Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici odbacilo je krivičnu prijavu Uprave policije, Odeljenja bezbednosti Podgorica, podnetu protiv M.P.

Prijava je odbačena zbog sumnje da je učinila krivično delo prinuda na štetu D.V.
„Nakon ocene spisa predmeta i sprovedenih svih zakonom predviđenih mera i radnji, postupajuća državna tužiteljka je odbacila krivičnu prijavu protiv M.P. Ne postoji osnovana sumnja da je izvršila ni navedeno, ni bilo koje drugo krivično delo za koje se gonjenje preduzima po službenoj dužnosti“, saopšteno je iz ODT-a.
Podgorička policija podnela je krivičnu prijavu protiv Mirjane Pajković zbog prinude. Ona se sumnjiči da je izvršila krivično delo prinuda na račun Dejana Vukšića.
„Policijski službenici Odeljenja bezbednosti Podgorica – Stanice kriminalističke policije za suzbijanje imovinskog kriminaliteta postupali su po prijavi koju je oštećeni D.V. iz Kotora podneo policiji krajem marta 2025. godine.
„Osnovano se sumnja da je M.P. navedeno krivično delo počinila na način što je 10. oktobra 2024. godine, bez saglasnosti oštećenog, uzela njegov mobilni telefon, nakon čega je sa istog uređaja poslala više uvredljivih fotografija i poruka licima poznatim oštećenom, stvarajući lažan utisak da navedene poruke i fotografije šalje lično oštećeni D.V., čime je narušila njegov ugled i privatnost“, navodi se u saopštenju.
Nakon navedenog događaja, oštećeni je telefonskim putem kontaktirao M.P. i tom prilikom joj uputio reči uvredljivog sadržaja, koje je M.P., u nameri da ih iskoristi kao sredstvo pritiska i prinude, tajno audio-snimila.
M.P. je potom navedeni audio-snimak 20. marta 2025. godine, putem aplikacije „Signal“, dostavila oštećenom, uz reči preteće sadržine i izričit zahtev da odustane od kandidature za poziciju sudije Ustavnog suda, čime je kod oštećenog izazvala osećaj straha i pritiska, preneo je portal RTCG.
Hypetv.rs/K.K
ZLATNI JUBILEJ VESNE ZMIJANAC

foto: Promo
Muzička diva Vesna Zmijanac sprema spektakl za pamćenje u Beogradskoj Areni. Legendarna pevačica nastupiće 14. maja 2026. godine. Sa početkom u 20.30 časova.
Ovaj koncert biće svečana proslava njene bogate karijere.
Dođite da zajedno zapevamo najveće hitove Vesne Zmijanac, pevačice koja punih 50 godina publici pruža dobru pesmu i velike hitove poput: “Jorgovani”, “Svatovi”, “Kunem ti se životom”, “Nevera moja”, “Sto života”, “Ovo u grudima” …. Ne propustite koncert koji već obećava da će biti nešto posebno!
Datum: 14. maj 2026.
Mesto održavanja: Beogradska Arena
Organizator: Hype Entertainment
Prodaja ulaznica: Tickets.rs
KARTE MOŽETE KUPITI OVDE.
GLEDAJTE NAS!

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!