Background adbanner
calendar

Četvrtak 21. Avgust, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
Dnevni horoskop za četvrtak, 21. avgust: Vodolije će se zaljubiti, Lavove očekuje dinamičan dan RECEPT ZA DOMAĆE KOLAGEN: Zaboravite skupe tretmane, potrebna vam je samo SUPA! SA ZELENIM ČAJEM TROŠITE KALORIJE I DOK SE IZLEŽAVATE: Čudesan trik za mršavljenje! SLAVNI REČNIK UVRSTIO REČI „ŠKIBIDI“ I „DELULU“ Internet kultura sve više menja jezik KIM KARDAŠIJAN I BJANKA ĆENSORI: Kada moda prestaje da bude odeća i postaje spektakl! PEVAČICU TUKAO OČUH, A SA MAJKOM NIJE RAZGOVARALA OD 14. GODINE! U emisiji sve priznala! (VIDEO) OVE NAMIRNICE SU PRIRODNI LAKSATIV: Ako ih budete redovno koristili, rešićete se zatvora zauvek! ZAŠTO NIKOLA JOKIĆ NIJE BIO NA TRENINGU SELEKCIJE?! Za ovo postoji i razlog! “MENI NIKO NE MOŽE DA ZABRANI DA PEVAM! KRISTIJAN GOLUBOVIĆ JE KROMANJONAC” Mišel Gvozdenović bez dlake na jeziku u emisiji “ShowBLIZ” o Golubovićevoj pobedi u rijalitiju “Sramota!” DOKTORI UPOZORAVAJU! Nepravilna upotreba OVE NAMIRNICE može da dovede do ozbiljnih komplikacija „ZBOG VERIDBE SAM DOBIO KAZNU OD 50.000“ Luka Vujović progovorio o prosidbi sa Aneli! DEFINITIVNO SE SNIMA SERIJA O HARIJU POTERU: Predviđeno sedam sezona – za svaku knjigu po jedna! (FOTO) ĐINA DŽINOVIĆ UŽIVA U GRČKOJ: Sve pršti od luksuza, a društvo joj pravi MISTERIOZNI MUŠKARAC! (FOTO) U OVOJ RASKOŠNOJ KUĆI ŽIVI GOCA TRŽAN SA MUŽEM I ĆERKOM! Dvorište, muzički studio, biblioteka – sve skockano kao iz kataloga! (FOTO) EKSKLUZIVNE FOTKE IZ ABU DABIJA! Marijana Zonjić ZA HYPE TV POTVRDILA VERIDBU: Evo čime se bavi njen muškarac! (FOTO) „MOJA OTADŽBINA“ Emina Jahović došla u Srbiju, pa se odmah oglasila! (FOTO)

OBISTINILO SE! RUSI NA PUTU ZA KIJEV!

Objavio: RHT
09/01/2023 5:45 PM

Ruske snage zauzele su važnu stratešku tačku, selo Bahmutsko u Donjeckoj Narodnoj Republici (DNR), koje se nalazi u okolini Soledara, saopštio je štab Teritorijalne odbrane DNR.

Foto: Screenshot Youtube

Ovo selo se nalazi severoistočno od važnog transportnog čvorišta Artemovsk (ukrajinski naziv – Bahmut). Kroz ovaj grad prolazi mreža puteva i železničkih pruga, preko kojih se snabdeva ukrajinska grupacija trupa u Donbasu.

Kurir je u decembru prošle godine objavio tekst o strateškoj važnosti ovog pravca, kako za Ruse, tako i za Ukrajince. O tome je tada svoju analizu dao vojni komentator Boško Jovanović, o ratu na tom pravcu.

Naime, dok ukrajinska vojska vrši pritisak na Hersonskom pravcu, u Donbasu jednice Vagnera zajedno sa snagama DNR stežu obruč oko Bahmuta, posle zauzimanja naselja Ivangrad, dok se pritisak nastavlja na selo Opitoje koje je sledeće na meti.

Situacija oko Slavjanska i Bahmuta je takva da po poslednjim informacijama tamo su stranci sa strane Ukrajine, a sa ruske Vagner. E sad Ukrajina je tu u jednoj situaciji zakopana, da Slavjansk i Kramatorsk zatvaraju širok put prema Dnjepropetrovsku i Kijevu kroz stepu, što naravno dovodi opet do toga da ukrajinsko komandovanje nema pojma, jer ne treba da se vrše napadi na Hersonsku oblast, koja je za Ukrajinu strateški nebitna.

Tu se samo izvode demonstrativna dejstva, da bi se vezale ruske snage u Herosnu i da ne bi se te trupe prebacile u Zaporošku oblast.

Ali, problem kod Ukrajinaca je to što se ofanziva ne planira, bar kad je Ukrajina u pitanju na zimu, jer neće značiti ništa bilo kakva pobeda, s obzirom da će zima dosta da utiče na zapadno javno mnjenje. Jer zapadno javno mnjenje pod uticajem zime može naprosto da se umori od pridika, lekcija i svega ostalog što nudi Zelenski.

Ukrajinci trebaju da urade sve da zadrže Slavjansk/Bahmut, jer u principu jer zadržavanje na liniji Kramatorsk-Slavjansk/Bahmut bi dozvolilo da se između Dnjepropetrovsk, Kijeva i Donbasa napravi nekoliko odbrambenih linija. Fortifikacija neće nikad biti prevaziđena i uvek će biti potrebna.

Nakon ruskog zauzimanja Bahmuta odnosno Slavjanska, njihove snage će krenuti na Kramatorsk i naravno na dalje uništavanje železničke, energetske i vodne infrastrukture.

Sad pretpostavljam da će glavna meta biti Ljvov- Kijev jer je to ostao jedini slobodni pravac da ljudi mogu da beže i to glavna ruta za doturanje vojne pomoći. Glavno će biti onesposobiti Ljvov kao glavni centar za doturanje pomoći iz Poljske, koje je glavno čvorište za doturanje pomoći Ukrajini. Tako da bi Ukrajinci trebali da se skoncetrišu da PVO usmere ka Ljvovu i da to bude glavni centar PVO.

Jer budu li Rusi onespoosbili Ljvov i bude li nemoguće da se transportuje nova količina oružja iz Ukrajine, to je jako loša vest za Ukrajinu.

Raznim nepotvrđenim informacijama, Ukrajinci su poslali jedan Ruslan da pokupi sovjetsko oružje, jer to Zapad nije u stanju da šalje novo oružje Ukrajini. O tome govori u prilog i to što se Francuska dogovara sa Danskom da ustupe svoje samohodne topove CESAR Ukrajini. Mislim da ih Danska ima 12, a da će to Francuzi kasnije da nadoknade.

Izvor: Alo!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner