ponedeljak, 2. feb 2026.
  • NAJNOVIJE
  • HOROSKOP
  • HYPE ŽENA
Pretraga
Hype TV
Ad imageAd image
  • Naslovna
  • VESTI
    • DRUŠTVO
    • KULTURA
  • POLITIKA
  • HYPE ZVEZDE
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • Rijaliti
  • SPORT
  • HRONIKA
Reading: Velika tuga: Tragično preminula poznata pevačica
Font ResizerAa
Hype TVHype TV
  • NASLOVNA
  • VESTI
  • POLITIKA
  • HYPE ZVEZDE
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • RIJALITI
  • SPORT
  • HRONIKA
  • TV PROGRAM
  • NASLOVNA
  • VESTI
    • DRUŠTVO
    • KULTURA
  • POLITIKA
  • HYPE ZVEZDE
  • SHOWBIZ
  • JET SET
  • RIJALITI
  • SPORT
  • HRONIKA
  • TV PROGRAM
Pratite nas
© 2026 Hype TV
Home » Velika tuga: Tragično preminula poznata pevačica
SHOWBIZVESTI

Velika tuga: Tragično preminula poznata pevačica

02.02.2026 | 09:55
SHOWBIZ VESTI
Vreme čitanja 4 min.
Podeli

Ifunanja Nvangene, pevačica koja se proslavila u trećoj sezoni takmičenja „The Voice Nigeria“, preminula je u 26. godini života nakon smrtonosnog ujeda zmije u svom domu u Abuji, potvrdili su izvori za BBC Africa.

Foto: Pixabay

Rođena u Enuguu, Nvangene je po struci bila arhitekta, a muziku je smatrala svojom pravom strašću. Prvu širu pažnju javnosti privukla je u aprilu 2021. godine pevajući Rijaninu baladu „Take a Bow“, a snimak je na Jutjubu sakupio ogroman broj pregleda.

Pevačica je bila članica hora Amemuso, a muzički direktor hora, Sem Ezogvu, objavio je na Fejsbuku vest o njenoj smrti.Udarne vesti
– Sa velikom tugom u srcu objavljujemo smrt Ifunanje Nvangene Nanije – navodi se u saopštenju hora.

Iz hora Amemuso istakli su da je Ifunanja bila na pragu da svetu prikaže svoj neverovatan talenat.

Hilarij Obina, član hora, rekao je da ju je ujed zmije probudio i da su kasnije u njenom domu pronađene dve zmije. Nvangene je najpre potražila medicinsku pomoć u lokalnoj klinici, gde nije bilo dostupnog protivotrova, a zatim je prebačena u Federalni medicinski centar u Džabiju.

Ezogvu je za BBC izjavio da bolnica nije imala oba neophodna protivotrova.

– Dok su pokušavali da je stabilizuju, nije mogla da govori, ali je mogla da pokazuje rukama. Imala je ozbiljne probleme sa disanjem – rekao je Ezogvu za BBC Africa.

Oglasila se bolnica
Bolnica je u saopštenju za BBC Africa navela da su tvrdnje da nisu imali odgovarajuće protivotrove neosnovane i da ne odražavaju stvarno stanje.

– Naše medicinsko osoblje pružilo je hitnu i adekvatnu medicinsku mere, uključujući pokušaje reanimacije, intravenske tečnosti, intranazalni kiseonik i primenu polivalentnog protivotrova protiv ujeda zmija – saopštila je bolnica.

Bolnica je u saopštenju dodala:

– Stojimo iza kvaliteta zdravstvene nege i posvećenosti koje naš tim svakodnevno pokazuje.

Obina je Nvangene opisao kao „divnu mladu devojku“, ističući da je iza sebe ostavila zajednicu zavijenu u tugu zbog svoje besmislene smrti.

– Svi smo slomljeni. Nismo mogli da spavamo noću. Bila je skromna, izuzetno inteligentna i veoma talentovana – rekao je Obina.

 

Hypetv.rs/Alo/I.R.

GLEDAJTE NAS!

ZLATNI JUBILEJ VESNE ZMIJANAC

foto: Promo

Muzička diva Vesna Zmijanac sprema spektakl za pamćenje u Beogradskoj Areni. Legendarna pevačica nastupiće 14. maja 2026. godine. Sa početkom u 20.30 časova.

Ovaj koncert biće svečana proslava njene bogate karijere.

Dođite da zajedno zapevamo najveće hitove Vesne Zmijanac, pevačice koja punih 50 godina publici pruža dobru pesmu i velike hitove poput: “Jorgovani”, “Svatovi”, “Kunem ti se životom”, “Nevera moja”, “Sto života”, “Ovo u grudima” …. Ne propustite koncert koji već obećava da će biti  nešto posebno!

Datum:  14. maj 2026.

Mesto održavanja: Beogradska Arena

Organizator: Hype Entertainment

Prodaja ulaznica: Tickets.rs

KARTE MOŽETE KUPITI OVDE.

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!

ČITAJTE NAS I NA HYPETV KANALIMA WHATSAPP, VIBER I TELEGRAM.

OZNAKE:Ifunanja NvangenePEVAČICAPreminula poznata pevačica
Podeli
Facebook Whatsapp Whatsapp Threads Email Copy Link Print
Prethodna objava Dodelu 68. Gremija obeležili zapaljivi govori protiv Trampove ICE politike
Sledeća objava Biber opet šokirao sve na Gremiju: „Ovo je sramota, potrebna mu je pomoć“
Nema komentara

Ostavite odgovor Odustani od odgovora

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pratite nas

FacebookLike
InstagramFollow
YoutubeSubscribe
TiktokFollow

Najnovije

Treslo se u komšiluku! Zemljotres pogodio BiH, evo gde je bio epicentar

Jupiteru je sve dozvoljeno

Rizikovala da je izbace: Hajdi Klum se na dodeli Gremija pojavila u goloj lateks haljini

Vučić: „Mogli bismo ove godine da počnemo proizvodnju robota, plan 50 fabrika do 2030!“

Velika akcija Er Srbije: Jeftinije karte za putovanja širom sveta, ove cene važe sve do kraja 2026. godine

Režiser filma „Melanija“ Bret Retner grli devojku iz dosija osuđenog pedofila

Ne propustite

Momenti sa Gremi nagrada: Lapsus legendarne Šer zabrinuo mnoge, Sabrina Karpenter obesmislila pojedine muškarce

JET SET VESTI
Foto: Hype TV/ Nedokazani/ Snežana Mitrović

JEDNA BEBA 12 DIJAGNOZA, DRUGA 7 I CRNE PROGNOZE! DANAS SU POTPUNO ZDRAVI! Blizanci Nikola i Novak pobedili sudbinu!

CRNA HRONIKA EKSKLUZIVNO Emisije INFLUENCE ISTAKNUTO NEWS NOVO SKANDAL SRBIJA TEME DANA TV Uživo TV VESTI VIDEO Zdravlje

Đoković napredovao na ATP listi, Alkaraz i dalje ubedljivo prvi

SPORT VESTI
Foto: Hype TV/ShowBLIZ/Jelena Golubović

“SVEKRVA I JETRVA SU STVORENE DA ZAGORČAVAJU ŽIVOT!” Jelena Golubović KIPTI OD BESA „Neka se javi jedna koja voli svoju snajku!“

EKSKLUZIVNO Emisije ISTAKNUTO JET SET NEWS NOVO Rijaliti RIJALITI SHOW SHOWBIZ SKANDAL TEME DANA TV Uživo TV VESTI VIDEO
Prikaži više
Gde gledati HypeTV

ČITAJTE NAS I NA HYPE TV KANALIMA WHATSAPP, VIBER I TELEGRAM

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na društvenim mrežama Instagram, Facebook, Threads, TikTok!
  • Impresum
  • Politika privatnosti
  • Uslovi korišćenja
  • Kontakt
Pratite nas
2026 © Hype TV
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?