Crvena zvezda je napravila poprilično velike rezove u ekipi ovog leta. Po prvi put u dugoj istoriji kluba, reklo bi se da su domaći igrači izgubili primat i da se klub ove sezone oslanja na proverene strance. Pošto zvezdaška javnost na to nije navikla, izlazak iz „zone komfora“ dobrom delu navijača nije prijao. U opširnom intervjuu za klupsku televiziju, predsednik Željko Drčelić dotakao se teme o rosteru i izjavio da su crveno-beli uradili sve što je u njihovoj moći da dođu do dostupnih srpskih košarkaša.

– Ja sam, što se mene lično tiče, prezadovoljan. Pre svega, mislim da su prezadovoljni i treneri i stručni štab, jer oni su zahtevali pojedine igrače – a sve koje su želeli doveli smo u klub. Probali smo sa dva-tri srpska igrača da napravimo dogovor, nismo uspeli jer mi finansijski ne možemo da ispratimo evropske ekipe. Tako da su oni nastavili put u drugim evropskim klubovima, a mi im želimo sreću – rekao je Pribojac.
Doveli smo buduće nosioce
Upitan je nakon toga i koliko ga iritira to što se priča o „manjku srpskih igrača“.
– Šta to znači? Nema srpskih igrača. Oni koji su trebali da dođu u klub – imali su poziv od nas. Nismo mogli da ispratimo to finansijski, ali smo doveli igrače koji u budućnosti mogu da budu nosioci igre Crvene zvezde. I to su srpski igrači. Pre svega mislim na Miljenovića, Radošića, Plavšića i ostale juniore koji treniraju sa prvim timom – dodao je Željko Drčelić.
Sve što je rekao pred sezonu 2025/26 koja za Zvezdu startuje u utorak protiv Armanija, pogledajte u prilogu u tekstu.
Hypetv.rs/O.J./
GLEDAJTE NAS:

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!
VELIKI KONCERT MIROSLAVA ILIĆA!
Miroslav Ilić, jedan od najistaknutijih izvođača na muzičkoj sceni, prirediće nezaboravan koncert u zagrebačkoj Areni 18. oktobra 2025. godine. Sa početkom u 20 časova. KARTE NAĐITE OVDE.