Background adbanner
calendar

Subota 9. Avgust, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
MAKEDONIJA VEČERAS NE SPAVA! Aca Lukas UŽIVO, Strumica u transu! NEZABORAVNA NOĆ OSEĆATE SE HRONIČNO UMORNIM? Evo šta su DIGITALNI DETOKS VIKENDI – ove stvari treba raditi kako bi se REGENERISALI TRAMP OTKRIO VREME I MESTO SASTANKA SA PUTINOM! ISPLIVALA EKSPLICITNA FOTOGRADIJA ĐINE DŽINOVIĆ! Tračice joj pridržavaju dekolte, a ona zavodi pogledom RADA MANOJLOVIĆ IDE POD NOŽ?! Otkrila sve o plastičnoj operaciji: „Nos mi pravi krivinu ulevo“ ANA IVANOVIĆ U NEODOLJIVOM IZDANJU! Blista u haljini sa dubokim dekolteom i šlicevima, MUŠKARCIMA POPADALE VILICE (FOTO) Rifat Rifatović izgovorio sudbonosno „DA“ pred najbližima-Detalji intimne ceremonije osvanuli na mrežama LOPOVI POKRALI LABUBU LUTKE! Haos u Americi, provalnici odneli kolekciju vrednu 30.000 DOLARA ENA ČOLIĆ KUPILA NOVI STAN! Evo u kakvom LUKSUZU će ŽIVETI, ozbiljno se IZBAHATILA (FOTO) SMRŠALA 33 KILOGRAMA! Kristina Spalević se PREPOLOVILA, a sada otkrila kako je uspela liniju da dovede do savršenstva (FOTO) PRIZNANJE KOJE TERA SUZE NA OČI! Aneli Ahmić otkrila potresnu istinu o svojoj ćerki! HOROR KOD ZLATIBORA! Teška nesreća usporava saobraćaj, vozila mile OTKAKO SE RAZVELA, NE PRESTAJE DA PROVOCIRA! Marija Mikić pokazala šta krije ispod haljine Dve osobe umrle, osmoro hitno prebačeno u bolnicu: Nezapamćen slučaj trovanja hranom „NISAM KUĆNA ŽENA“ Melina bez dlake na jeziku nakon razvoda, a istina o njenom životu ŠOKIRA! ŠTA SE DEŠAVA S ĆERKOM NATAŠE BEKVALAC? Sedi pored bazena, ne podiže glavu, fanovi u neverici! (FOTO)

IZBORI U CRNOJ GORI: Ko će podržati Đukanovića, a ko Milatovića u drugom krugu predsedničkih izbora?

Objavio: RHT
20/03/2023 10:27 AM

Prvi krug predsedničkih izbora u Crnoj Gori održan je u nedelju, a u drugi krug ići će lider DPS-a Milo Đukanović i kandidat Pokreta „Evropa sad“ Jakov Milatović, javlja srpska novinska agencija SIA.

Foto: Screenshot Youtube

Đukanović je osvojio više glasova od svog protivkandidata, a od većine onih koji su izgubili u prvom krugu izbora, jedino je Andrija Mandić iz Demokratskog fronta svoju otvorenu podršku već u nedelju uveče dao kandidatu Milatoviću i pozvao birače da glasaju za njega 2. aprila, kada će biti održan drugi krug izbora.

Mandić je u prvom krugu, prema uzorku CEMI-ja od 99,5 posto, osvojio 19,3 odsto glasova.

Kandidat Demokrata na predsedničkim izborima u Crnoj Gori Aleksa Bečić, na prvoj konferenciji za medije posle zatvaranja biračkih mesta, nije konkretno rekao koga će on podržati u drugom krugu, ali je naveo da je jedna od poruka koja je poslata na izborima da su „one strukture koje su pobedile na poslednjim parlamentarnim izborima 30. avgusta 2020. godine sada osvojile 60 posto glasova“, te da je „potpuno jasno šta je želja Crnogoraca i u narednom periodu“.

Bečić je u prvom krugu izbora, prema istom izvoru, osvojio 10,9 odsto glasova.

Predsednički kandidat Ujedinjene Crne Gore Goran Danilović saopštio je u nedelju, nakon izbora, da je platio „skupu cenu političkoj doslednosti“ i poručio da se raduje što će, kako je rekao, kandidat DPS-a Milo Đukanović biti pobeđen u drugom krugu. Time se, čini se, jasno stavio na stranu kandidata Milatovića u drugom krugu. Danilović je, prema uzorku CEMI-ja, osvojio 1,4 odsto glasova upisanih birača.

Kandidatkinja Socijaldemokratske partije (SDP) Draginja Vuksanović Stanković podnela je ostavku na mesto predsednice u toj partiji i istakla je da je tim činom preuzela odgovornost zbog izbornog rezultata. Ona je čestitala Milu Đukanoviću na pobedi, ali nije odgovorila da li će ga i podržati u drugom krugu.

Poslanik te stranke Raško Konjević kazao je da time treba da se bave „Đukanović i Milatović“.

Sedmi kandidat koji je učestvovao na predsedničkim izborima je influenser Jovan Radulović, koji je prema uzorku CEMI-ja, osvojio 0,8 odsto glasova. On se nije oglašavao po ovom pitanju.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner