Background adbanner
calendar

Nedelja 27. Jul, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
SAŠA KOVAČEVIĆ DANAS SLAVI JUBILARNI ROĐENDAN! Zgodni dasa ima telo kao da mu je 20, a NEĆETE VEROVATI koliko zapravo PUNI (FOTO) PRIMLJEN JE U BOLNICU! Legendarni Sergej Barbarez HITNO hospitaliziran! Oglasio se i FS BiH! HYPE TV NA LICU MESTA! Krvava zora u Budvi – BRATOUBISTVO: Dvojica ubijenih, ubica mirno seo u kafić (VIDEO) „I KRIMINALCU KAD SKINEŠ NANOGICU ON I DALJE OSTAJE KRIMINALAC“ Karleuša UNIŠTILA srpsku maćehu na mrežama IVAN MARINKOVIĆ PUKAO OZBILJNE PARE ZA ŽELJKOV POKLON! Ćerki nije bio na punoletstvu, a zbog naslednika otišao u drugi grad (FOTO) SPALA KNJIGA NA NJEGA! Šok ODLUKA! Još jedan Srbin se POVUKAO iz Toronta! SRBIN STRADAO U TUČI U NAPULJU: Tužne vesti potvrdili italijanski mediji, ovo su DETALJI „ZABOLELO ME JER JE RADILA OVO SA DRUGIM MUŠKARCIMA…“ Peja progovorio o ODNOSU sa Enom Čolić, otkrio i da li su u KONTAKTU GRAD VELIČINE ORAHA OPUSTOŠIO SRBIJU! Nezapamćena oluja uništila useve, evo koja mesta su bila najviše NA UDARU (FOTO) OD SLEDEĆEG MESECA RAČUN ZA STRUJU MOŽE BITI MANJI! Ova prijava donosi automatski popust TONI BIJELIĆ NIJE BIO NA VENČANJU SINA MARKA?! Njegova objava ŠOKIRALA JE SVE, evo gde se provodio u ISTO VREME ZVEZDA IMA „ZLATNU KOKU“! Maksimović je PROŠLOST, biće najskuplji u ISTORIJI! Premijerligaši „poludeli“ za NJIM! MLADEN VULETIĆ I JELENA PEŠIĆ OBJAVILI ZVANIČNO! Nikad nisu bili SREĆNIJI, čestitke samo PRISTIŽU (FOTO) HYPE PAPARAZZO! Uhvatili smo pevača na moru sa porodicom: Evo kako se ponaša i šta radi, a tek da čujete OVO O NJEGOVOJ ŽENI, ŠOK! Vanja Mijatović iskreno o hejterima, osudama i stavu javnosti: „Bilo bi me sramota da pišem takve komentare!“ MATORA PONOVO U ŽALOSTI! Šta sve neće da je ZADESI, ova godina joj je jedna od NAJTEŽIH (FOTO)

EVO KOJA VRSTA NAMIRNICE MOŽE DA SPREČI BOLEST SRCA ALI MOŽE DA BUDE I OPASNA!

Objavio: RHT
14/01/2023 10:30 PM

Konzumiranje voća ima mnoge zdravstvene koristi, uključujući smanjenje rizika od kardiovaskularnih bolesti. Međutim, preterano konzumiranje voća takođe može da ima negativne posledice za zdravlje.

Foto / Pinterest

„Konzumiranje prevelike količine voća može uzrokovati da jedete manje druge hrane, koje sadrže zdrave masti i proteine. Nedostatak nutrijenata može biti jako štetan. Ukoliko odjednom pojedete previše voća, nivo šećera u krvi će se naglo povećati, zbog čega ćete dodatno žudeti za hranom i tako nastaje problem“, rekla je nutricionistkinja Boni Nuvlin.

Voće sadrži ugljene hidrate, stoga je važno da se pridržavate određene veličine porcije i da ga kombinujete sa namirnicama koje su izvori proteina, vlakana ili zdravih masti.

„Ljudi koji imaju probleme s radom creva bi trebalo da razgovaraju s lekarom kako bi on odredio koju vrstu voća će najbolje podneti te da li bi trebalo da postoje bilo kakva organičenja u konzumiranju voća“, dodala je.

Foto / Pinterest

Ceđenje soka se smatra da je bolje od jedenja celog voća i povrća jer vaše telo može bolje da apsorbuje hranjive materije, a to vašem probavnom sistemu daje odmor od probave vlakana. Međutim, naučni dokazi o zdravstvenim koristima ceđenja soka su ograničeni i ne postoje dokazi da su ceđeni sokovi zdraviji od soka koji se dobija jedući voće ili povrće.

Ukratko, konzumiranje voća je korisno za zdravlje, ali je važno da se pridržavate određene veličine porcije i da ga kombinujete sa drugim namirnicama. Ceđenje soka može biti korisno, ali naučni dokazi o njegovim zdravstvenim koristima su ograničeni.

BONUS VIDEO

https://www.youtube.com/watch?v=clhnon9NIa4

hypetv.rs

Tagovi:

  • srce
  • VOĆE
  • zdravlje
  • Оставите одговор

    Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

    ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

    PRATITE NAS

    HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
    HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
    Background adbanner