Putnici koji lete sa Er Srbijom do Frankfurta trebalo bi da obrate pažnju na važno saopštenje avio-kompanije. Od 5. maja 2026. godine, Er Srbija će prelaziti na potpuno novi terminal na jednom od najprometnijih aerodroma u Evropi – frankfurtskom aerodromu (FRA).

Umesto dosadašnjih terminala, svi odlasci i dolasci Er Srbije biće prebačeni na Terminal 3, što predstavlja jednu od najvećih promena u poslednjih nekoliko godina. Avio-kompanija je obaveštenje objavila kako bi putnici imali dovoljno vremena da se pripreme i izbegnu zabune i kašnjenja.
U saopštenju Er Srbije na njihovom sajtu piše: „Na aerodromu Frankfurt (FRA) Er Srbija će za dolaske i odlaske koristiti Terminal 3, počev od 05. maja 2026. godine.“
Ova promena posebno je važna za putnike koji imaju presedanja, kao i za one koji leti prvi put iz Frankfurta. Terminal 3 je najnoviji deo aerodroma, poznat po modernoj infrastrukturi i bržim procedurama ukrcavanja.
Er Srbija savetuje putnike da blagovremeno provere informacije o svom letu, kako bi izbegli nepotrebne poteškoće i stići na vreme na odgovarajući terminal.
Ova promena posebno je važna za srpsku dijasporu u Nemačkoj, jer veliki broj naših građana živi i radi upravo u Frankfurtu i okolnim gradovima, a frankfurtski aerodrom im je glavna vazdušna veza sa Srbijom. Svakodnevno hiljade putnika iz Srbije i regiona koristi ovaj aerodrom za direktne letove, ali i za presedanja ka drugim evropskim i svetskim destinacijama. Zato je prelazak Er Srbije na Terminal 3 važna informacija koja će mnogima olakšati putovanje i sprečiti potencijalne zabune prilikom ukrcavanja i dolaska.
