Background adbanner
calendar

Nedelja 8. Jun, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
„KAD SMO SVE SAGRADILI, OTIŠLA SAM U IZNAJMLJEN STAN OD 50 KVADRATA: Sandra Afrika progovorila o RASKIDU – želela da mu rodi decu, a onda je LJUBAV PUKLA PUCANO U PREDSEDNIČKOG KANDIDATA KOLUMBIJE! Uznemirujući sadržaj POZNAT KAO SKANDAL MAJSTOR, A ZAVRŠIO TRI FAKULTETA: Detalji o ovom pevaču IZNENADIĆE SVE, da li je MOGUĆE? „NIJE BOG STVORIO PAKAO“ Otac Milojkov u Malim stvarima: „Okrenuli smo se ka sebi(čnosti), umesto ka bližnjima“ SUTRA JE DUHOVSKI PONEDELJAK! Običaji i verovanja za žene – šta raditi, a šta izbegavati! ĆERKA VERICE RAKOČEVIĆ ŽIVELA NA RUBU SIROMAŠTVA! Danas pliva u luksuzu koji malo ko ima KOJA BOJA NOVČANIKA NAJVIŠE PRIVLAČI FINANSIJSKI USPEH? REAKCIJA KOJA OBILAZI EVROPU: Komentator umalo ZAPLAKAO zbog promašenog penala Albanije (VIDEO) „LJUDI NE ZNAJU DA SI OŽENJEN“ Urnebesna rasprava Darka i Kaće Lazić NASMEJALA SVE NEMA ŠANSE DA POGODITE GDE SE NALAZI DŽOKER: Jokić uhvaćen u nesvakidašnjem izdanju, isplivao i snimak, MREŽE GORE RADOST U PORODICI ALEKSANDRE SUBOTIĆ! Starleta podelila prelepe vesti, čestitke stižu sa svih strana „SAMO SARMA VALJA PODGREJANA“ Pevačica se dva puta udala i razvela od istog čoveka: „Bilo je napeto i tenzično“ OBRIŠITE STARAČKE PEGE I FLEKE KOD KUĆE: Potrebna su vam samo dva sastojka! Otvorena biračka mesta na lokalnim izborima u Zaječaru i Kosjeriću STRADALI MAJKA I DETE IZ SRBIJE! Saobraćajna nesreća kod Nikšića „ZNAMO IZ ČIJE KUHINJE SE SERVIRAJU NOTORNE BOLESNE LAŽI“ Mira Škorić oštra, ali realna posle DEZINFORMACIJA O PEVAČIMA HYPE PRODUKCIJE

OSUĐEN NARKO-DILER: Za krijumčarenje tone kanabisa Zoran Radovanović osuđen na osam godina zatvora!

Objavio: RHT
27/11/2022 4:54 PM

Apelacioni sud u Beogradu za pet godina je smanjio kaznu zatvora Zoranu Radovanoviću i pravosnažno ga osudio na osam godina zatvora, zbog organizovanja kriminalne grupe koja je prokrijumčarila skoro jednu tonu kanabisa iz Srbije u Tursku.

Pixabay

Radovanović je prvostepeno osuđen na kaznu zatvora od 13 godina, ali je Apelacioni sud u Beogradu preinačio tu presudu samo u pogledu odluke o krivičnoj sankciji i smanjio mu kaznu, navodi se u odluci objavljenoj na sajtu suda.

Po mišljenju Apelacionog suda prvostepeni sud je pravilno cenio olakšavajuće i otežavajuće okolnosti na strani okrivljenog, te je nakon što je pri vožnji kamiona sa drogom, saznao da je bio pod merama policije, nastavio sa sprovođenjem svog plana.

Apelacioni sud je uzeo u obzir činjenicu da je presudom Višeg suda u Beogradu, Posebnog odeljenja za organizovani kriminal, 2019. godine prihvaćen sporazum o priznanju krivičnog dela zaključen između Tužilaštva za organizovani kriminal i Radovanovića kojom je okrivljeni oglašen krivim zbog izvršenja krivičnog dela neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i osuđen na kaznu zatvora od osam godina.

Na ovu presudu žalbu je izjavio branilac okrivljenog, pa je ista ukinuta rešenjem Apelacionog suda i predmet vraćen na ponovno suđenje, nakon cega je rešenjem sudije za prethodni postupak odbačen predlog i sporazum o priznanju krivičnog dela.

Imajući u vidu navedeno, odnosno da je okrivljeni presudom Višeg suda osuđen na kaznu zatvora u trajanju od osam godina, a na koju je izjavljena samo žalba u korist okrivljenog, to je Apelacioni sud, a ceneći okolnosti pod kojima je krivično delo izvršeno i jačinu ugrožavanja zaštićenog dobra, kao i stepen krivice okrivljenog, povodom žalbe branioca okrivljenog, a po službenoj dužnosti, preinačio prvostepenu presudu u pogledu odluke o kazni i Radovanovića osudio na kaznu zatvora u trajanju od 8 godina.

Presudom su od Radovanovića oduzeti mobilni telefoni, kamioni i prikolice.

Radovanović je oglašen krivim što je u 2018. godini, u Srbiji, organizovao organizovanu kriminalnu grupu radi vršenja krivičnog dela neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i sticanje finansijske koristi.

Okrivljeni je lično ili preko pripadnika grupe pronalazio osobe koje će prenositi opojnu drogu kanabis u posebno izrađenim bunkerima prikolica njegovih kamiona, iz Srbije, preko Bugarske, a na teritoriju Turske radi njene neovlašćene prodaje.

Pripadnici ove grupe prokrijumčarili su 998,72 kilograma kanabisa iz Srbije u Tursku.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner