Background adbanner
calendar

Subota 23. Avgust, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
OSUŠILA SE KAO GRANA! Serena Vilijams gotovo neprepoznatljiva, smršala 15 kilograma i šokirala sve izgledom PIJE SE POLA SATA NAKON OBROKA: Vrhunski napitak koji rešava gasove i grčeve u trenu DUNJA ILIĆ NEPREPOZNATLJIVA! Promenilla lični opis, evo kako sada izgleda (FOTO) BILA JE U BRAKU SA 53 GODINE STARIJIM MUŠKARCEM, A SADA LJUBI DRUGOG! Milijana Bogdanović (26) bez blama razmenjuje nežnosti sa svojim partnerom STRUČNJACI UPOZORAVAJU: Ubod stršljena može biti smrtonosan, EVO ŠTA URADITI U PRVIH 5 MINUTA! EVO KAKO SE DOBIJA NAJHRSKAVIJI POMFRIT KOD KUĆE: Samo ga prelijte ovom tečnošću pre prženja i biće savršen! Sarajevo zatvorilo 31. Film Festival uz spektakl „Eternal Flame“ – Layla Benitez donela istorijski nastup ispred Večne vatre 5 BOJA KOJE ĆE OBELEŽITI JESEN! STIŽE BEBA! Dragana Stojančević POTVRDILA SREĆNE VESTI, Matora spremna! „NA OKUPU…“ Bivši muž Marije Mikić objavio emotivan prizor iz porodične kuće na Bežaniji (FOTO) AJZEA MAJK SE OPROSTIO OD PARTIZANA: Emotivna poruka Kanađanina rasplakala navijače (FOTO) ŠOK PRIZNANJE! Aneli javno priželjkuje STAN od fanova, evo čijim stopama idu! „JEDVA SAM PREŽIVELA OPERACIJU“ Slađa Lazić van sebe nakon OPERACIJE, evo u kakvom je stanju nakon što je napustila bolnicu! ISPLIVAO CENOVNIK JELENE ILIĆ! Evo koliko košta njen eksplicitni sadržaj, šokiraćete se REPER UHAPŠEN NAKON ŠTO JE ŠETAO U DONJEM VEŠU KROZ GRAD! KAKO DO KVALITETNOG SNA? Saveti za bolji odmor i zdraviji život

EVROPA SE PRŽI, TEMPERATURE DIVLJAJU: U NEKIM ZEMLJAMA PREKO 46°C! Evo šta čeka Srbiju?

Objavio: RHT
01/07/2025 1:43 PM

EVROPA SE PRŽI, TEMPERATURE DIVLJAJU: U NEKIM ZEMLJAMA PREKO 46°C! Evo šta čeka Srbiju?

Veliki talasi vrućine širom južne Evrope podigli su temperature iznad 40 stepeni Celzijusa u ovim državanama.

foto:Pixabay

Stručnjaci povezuju sve veću učestalost i intenzitet ovih talasa vrućine sa klimatskim promenama. Upozoravajući da ovakvi ekstremni vremenski uslovi postaju sve češći u južnom delu Evrope, piše Euronews.

Pre vikenda su u Italiji, Grčkoj, Španiji i Portugalu zabeležene visoke temperature. A lokalno stanovništvo i turisti tražili su hladovinu od nepodnošljivih uslova.

U Italiji i Portugalu – temperature i više od 40°C

Dve trećine Portugala bilo je u nedelju pod visokim stepenom opasnosti zbog ekstremne vrućine i požara, sa očekivanim temperaturama preko 42°C u Lisabonu.

U Portugalu je izmereno 46,6 stepeni u mestu Mora, što bi mogao da bude novi nacionalni rekord za jun, navele su meteorološke službe.

foto:Pixabay

U Italiji su pojedine regije – Lacio, Toskana, Kalabrija, Puglia i Umbrija – planirale da zabrane neke aktivnosti na otvorenom tokom najtoplijih sati dana kao odgovor na rekordno visoke temperature.

Italijanski sindikati su pritiskali vladu da ove mere proširi na nacionalni nivo. Ministarstvo zdravlja Italije je u nedelju stavilo 21 od 27 posmatranih gradova pod najviši stepen opasnosti od vrućine, uključujući popularne turističke destinacije kao što su Rim, Milano i Napulj.

U Rimu su turisti pokušavali da se sklone u hladovinu blizu poznatih mesta poput Koloseuma i Fontane di Trevi, koristeći kišobrane i pijući sa javnih česmi da se rashlade.

Slične scene zabeležene su u Milanu i Napulju. Gde su ulični prodavci nudili limunadu turistima i lokalnom stanovništvu kao osveženje od vrućine.

foto:Pixabay

Rekordni jun u Španiji

U Španiji su se građani i turisti očajnički trudili da se rashlade tokom vikenda. Dok je zemlja beležila temperature do 42°C u južnom gradu Sevilji, kao i na drugim mestima u južnim i centralnim delovima zemlje.

Južne oblasti Španije imale su temperature iznad sezonskih proseka, što je dovelo do zdravstvenih upozorenja i preporuka za bezbednost od strane vlasti.

Nacionalna meteorološka služba Španije, Aemet, saopštila je da će jun verovatno oboriti još jedan rekord i postati najtopliji takav mesec od početka vođenja evidencije.

Foto:Printscreen/Youtube/windrides

Grčka je na visokom stepenu opasnosti od požara

Grčka je ponovo bila na visokom stepenu opasnosti od požara zbog ekstremnih vremenskih uslova. A očekuje se da će prvi letnji talas vrućine trajati tokom celog vikenda.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner