Background adbanner
calendar

Petak 25. Jul, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
SREĆNE VESTI U DOMU EMINE JAHOVIĆ! Pevačica potvrdila sve javno, srce joj puno (FOTO) MERILIN MENSON SILOVAO DEVOJČICU (16) Ona odlučila da progovori nakon 30 godina – UZNEMIRUJUĆI SADRŽAJ SRBIJA IMA ŠAMPIONA EVROPE! Orilo se „Bože pravde“! „ŽIVIMO ZAJEDNO“ Aneli progovorila o pomirenju sa Asminom i ŠOKIRALA SVE PREMIJER MACUT NAJAVIO VANREDNO POVEĆANJE MINIMALCA! Evo kada nas očekuju veće plate JOVIĆU STIGLA KONKRETNA PONUDA! Ovaj klub ŽELI Luku! Srbin sve POTVRDIO! EKSKLUZIVNO ZA HYPE! Vendi RASKRINKAVA rijaliti učesnike: „Gastoz je zaslužio pobedu! Dalila je gora od Anđele!“ (VIDEO) SKANDAL NAKON IZLASKA IZ RIJALITIJA! Ena Čolić otkrila kako ju je sukob sa Aneli DOTUKAO IZGORELI STE NA SUNCU? Ovi prirodni preparati saniraju OPEKOTINE i sprečavaju STARENJE JEDVA ČEKAJU TAJ TRENUTAK! Milojević OBJAVIO zvezdašima da li će Arnautović DEBITOVATI u subotu! ČUVENI GLUMAC OPTUŽEN ZA SILOVANJE! Ovo niko nije OČEKIVAO, ljudi ZGROŽENI NIKOLINA PIŠEK SE SKINULA U 52. GODINI! Snimak iz bazena zapalio mreže, pokazala čime raspolaže (FOTO) PRVA IKADA NAPRAVLJENA BIRKIN TORBA PRODATA ZA 8,6 MILIONA EVRA! Evo kako je postala simbol luksuza MARIJA KULIĆ OBRISALA PATOS IVANOM MARINKOVIĆEM! Pomirenje kratko trajalo, nišlijka žestoko oplela: „Podmukao je i bezobrazan“ HITNA PORUKA ZA SVE GRAĐANE! RHMZ i MUP poslali dramatičan SMS: Toplotni talas dostiže vrhunac – oluje na pomolu! ASMIN DURDŽIĆ PRESEKAO! Doneo važnu odluku – tiče se Aneli i NJIHOVE ĆERKE Nore, njegove reči će FRAPIRATI NACIJU!

GRČKA JE U PAKLU! U Atini izmereno 70 stepeni, uvedene VANREDNE MERE

Objavio: RHT
24/07/2025 4:00 PM

GRČKA JE U PAKLU! U Atini izmereno 70 stepeni, uvedene VANREDNE MERE

Vrela drama u Atini – asfalt topi cipele, Akropolj zatvoren, evzoni izdržavaju 60 stepeni u uniformama. Vlasti uvode mere, požari bukte širom Grčke.

foto: pixabay

Grčku je zahvatio snažan toplotni talas koji je, prema upozorenjima meteorologa, bukvalno „spržio“ zemlju, a ekstremne temperature trajaće najmanje do kraja sedmice. Život u Atini gotovo da je stao – ulice su sablasno prazne, a plaže, što je za letnju sezonu prava retkost, gotovo bez kupača.

U jutarnjim časovima, termalne kamere su na asfaltu i zidovima zgrada u Atini registrovale više od 70 stepeni. Dok se na Akropolju očekuje da temperatura dostigne čak 100 stepeni. Zbog toga je ova čuvena turistička atrakcija zatvorena za posetioce svakog dana između 12 i 17 časova, što je izazvalo veliko razočaranje među turistima.

Saobraćaj je znatno proređen, turisti se kreću samo kroz uske, senovite sokake i traže spas u Nacionalnom parku. Grčke vlasti su reagovale otvaranjem javnih klimatizovanih prostora u svim opštinama. Gde građani i posetioci mogu da se sklone od ekstremne vrućine. Na mestima poput trga Sintagma dele se bočice sa vodom. A radovi na otvorenom i dostave su ograničeni ili zabranjeni.

Ipak, čuveni evzoni – vojnici koji obavljaju smenu straže ispred grčkog parlamenta i predsedničke palate – ostaju na dužnosti, uprkos drastično smanjenom broju posmatrača. Njihove uniforme i obuća teže i do 15 kilograma. A temperatura unutar opreme dostiže i 60 stepeni. Dozvoljeno im je da češće odlaze u hladovinu stražarnice, a dežurni oficir im briše znoj dok oni nepomično stoje i do sat vremena. Ukoliko im pozli, daju znak udarcem puške o zemlju. Iako su posebno trenirani da izdrže sve vremenske uslove. Posmatranje njihovih pokušaja da ostanu nepomični na ovoj vrućini izaziva nelagodnost kod prolaznika.

Toplotni talas je pogodio celu Grčku i značajno povećao rizik od požara, posebno u takozvanim narandžastim zonama u centralnoj Grčkoj, istočnom Peloponezu i na južnim ostrvima. Vlasti strepe od najavljenog pojačanja vetra krajem nedelje, što bi moglo dodatno raspiriti vatrene stihije.

Samo tokom prethodna dva dana, registrovano je čak 40 požara, a najkritičnije je bilo u Korintu, gde je izgorelo oko 1.200 hektara borove šume i desetak kuća. Stanovništvo je evakuisano iz šest opština. A najteže pogođena bila je Kastanja.

GRČKA JE U PAKLU! U Atini izmereno 70 stepeni, uvedene VANREDNE MERE

Rizik od požara trenutno postoji i na Halkidikiju, Tasosu i Eviji. Zbog toga su na snazi posebne mere zaštite – na Halkidikiju je do subote uvedena zabrana kretanja vozila i pešaka u najugroženijim oblastima Kasandre, Sitonije i Aristotelisa. To uključuje lokalitete poput.  Agija Paraskevi, Arapisa i Halkovunija kod mesta Paliuri. Na Sitoniji, zabrana važi za greben Dragondeli. Dok se na teritoriji Aristotelisa odnosi na Uranopolis, Camiju i Fisioku.

GLEDAJTE NAS!

foto: HypeTv

HypeTv.rs/Alo/I.R.

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na InstagramuFacebookThreads!

ČITAJTE NAS I NA HYPETV KANALIMA WHATSAPPVIBER I TELEGRAM

VELIKI KONCERT MIROSLAVA ILIĆA!

Miroslav Ilić, jedan od najistaknutijih izvođača na muzičkoj sceni, prirediće nezaboravan koncert u zagrebačkoj Areni 18. oktobra 2025. godine. Sa početkom u 20 časova. KARTE NAĐITE OVDE.

Koncert u glavnom gradu Hrvatske predstavlja jedinstvenu priliku da ljubitelji narodne muzike uživaju u njegovim pesmama uživo. Bard narodne muzike, Miroslav Ilić je davne 1972. godine započeo blistavu karijeru. Ista je od samog početka krenula uzlaznom putanjom i sada već broji milionske tiraže i priznanja. Samo neki od hitova koje vole sve generacije su: “Nije život jedna zena”, “Još te nešto čini izuzetnom”, “Vino točim a vino ne pijem”, “Ova noć”, “Jesen sedamdeset i neke”…

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner