Evo kako vratiti bivšu ljubav u par koraka!
Raščistite odmah sa sobom. Da li je korišćenje obrnute psihologije manipulacija? Jeste. Da li ste spremni na sve, da vratite bivšeg? Ako niste, ne pokušavajte sa obrnutom psihologijom, a razmislite i o tome koliko ćete poštovati nekog ko je naseo na vaše trikove. Kada budete načisto, dajte sebi blagoslov, zavrnite rukave i prionite na posao. Neće uvek biti suptilno, a ni lako.
Dakle, obrnuta psihologija u suštini znači da nekoga navodite da učini nešto što želite da učini, sugerišući mu da uradi upravo suprotno. Recimo – prestanite, molim vas, da čitate ovaj tekst. Da li ste prestali?
Čak i ako ovo smatrate jefinim trikom, pročitaćete još nekolik pasusa, čisto da vidite kuda vodi ova priča, ili da se uverite da je totalno bez veze.
Obrnuta psihologija radi. Nije to samo trik koji roditelji koriste da izađu na kraj sa jogunastom decom. U borbi za vraćanje partnera, ona je veoma efikasno oruđe.
Kada neko oseti da mu je oduzeta kontrola, pokušava da je vrati, tako što čini suprotno od onog što se od njega traži. Podsvest vidi da joj nešto važno izmiče (kontrola) i traži način da to zaustavi i kao prvi mehanizam uključuje ponašanje suprotno od onog koje se traži. Kada shvatite kako to funkcioniše, možete navesti nekoga da učini i ono što ne želi i što je suprotno njegovim interesima. Primer za to je izazivanje – kada nekome kažete da nema hrabrosti da nešto uradi, on će najverovatnije pokušati da dokaže da niste u pravu i da sme da uradi bilo šta, čak i ako ga to zaista brine i plaši. Možda bivši ne pokazuje znake da želi da nastavi vezu sa vama, ali vi mu možda možete ponuditi odgovarajući izazov.
Obrnuta psihologija se zaista svodi na kontrolu i komunicira sa egom osobe kojom pokušavate da manipulišete. Ako možete nečijoj podsvesti poslati poruku da joj se oduzima kontrola, uručili ste izazov.
Jedan od načina na koji možete plasirati izazov, jeste da bivšem stavite do znanja (angažujte nekog ko ga sreće ili se sa njim druži da to učini) da je neka osoba (ili neke osobe) koju on ne može da smisli, veoma zadovoljna zbog vašeg raskida.
Naravno da postoji rizik. Vi manipulišete i možete biti uhvaćeni u tome. Taktika se zasniva na porukama podsvesnom umu, a ne svesnom. Ako pozovete bivšeg i kažete mu da je vaša prijateljica (ona za koju je on oduvek bio siguran da radi protiv njega) srećna što ste raskinuli, on može postati sumnjičav i shvatiti da samo pokušavate da manipulišete. Dakle, izazov ne plasirate svesnom umu, već – kreirate diverziju.
Možete „pustiti buvu“ o tome kako je vaša prijateljica rekla da treba da častite što ste raskinuli, i da, ako vi nećete, ona će napraviti žurku u to ime. I to tako, da nikome ne otkrivate svoje namere – prosto ispričate priču i sačekate da stigne do ušiju bivšeg. Možete dodati i to da ste uvideli da je ta vaša prijateljica jedna hladna i nametljiva osoba koja se petlja u vaš život i da vam se to uopšte ne sviđa.
Stvaranje diverzije omogućava informacijama da stignu do nesvesnog uma, koji detektuje dve bitne stavke – neprijatelj je zadovoljan (ima kontrolu), a vi se osećate izdano (likovanje, ali ujedno i uključivanje zaštitničkog moda). Posle toga se može desiti da vam se bivši javi, ili da se „slučajno“ sretnete i tada ćete znati da ste kreirali teren na kome možete oprezno nastaviti igru, prikazujući svoju ranjivost, tako što ćete pokušavati da je prikrijete.
Savet je da se ne služite lažima – umesto toga, pronađite način da iskoristite one prednosti koje vam istina obezbeđuje. A nemojte lagati ni sebe – morate biti zaista uvereni da cilj opravdava sredstva i da vi samo činite sve što možete da ne izgubite osobu koja vam je toliko važna.
AUTOR: wannabemagazine.com / HYPETV.RS