Fudbalske reprezentacije Austrije i BiH remizirale su u Beču rezultatom 1:1 (0:1), pa je domaća selekcija direktno otišla na Mundijal 2026, dok će „zmajevi“ u baražu tražiti šansu za prolazak na Svetsko prvenstvo.

Čak 28 godina čekali su Austrijanci odlazak na planetarni šampionat, dok su gostujući reprezentativci od tuge popadali na travu, pošto su znali da je ovo bila njihova velika šansa, čak su i vodili sve do 77. minuta, međutim Gregorič je „ubio“ i poslednju nadu.
U trenutku velikog slavlja, kakvo skoro tri decenije nije viđeno na „Ernstu Hapelu“, Zvezdin napadač Marko Arnautović nije zaboravio da se ponese sportski i prvo se postarao da čestita svojim prijateljima iz Bosne i Hercegovine na velikom rezultatu, poželevši im tako da u baražu dođu do vize za Svetskog prvenstva.
Najpre je prekinuo intervju selektora „zmajeva“ Sergeja Barbareza i čestitao mu rečima „sve najbolje, svaka čast“, dok je potom stao i pored novinara iz BiH i želeo je da pošalje poruku tamošnjim navijačima:
„Kao što sam rekao i austrijskim medijima, prvo ću da odam veliki respekt za selekciju BiH. Ovo što su oni uradili u poslednjoj godini, šta su napravili i koje igrače su doveli, kapa dole. Nadam se da će oni proći baraž i da se opet vidimo na Svetskom prvenstvu“, istakao je napadač Crvene zvezde, koji je poreklom s ovih prostora.
Posebno su ga oduševili snimci navijača BiH koji su „okupirali“ Beč, pa će mu ove reči sigurno pamtiti:
„Svaka čast. Video sam i ja pre utakmice brojne snimke. Imam dosta prijatelja iz BiH i svi su mi slali snimke kad su bili u gradu. Veliki respket, kapa dole i od srca vam želim da prođete baraž“, kazao je Arnautović.
Žreb za baraž je 20. novembra i tamo će se naći 12 reprezentacija koje su završile na drugom mestu u mečevima grupne faze, kao i četiri ekipe iz UEFA Lige nacija, a to su Severna Makedonija, Rumunija, Švedska i Severna Irska. Mečevi će se igrati od 23. do 31. marta naredne godine, a tu će se tražiti četiri „vize“ za Mundijal.
Kada su šeširi u pitanju, žrebaće se ekipe iz četvrtog šešira sa prvim šeširom, a timovi iz drugog, sa timovima iz trećeg šešira. Po završetku tog žreba će biti održan žreb za domaćina sva četiri finala, a četiri pobednika će proći na Mundijal iz Evrope.
Prvi šešir: Italija, Turska, Ukrajina, Danska
Drugi šešir: Poljska, Češka, Vels, Slovačka
Treći šešir: Irska, Bosna i Hercegovina, Albanija i tzv „Kosovo“
Četvrti šešir: Severna Makedonija, Rumunija, Švedska i Severna Irska
Poznata su 42 od 48 učesnika narednog Mundijala, koji se održava u SAD, Kanadi i Meksiku 2026. godine.
Preostalo je još šest praznih mesta, četiri za evropske selekcije i dva za reprezentacije iz drugih konfederacija.
Hypetv.rs/Alo/I.R.
GLEDAJTE NAS!

Čitajte Hypetv.rs portal, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads!
