekao je Vučić i dodao da se ta poseta očekuje oko 16, 17. oktobra.

Foto: Printscreen Instagram

Govoreći o posetama Srbiji u narednom periodu, Vučić je izjavio da u sledećih mesec dana ne očekuje posete zvaničnika i da je potpuno posvećen putu u Narodnu Republiku Kinu, koju smatra jednom od najznačajnijih poseta u svojoj karijeri. Dodao je da je ona važna iz mnogo razloga, od ekonomskih do političkih.

Nadovezujući se na rečeno, istakao je da je ovo važna prilika i da Srbija oceni na koje međunarodne partnere može računati po pitanju Kosova. 

Vučić je rekao da on, kao neko ko je više puta bio u UN, sada primećuje „kako se slobodarski pokreti šire u svetu i kako ljudi hoće da budu svoji na svome i neće da trpe pridike“. Po njegovim rečima, „oseća se miris slobode u svetu“.

Podsetimo, Vučić je pre više od mesec dana najavio svoju posetu Kini i tom prilikom istakao da će u Peking doći i predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin.

hypetv.rs / sd.rs

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner