Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je prijemu povodom dodele ugovora o radu najboljim diplomcima medicinskih fakulteta i srednjih medicinskih škola u Srbiji.

– Ovo mi je šesti ili sedmi put da učestvujem u ovakvim manifestacijama, zaposlili smo oko 5.000 ljudi – rekao je predsednik Vučić, pa dodao:
– Uvek treba da zahvalite državi. Država je izabrala da ulaže ogroman novac u zdravstvo, toliko ogroman novac. To nije ni 2 ili 3 milijarde, mnogo je bliže 5. To je više od 20 odsto budžeta. Za vas realni život počinje.
– Molim vas da preuzmete odgovornost od svojih roditelja. Ukupno 150 objekata smo za godinu i po obnovili i izgradili. To nije suština. Danas kada uđemo u Klinički centar koji izgleda kao svemirski brod, pitanje je da li će vas dočekati kao nekog dragog, a ne samo da mu prođe radni dan. Nadam se da ćete biti kao većina lekara. Bolje znate od mene, Robert Koh je rekao da lekar koji prestaje da uči kada postane lekar, taj nije lekar. Država će da povećava primanja zdravstvenim radnicima, a to nije jednostavno – kazao je predsednik.

– Primetićete da je uvek lako biti protiv nečega. Ne osvrćite se na to. Zaslužićete mnogo državnih priznanja i da zarađujete mnogo više.
Vučić uručuje ugovore najboljim diplomcima
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uručio je ugovore o radu Sofiji Glišić, Filipu Bjekoviću, Kristini Savić, Ivani Koštrbić, Martinu Bačeviću, Danici Milenković, Petru Gogiću, Luki Matijenku, Ani Anđelković, Damjanu Ćirću…
Pored predsednika, prisustvovali su i ministar zdravlja Zlatibor Lončar, dekani medicinskih fakulteta i direktori medicinskih srednjih škola.
Ugovore o radu dobilo više od 100 diplomaca medicinskih fakulteta i 350 diplomaca srednjih medicinskih, koji će svoje profesionalne karijere započeti u kliničkim i kliničko-bolničkim centrima, institutima, bolnicama, domovima zdravlja i drugim zdravstvenim ustanovama širom Srbije.

Ugovori se uručuju u okviru programa zapošljavanja najuspešnijih diplomaca medicinskih fakulteta i srednjih medicinskih škola, koji je Ministarstvo zdravlja pokrenulo 2018. godine.
Zaključno sa ovom akcijom do sada će biti zaposleno 1.941 lekar i 3.183 medicinskih tehničara širom Srbije.
Hypetv/informer
GLEDAJTE NAS!

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!
ČITAJTE NAS I NA HYPETV KANALIMA WHATSAPP, VIBER I TELEGRAM.