Background adbanner
calendar

Sreda 16. Jul, 2025

aktuelno ikonica Aktuelno
BIVŠA RIJALITI UČESNICA UMESTO DEČKA – NAŠLA DEVOJKU! Šok slika isplivala u javnost! (FOTO) TOPIĆ NABACIVAO ALEJ-UPOVE U LETNJOJ LIGI: U Oklahomi oduševljeni njegovim igrama (VIDEO) Zakazan novi koncert Ace Lukasa! SAMO ON MOZE DA NAPUNI TOP HILL, SVE JE SPREMNO NAPITAK UZ KOJI SE BRZO MRŠAVI! Brzo i lako do savršene linije PEVAČICA ODLUČILA DA SE UDA! Kada je saznala istinu, doživela je šok! Objava Vojina Ćetkovića izazvala masovne reakcije! LUDNICA NA GRANIČNIM PRELAZIMA, NAORUŽAJTE SE STRPLJENJEM! „HAOS JE! PRAVI MI HAOS“ Drama u domu Maje Marinković, PREKLINJE FILIPA CARA, cela zgrada ODZVANJALA! (FOTO) Stefani gađa i poliva Munjeza! JEZIVE SCENE ANĐELA SE PREKO VODITELJA RASPITIVALA O ZVEZDANU! Đuričićeva raskrinkana do srži, doživeće NERVNI SLOM! DANAS STIŽU NEPOGODE! Stiglo upozorenje! HOROSKOP ZA SREDU, 16. JUL! Blizance očekuje nova ROMANSA, a ovaj znak će imati problema sa SNOM PREVARENA I NASAMARENA?! “PAS MI JE SPALJEN I BAČEN NA SMETLIŠTE” Ana Ćurčić se GUŠI U SUZAMA ubeđena da joj je pas kojeg je poverila čuvenom Nikoli “Animal Rescue” – UKRADEN! ZNOJAVE BUTINE?! Uz pomoć ovog trika promenite situaciju, svaka žena to ima u neseseru OVO JE ĆERKA POKOJNE ISIDORE BJELICE Evo čime se bavi, ovo su detalji o njenom životu (FOTO) LUKA I ANELI NISU SVESNI ŠTA SE NAPOLJU DEŠAVA! Isplivala privatna prepiska njegovog oca i Maje Marinković, nacija FRAPIRANA OVIM REČIMA (FOTO)

HOROR U NAJAVI: Tinejdžer (15) s Karaburme namamio, pa raskomadao golubove i postavio pred ulazna vrata

Objavio: RHT
28/09/2022 8:45 AM

Na društvenim mrežama kruži slika na kojoj su navodno ubijeni golubovi koje je na Karaburmi ulovio i raskomadao tinejdžer (15). Kako stoji u objavi na Instagram stranici Serbialive Beograd, u pitanju je dečak koji živi na Karaburmi, a hlebom mami golubove, koje onda ubija. To traje već godinama!

Foto: Instagram

Korisnici društvenih mreža i stručnjaci slažu se da je u pitanju dete s velikim problemima i da će, ako već nije, sigurno praviti i veće probleme i postati opasan po okolinu.

„U 13h je hranio golubove ispred zgrade i namamio ih da uđu, a zatim ih je sve podavio i otkinuo im glave. Bila je policija, kažu da mu nije prvi put, obratite pažnju mladić je bolestan i tako i izgleda ukoliko vidite da hrani golubove oterajte ga jer će ih poubijati sve“, stoji u objavi.

Kako tvrde sugrađani, dečaka su već viđali kako vreba golubove, u poslednje vreme i mačke, a plaše se da će čim malo ojača isto raditi i ljudima slabijim od sebe. Zbog toga pozivaju na njegovo „hitno zatvaranje“, lečenje, ili zbrinjavanje u psihijatrijskoj klinici.

Foto: Youtube

Kako je za Alo! rekla pedagog Sofija Adamović, ovom momku treba pomoći, a ne osuđivati ga.

– Pre svega, to je adolescent, nije tako mali. Prvo treba postaviti pitanje šta je s njim, šta on gleda, šta trpi i šta ga muči kada ima potrebu da smisleno namami jedno živo biće i da ga ubije i raskomada, a da pri tome nije lov da bi pobedio glad – kaže pedagog.

– Ono što bi sada bilo obavezno je da se dete hitno zbrine, da pre svega razgovara sa svojim roditeljima, koji moraju da se okrenu njemu i problemima koje ima. Time mora da se bavi i škola, jer on možda trpi nasilje, zlostavljanje, možda već i sam zlostavlja i pravi probleme u školi ili na drugim mestima.

Kako dodaje, nažalost, problem verovatno nije samo ovo jedno dete, već veliki broj njih.

– Kada dođe do problema, mi rešavamo posledicu, a trebalo bi da pronađemo uzrok ovakvog ponašanja i da rešimo to. Samo tako ćemo pomoći tom detetu, ali i okruženju, jer sprečavamo i da se ponovi loše ponašanje. Ne da se opravda, već da se dođe do odgovora zašto, odakle tolika mržnja, potreba za destrukcijom prema jednom živom biću.

Molila da ga zaustave, ali džaba

Slavica Vukelić je stanovnica Karaburme koja je prva upozorila na ovaj problem. Ona je prošle godine ukazala da dečak Matija hrani golubove, a onda ih rukama hvata, pa kida krila i glave.

– Još 2019. godine policija je utvrdila njegovu adresu i podneta je prva prijava. Obavešten je centar za socijalni rad, Matija je neko vreme nestao iz kraja, pa su prestala i ubijanja. Međutim, vratio se i sve je opet počelo. Ovog puta je i pred drugom decom zubima kidao pticama glave – isticala je Slavica u više navrata.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ZABRANJENO PREUZIMANJE BEZ NAVODJENJA IZVORA I AUTORA

PRATITE NAS

HYPE TELEVIZIJA JE DOSTUPNA ZA KORISNIKE MTS IRIS TV, M:SAT TV NA POZICIJAMA 146 I 295, I BROJU 46 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE, KAO I NA APLIKACIJI ARENA CLOUD. HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE U CRNOJ GORI KORISNICIMA M:TEL KABLOVSKE MREŽE NA KANALU 173 I M:SAT NA POZICIJI 54. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE TELEVIZIJA DOSTUPNA JE NA MREŽI M:TEL NA POZICIJI 43, KAO I IPTV NA KANALU 606.
HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE ZA KORISNIKE MTS IRIS TV NA KANALU 604, KAO I NA BROJU 702 ZA KORISNIKE SUPERNOVA KABLOVSKE TELEVIZIJE. U BOSNI I HERCEGOVINI HYPE 2 TELEVIZIJA DOSTUPNA JE KORISNICIMA M:SAT MREŽE NA POZICIJI 60.
Background adbanner