Background adbanner
calendar

Subota 19. Jul, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
NOĆNI HOROR U VOJVODINI: Sekirom mužu razbila glavu, pa ga izbacila s ljubavnikom pored puta PROCURILA ŠOKANTNA ISTINA! Evo kako zapravo poznata starleta ZGRĆE NOVAC! „ENA MI NIJE SNAJKA“ Pejin otac RASKRINKAO PORODIČNE TAJNE: „Zlata je imala slom živaca“ „ANA BEKUTA JE ZLA, SPASILA SAM JOJ ŽIVOT!“ Ivana Šašić otkrila šokantne detalje o pevačici! IVANA ŠAŠIĆ EKSKLUZIVNO U „PRETRESU“ OTKRIVA: „Toni Bijelić je KRIV za razvod sa Draganom Mirković“ ZVEZDA NASTAVILA GDE JE STALA U MAJU: Javor bez šanse na Marakani IMATE NEPRIJATAN MIRIS U FRIŽIDERU? Ovaj jeftin trik iz kuhinje rešava problem za 5 minuta! SKANDALOZNA PROŠLOST UROŠA STANIĆA! Baca se po podu, uvija, pravi haos, propašće u zemlju od stida (VIDEO) „MALI PODRUMSKI, ISKOMPLEKSIRANI PACOV“ Vesna Rivas razotkrila Matoru: „Imala je svesku u koju je sve…“ „ĆERKA ME JE…“ Milovan Minić šokirao izjavom nakon izlaska iz rijalitija, nije mogao više da ćuti o Aleksandri HOROR NA NOVOM BEOGRADU! Policajac upucao psa: Kane korso ugrizao dvoje ljudi, ovo su svi DETALJI „STVORENA ZA NEVOLJU!“ Đina Džinović skinula bade mantil, pa se obratila hejterima: „Nisam više mala devojčica!“ NEPREPOZNATLJIVA! Aleksandra Subotić šokirala sve izdanjem, svi se pitaju šta joj se desilo?! (FOTO) PAO AVION U FINSKOJ! Ima mrtvih i povređenih VERA MATOVIĆ IŠAMARALA KOLEGNICU: Isplivali ŠOK DETALJI o pevačici: „Bila sam prestravljena..“ ANGELINA TOPIĆ EVROPSKA PRVAKINJA! Zlato za Srbiju, ma bravo!

Mladić iz BiH pati od POREMEĆAJA koje imaju samo ČETIRI OSOBE NA SVETU! PIJE 27 LITARA VODE DNEVNO!

Objavio: RHT
13/11/2022 5:19 PM

Marin Čuturić iz Fojnice u Bosni i Hercegovini pati od retkog poremećaja rada hipofize, a zbog kojeg dnevno pije i do 27 litara vode.

Foto: Screenshot Youtube

U suprotnom, njegovo bi telo dehidriralo, usled retke bolesti poznate kao pseudo dijabetes.

Marinu Čuturiću (26) dijagnostikovan je urođeni pseudodijabetes, ili dijabetes insipidus, bolest koja izaziva prekomerno mokrenje i naizgled neutoljivu žeđ. Ovaj poremećaj imaju samo četiri osobe u svetu!

Čuturić, koji živi u centru Fojnice, nosi sa sobom nekoliko flaša vode gde god da ode, jer je od detinjstva stalno žudio za pićem.

– Ako mi odmah ne daju ono što želim, dobiću temperaturu – rekao je Čuturić za Anadolu Agenci.

Ispričao je da ga je kao deteta njegova porodica vodila kod mnogih lekara širom zemlje zbog njegovih neuobičajenih zahteva za tečnošću.

– Išao sam kod lekara u Kiseljak, Mostar, Sarajevo, a nakon toga su me poslali u Split gde su mi dali dijagnozu – dijabetes insipidus. Imaju ta dva hormonska poremećaja hipofize. Naime, voda samo prolazi kroz mene. Nije mi to teret u životu, ali samo ne smem ostati bez vode“, to znači da su dva hormona koja luči hipofiza oštećena – objasnio je Čuturić.

Od tada je naučio da živi u neizlečivom stanju, ali kaže da može dobiti temperaturu, pa čak i da izgubi svest ako ne pije dovoljno vode.

Kao beba kako o kaže pio je oko 800 mililitara na dan. Kako je rastao tako se povećavala i količina vode koju je unosio u organizam.

– Prihvatio sam svoju situaciju. Ovako mogu da živim. Voda je moj izvor života. Leti pijem 27 litara vode dnevno. Zimi je nešto manje. Popijem 23 do 24 litra vode. voda, u proseku.

Bubrezi su mu zbog velike količine vode u povećanom procesu rada.

– Zbog velike količine vode, slabi funkcija bubrega. Doktor mi je rekao da se i sa takvom radom bubrega može dugo živjeti. Međutim, preporučuje se da kada sam žedan popijem čašu vode, a ne 1,5 litar, ali to je jače od mene. Čaša mi nije dovoljna. Tokom noći se budim svaka dva sata – rekao je Marin pišu novosti.ba

– Jednom sam bio dehidriran. Imao sam saobraćajnu nesreću u šumi. Auto mi se prevrnuo. Bio sam dehidriran dok nisam izašao iz šume – rekao je Čuturić.

Međutim, uprkos svim poteškoćama, više voli da ima pozitivan pogled na život.

– Ovo je ono što predlažem svima. Nemojte stvarati pritisak. Sve se može rešiti u vašoj glavi. Ne postoji ništa što čovek ne može da uradi ako hoće – rekao je on prenosi agencija Anadolija

Čuturić mora da se budi svaka dva sata tokom noći da bi popio vodu i teško mu je na dugim putovanjima autobusom jer mora da pravi česte pauze u kupatilu.

Njegov lekar kaže da je njegovo telo, uključujući bubrege, zdravo i da je sve da bi imao dug život.

Izvor: Luftika

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner